porodicno stablo

dali je neko od vas crtao porodicno stablo .
ja znam 9 kolena unazad i imam zapisano na papiru ali nikako nisam uspeo da to lepo nacrtam u photoshopu ili nekom drugom programu naravno to treba da izgleda pistojno
ako neko ima neki predlog kako bi to trebalo da izgleda neka posalje
hvala unapred
 
@potuk

Uopšte ti nije potreban Photoshop ili neki sličan program, da bi uradio Porodično stablo (Family Tree). Na netu se mogu naći i besplatni programi tog tipa sa gotovim šablonima, a na tebi je samo da ubaciš podatke i to je to! Jedan od njih je i Family Tree Builder, ja ga koristim i veoma sam zadovoljan kako izgleda. Nadam se da će i tebi poslužiti. Pozzz ;)
 
Muški: otac, deda, pradeda, čukundeda, navrndeda, kurđel, askurđel, kurđup, kurlebalo, sukurdov, surdepač, parđupan, ožmikur, kurajber, sajkatav, beli orao.


Ženski: majka, baba, prababa, čukunbaba, navrbaba, kurđela, askurđela, kurđupa, kurlebala, sukurdova, surdepača, parđupana, ožmikura, kurajbera, sajkatava, bela pčela.
 
svaka cast, kako znas sve te nazive !!!!

ne znam ko u srbiji se bavi tim istrazivanjem??? da li akademija nauka lupam

mislim da su ovi po netu za ameriku nisam sigurna... malo sam pomesanog uma

znaci koren je 16 unazad kolena, to mu dodje.... 16x50 = 800 godina

znaci pre 8 vekova je nash beli orao... da li se gleda uvek po ocevoj liniji jer svako ima N belih orlova ... dakle 12 vek???

je l su to turski ili staroslovenski nazivi izvinjavam se zbog sopstvene gadosti
 
porodicno stablo ili rodoslov moze biti,
veoma dug ako ga je neko vekovima,sacinio.
Medjutim srodstvo ili rod prestaje posle 10-og kolena a
10-o koleno je Kurajber.

1. sin
2. otac
3.deda
4.pradeda
5. cukun deda
6.kurdjel deda
7.askurdjel deda
8.beli orao
9.bele pcele, sto bi bio zadji rod
10. kurajber, gde dalje prestaje rod
zato kada se nekome kaze kurajberu znaci nisi mi nikakav rod.
 
svaka cast, kako znas sve te nazive !!!!

ne znam ko u srbiji se bavi tim istrazivanjem??? da li akademija nauka lupam

mislim da su ovi po netu za ameriku nisam sigurna... malo sam pomesanog uma

znaci koren je 16 unazad kolena, to mu dodje.... 16x50 = 800 godina

znaci pre 8 vekova je nash beli orao... da li se gleda uvek po ocevoj liniji jer svako ima N belih orlova ... dakle 12 vek???

je l su to turski ili staroslovenski nazivi izvinjavam se zbog sopstvene gadosti

Nemože se računati po pedeset godina za svaku generaciju. Obično se računa 30 godina, što je neki prosijek godina u kojima ljudi postaju tate. Dakle, 16x30=480 godina.
 

Back
Top