Naši neprijatelji su nas porazili ako postanemo kao oni

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Diskutabilno. Ko nam je neprijatelj? Zasto nam je neprijatelj? Cime ugrozava nasu egzistenciju? Krvolocnim ubijanjem? Onda ne vidim poraz; ili jesi ili nisi. Eksploatacijom intelektualnih potencijala? Onda dopustimo indirektni poraz s tendencijom da razvijemo "vise" prijateljstvo. Si(u)rovom ambicijom da nam se nametnu sumnjive dogme? Onda jesmo porazeni - u DOPUSTU da pohrlimo ekspanziji "sarene laze".
 
Навешћу вам један догађај актуелан ових дана - па ви сада сами просудите ко је кога поразио и да ли смо ми постали као они !

Недавно је Дрновшек дао изјаву о неопходности "независности КиМ" а наша Влада му је одмах отказала посету Србији - (што ме је одушевило) и опоменула га да се не меша у унутрашње ствари наше земље. Човек би помислио да ће тај тип да упути извињење или слично, али не... он иде даље...

Српској Православној Цркви је прво зазвонио телефон из Приштине, затим из Београда а онда се и сам Дрновшек обратио СА ЗАХТЕВОМ ДА МУ СПЦ ОМОГУЋИ ПОСЕТУ ХРАМОВИМА НА КиМ.

Наша заиста дивна и узвишена СПЦ је одговорила следеће: ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЈЕ ОТВОРЕНА ЗА СВЕ ДОБРОНАМЕРНЕ ЉУДЕ... и шта се догоди, тај нечовек оде у ХРАМ СПЦ НА КиМ И ТАМО ИЗЈАВИ ДА "КОСОВО МОРА ДА БУДЕ НЕЗАВИСНО"...

... та вест о његовом понашању је мене лично избезумила... верујем и друге људе... какво сатанско лицемерје, какав неморал, каква дволичност (јер њему је добро познат и став СПЦ и став државе Србије) а предивни монаси и свештеници су га угостили и лепо примили...

Ово није први пут да нељуди и моралне наказе злоупотребљавају доброту и отвореност СПЦ ... ја немам одговора како да се одбранимо од оваквих напасти...

и чини ми се да је Дрновшек требало да попије мотке по леђима и да буде избачен из црквене порте јер се понаша као сам ђаво... :evil:

хмм...а можда је такав што је геј и што је данас већ потпуно видљиво да га болест нагриза - већ му се лобања назире на лицу. :roll:
 
Strela:
eremita, čudi me da te nešto uopšte može iznenaditi kad su Slovenci u pitanju.

Upravo iz tih razloga ja spadam u starozavetne hrišćane.

Па и мене од бечких кочијаша ништа не чуди... сада су аванзовали и постали бечки добермани... али ипак... ако добије одговор да је СПЦ отворена за све добронамерне људе - а он пође, дође и уђе у храм са ЗЛОМ НАМЕРОМ... е то је много...
... и једна тотална искреност с моје стране - ја се стално борим у себи са тим старозаветним делом сопствене личности... нико ме томе није учио, наротив, имам сасвим другачије васпитање... али ето, само од себе ми се стално намеће старозаветно схватање као исправно и неопходно... :shock:
 
King 7:
Ljudi, pa dokle vise sa Slovencima?

Има она народна "пустио би ја њега - ал' неће он мене"... е то ти је са Јанезима...пре неки дан одем да купим безбојни лак за дрво и тражим НАШ ПРОИЗВОД, а продавац се заценио од смеха...ја кажем дај ми Зорку-Шабац а он "купили га Словенци", ја кажем дај ми Звезду-Горњи Милановац, а он "купили је Словенци"... ја кажем дај ми Дугу а он... и њу су купили Словенци... е ту ја почнем да псујем све по списку - а продавац ће: ми смо постали бело робље... а ако хоћете имам и директно њихов лак Тесарол-Хелиос, рече продавац... и ја не купих лак - већ одем на пиво...
 
eremita:
и чини ми се да је Дрновшек требало да попије мотке по леђима и да буде избачен из црквене порте јер се понаша као сам ђаво... :evil:

хмм...а можда је такав што је геј и што је данас већ потпуно видљиво да га болест нагриза - већ му се лобања назире на лицу. :roll:

Da li je Drnovšek izneo nešto što svet već uveliko ne pominje kao jedino realnu opciju rješenja kosovskog problema. Na Kosovu-de facto nema više od 5% Srba, i to je to....
I rimljani su nekad držali cijelu Evropu, dio Azije i Afrike, pa zar sada imaju osnovu da traže sve to...
A da li je on gay-njegova je privatna stvar u koju nitko ne treba da zadire... :roll: :roll: :roll: :roll:
 
analiticar:
Da li je Drnovšek izneo nešto što svet već uveliko ne pominje kao jedino realnu opciju rješenja kosovskog problema. Na Kosovu-de facto nema više od 5% Srba, i to je to....
I rimljani su nekad držali cijelu Evropu, dio Azije i Afrike, pa zar sada imaju osnovu da traže sve to...
A da li je on gay-njegova je privatna stvar u koju nitko ne treba da zadire... :roll: :roll: :roll: :roll:
Svejedno da li je to istina ili ne, poenta je da se on ne meša u sve to. Zamisli da npr. Koštunica ode u Grčku i izjavi da je on za pripajanje Kipra Turskoj?
 
eremita:
и чини ми се да је Дрновшек требало да попије мотке по леђима и да буде избачен из црквене порте јер се понаша као сам ђаво... :evil:

хмм...а можда је такав што је геј и што је данас већ потпуно видљиво да га болест нагриза - већ му се лобања назире на лицу. :roll:
A šta su monasi trebali da rade?
Da se naoružaju šipkama kao kakvi huligani i da istuku pedera, zato što je ***** ili zato što zagovara nešto...

Ne možemo tek tako uzimati pravdu u svoje ruke, nismo rulja.
U njihovom duhu bi bilo da eventualno započnu proces egzorcizma, ako sumnjaju da je ovoga zaposeo neki demon. Svako se bori na svoj način, neko molitvom i dobrom voljom, a neko batinom, psovkom, uvredom, pretnjom, prinudom... ukratko: silom.
 
jomini:
Svejedno da li je to istina ili ne, poenta je da se on ne meša u sve to. Zamisli da npr. Koštunica ode u Grčku i izjavi da je on za pripajanje Kipra Turskoj?
eh... sada sam se setila kada sam prepričavala svoje utiske sa letovanja u Turskoj prijatelju, grčkom diplomati
prvo je bio potpuno zgrožen što sam išla u Tursku, ne u Grčku... a posle je dodao, sve će to ponovo biti naše! Sa takvim žarom i poverenjem, bila sam sigurna da je ozbiljan... meni je bilo neverovatno, morala sam da promenim temu da ne bih doživela napad smeha.

Zaista je teško, ali granice se pomeraju i neko uvek bude oštećen. Zašto su Srbi stalno oštećeni, pitajte Tita i Slobodana...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top