PEVAC - lik i delo

YNGWIE

Zainteresovan član
Poruka
122
Sta sve treba da posedujete da bi bili pevac:

1. Egocentricnost
2. Povrsnost
3. Lenjost
4. Da ste istripovani
5. Da kasnite ili ne dolazite na probe
6. Da ne znate tekst napamet, pa makar to bio i vas vlastiti tekst, i da isti brljate na svirci i mesate strofe
7. Da falsirate na svirkama...

Napomena: ne vazi za sve, ali je tacan za veliku vecinu!

Da li sam u pravu? :-)
 
Pa sad, kako kod koga. Ako je pevac lider u bandu onda ima prava na sve navedeno, ali ako je ipak samo pevac kao u Michael Schenker Group, Rainbow ili ne daj boze kod Yngwie Malmsteena, onda nijednu ovu osobinu ne sme da poseduje. (Jer se secas kada je Y.J. Malmsteen otpustio Kelly Kellinga posle 7 dana zato sto je nesto pokusao da posavetuje Malmsteena, da bi Kelly prebegao kod Michael Schenkera koji ga trpeo isto prilicno kratko vremena).
Mada, ako covek shvata svoj poziv kao "never be a star" onda sigurno nece dozvoliti sebi da se tako ponasa.
 
djole je egocentrican, povrsan, lenj, istripovan do yaya,a i ispod, ne zna tekstove napamet, falshira i povrh svega kasnio je na probe iako su bile kod njega kutji....a kako je to uspeo bolje da ne znate...

da li ga to chini savrshenim screamerom? ne....a zasto? nekako nema stav chini mi se...nema onu manijachku pojavu da dize masu.
pevac i gitarista ipak drze osnovu imena i imidza benda. uglavnom. i na njima je to da svojom pojavom dizu masu....to takodje mora da se ubaci. neka unutrasnja energija, energija lenjosti, da se ubije na sred koncerta i upadne u publiku, i pritom obori par pojachala, da urla ko zver, lomi nesto, jednostavno stoji. sta god, jednostavno mora da ima neki svoj trip i prosto stav po kome postaje prepoznatljiv i u neku ruku omiljen

toliko od mene zasad :D
 
Pevac i gitarista drze osnovu imena i imidza banda???????
A sta cemo da radimo sa Steve Harrisom iz Iron Maiden, koji je jadnicak samo bassista a Iron Maiden su njegov band? Peruzzi odlepio si skroz. Pogledaj malo kako Mr.Harris okuplja na stageu sve oko sebe, kako je on prosto centar celog banda.
 
Dont_Break_The_Oath:
Pevac i gitarista drze osnovu imena i imidza banda???????
A sta cemo da radimo sa Steve Harrisom iz Iron Maiden, koji je jadnicak samo bassista a Iron Maiden su njegov band? Peruzzi odlepio si skroz. Pogledaj malo kako Mr.Harris okuplja na stageu sve oko sebe, kako je on prosto centar celog banda.

jeste stiv njih okupio i da ih drzi na okupu i sve to, i svaka mu cast, ali meni ce maiden ipak UVEK da ostane prva asocijacija za brusa dikinsona...

zasto je to tako? psihologija mase - narod voli da peva. i da ima s kim da peva. zato ce uvek najbolje da bude prihvacen pevac (jer je on u direktom kontaktu sa publikom), zatim gitarista (jer je svojevrstan primer izivljavanja i kao takav ostavlja jak utisak na publiku. narod voli zabavljace), pa onda i bubnjar, jer daje ritam svemu tome. telo inace tezi da se prilagodi ritmu, tako da bubnjar u neku ruku odredjuje aktivnost i raspolozenje mase, pevac daje zivost, a gitarista boju. a basisti? e oni su posebna prica....imaju i oni svojih trenutaka....ponekad....valjda :lol:

tako. sve ispravke dobrodosle :D
saranite me
 
Peruzzi:
jeste stiv njih okupio i da ih drzi na okupu i sve to, i svaka mu cast, ali meni ce maiden ipak UVEK da ostane prva asocijacija za brusa dikinsona...

zasto je to tako? psihologija mase - narod voli da peva. i da ima s kim da peva. zato ce uvek najbolje da bude prihvacen pevac (jer je on u direktom kontaktu sa publikom), zatim gitarista (jer je svojevrstan primer izivljavanja i kao takav ostavlja jak utisak na publiku. narod voli zabavljace), pa onda i bubnjar, jer daje ritam svemu tome. telo inace tezi da se prilagodi ritmu, tako da bubnjar u neku ruku odredjuje aktivnost i raspolozenje mase, pevac daje zivost, a gitarista boju. a basisti? e oni su posebna prica....imaju i oni svojih trenutaka....ponekad....valjda :lol:

tako. sve ispravke dobrodosle :D
saranite me

Izvini, ali Iron Maiden i sa Paul Di'Annom, i sa Bruce Dickinsonom, i sa Blaze Bayleyem, su nista bez lidera u kojeg ipak, ali ipak svi gledaju na koncertu i najvise mu skandiraju.
Ja sam imao prilike da gledam Iron Maiden uzivo mnogo puta, sa Dickinsonom i Bayleyem, i utisak mi je uvek bio isti: to su Iron Maiden koji mogu da menjaju pevaca, ali Steve Harrisa nikako. Cak su mi noviji albumi mnogo prikladniji za Bayleyev glas nego za Dickinsonov, jer ocigledno da ona promena zvuka, usporavanje pesama, Harrisova produkcija, sve, ceo paket ne zahteva vise visoke Dickinsonove vokale.
A tek Helloween, joooooj, posebna prica. Dok je bio Michael Kiske za vokalom, svi su se kleli u njega, a onda kada je Andi Deris preuzeo mikrofon, ceo band je dobio svoj pravi pecat. Muizar takvog kalibra kao sto je Andi uspeo je da napravi jedan Helloween kao da je on od samog pocetka u njemu, a ne da je tek treci pevac u bandu. Ali kako da ne primetim jednog ludaka, bolesno dobrog Großkopfa kako niko ne moze da ga stigne kada krene sa svojim bass deonicama.

Ne znam, ja sve te bandove pratim jako jako dugo vremena i ne mogu da prosto prestanem da ih volim ako se promeni vokal, a izgradjeni stil ostaje isti, cak i bolji kao sto je slucaj kod Black Sabbath.
 
Peruzzi:
Dont_Break_The_Oath:
Dok je bio Michael Kiske za vokalom, svi su se kleli u njega/QUOTE]

upravo si se sahranio

Bezi tamo, ja nikada nisam voleo Kiskea i bilo mi je odvratno sto je jedna takva retardirana vokalna masina drzala mikrofon u tako velikom bandu.
Uostalom, dolazak Kiskea u band je i dovoljan dokaz koliko je takodje i Kai Hansen bio glup cim ga je trpeo pored sebe. ( A i hteo ga je u Gamma Ray umesto fenomelanog Ralf Schappersa). Ali je Mr.Weiki lepo resio stvar, sutnuo je obadvojicu, i skupio sjajnu ekipu oko sebe.
 
ma ok je sve to, i sto je sabbath postao bolji posle ozzyja, i ne znam koje si jos grupe naveo, ali i dalje je pevac taj koji je u kontaktu sa publikom, jer ima mogucnosti za to (nije vezan instrumentom kao npr bubnjar), pa ga zato masa i voli. znas i sam da nisam nesto posebno muzicki obrazovan, ali sta god da sam gledao gde bend prica nesto uvek je tu pevac i uglavnom gitarista


i opet kazem - ako gresim - ispravite me. nije greh ne znati, nego ne hteti znati

ali nemoj da pocinjete sa tim kako kvalitet tog i tog benda ne zavisi od pevaca nego od basiste, ili kako je taj bend postao bolji kad je promenjen pevac. mislim da to uopste nije bitno. uostalom ako i jeste to samo znaci da je pevac ono zbog cega bend nisu, odnosno kad je dosao novi, jesu voleli, pa tako opet sami sebe potkopavate, pricajuci kako za bend nije bitan pevac, jer je taj i taj bend promenio i onda postao tek ono sto jeste. necu da pricamo o kvalitetu muzike. to nije bitno. pricamo o ulozi pevaca u bendu. a uloga nije samo muzicka, vec, sto je jos vaznije, u odnosu prema publici.

satan panonski - muzika je nsita posebno, covek je bio muzicki neobrazovan, ali ga masa ipak zna jer je imao neki svoj trip...(prvi mi pao na pamet, ajde sad)
 
Pevac koji je i lik idelo je Balasevic Djordje-jedini i neponovljivi.Njegove izjeve uvek mogu slusati,a i pesme se podudaraju.....
A vi pojedinci sto znate da skrenete s teme da ste razvili pravu umetnost iz toga!
 

Back
Top