CUDAN SMS???!!!

*ABC*

Aktivan član
Poruka
1.100
Jel zna neko kako se salju poruke,a da sam upises broj telefona koji ce videti onaj sto dobije poruku???
Ili o cemu se uopste radi???
Ja sam dobio poruku sa svog broja telefona!!!!U pitanju je neka reklama.
 
Jednom sam dobila sms od drugara i pisalo mi je samo kao posiljalac "honey" ( to mu je nadimak - u telefonu mi se vodi pod pravim imenom ) i nije se video ni broj ni nista, a nikad mi nije hteo odati kako je to uradio:-(.
 
jacky_2voo:
To sam ja radio sa svojom starom nokiom 3510i,umesto broja se video samo kao mail tipa ***@dc.u.net...ili sta god stavili,ali se ne secam kako ...
Ma ljudi to tima nadimak,nesto@email.com,+38163,+38164 su provaljeni fazoni!!!
Meni je stigao moj broj kao posiljioc!!!! Kao naprimer +381631234567
KAKO TO????
 
*ABC*:
Ma ljudi to tima nadimak,nesto@email.com,+38163,+38164 su provaljeni fazoni!!!
Meni je stigao moj broj kao posiljioc!!!! Kao naprimer +381631234567
KAKO TO????

KOLEGA TI NISI DOBIO PORUKU SA INTERNETA NEGO TI JE NEKO POSLAO PORUKU KOJA SE PRAVIO OVAKO ..... UMESTO IMENA U TELEFONSKI IMENIK TVOG TELEFONA UPISES SLEDECI TEXT : DEBILU, KRETENU...... DA NE PSUJEM NA FORUMU ZNAS VEC STA !!!! ZATIM TO TI JE KAO IME , A ONDA NJEGOV BROJ TELEFONA UZMES KAO 123456789 ILI KAKO HOCES I UPAMTIS GA U SVOJ IMENIK .... IMAS OPCIJU NA STARIM NOKIA TELEFONIMA SEND ENTRY I POSALJES TU PORUKU ODNOSNO BROJ TELEFONA DRUGARU ILI KOME VEC.... KAD NJEMU STIGNE PORUKA ON VIDI PORUKU NPR. DEBILU ..... KAD POGLEDA VISE INFORMACIJA DOBIJE BROJ 123456789 ... TO SE TEBI DOGODILO !!! :!: :idea: PAZI SADA !!!! To mozes samo da izvedes ako neko ima NOKIU i to obicno starije modele , jer ja sam poslao tipu koji ima MOTOROLU i provalio me , znaci obrati paznju ako se zezas sa tim !!! POZDRAV
 
whitenicky:
KOLEGA TI NISI DOBIO PORUKU SA INTERNETA NEGO TI JE NEKO POSLAO PORUKU KOJA SE PRAVIO OVAKO ..... UMESTO IMENA U TELEFONSKI IMENIK TVOG TELEFONA UPISES SLEDECI TEXT : DEBILU, KRETENU...... DA NE PSUJEM NA FORUMU ZNAS VEC STA !!!! ZATIM TO TI JE KAO IME , A ONDA NJEGOV BROJ TELEFONA UZMES KAO 123456789 ILI KAKO HOCES I UPAMTIS GA U SVOJ IMENIK .... IMAS OPCIJU NA STARIM NOKIA TELEFONIMA SEND ENTRY I POSALJES TU PORUKU ODNOSNO BROJ TELEFONA DRUGARU ILI KOME VEC.... KAD NJEMU STIGNE PORUKA ON VIDI PORUKU NPR. DEBILU ..... KAD POGLEDA VISE INFORMACIJA DOBIJE BROJ 123456789 ... TO SE TEBI DOGODILO !!! :!: :idea: PAZI SADA !!!! To mozes samo da izvedes ako neko ima NOKIU i to obicno starije modele , jer ja sam poslao tipu koji ima MOTOROLU i provalio me , znaci obrati paznju ako se zezas sa tim !!! POZDRAV
MA nije to u pitanju,dobio sam poruku od 100 slova!!!Imam SAMSUNG E710!
 
slusajte sada i ne pricajte vise gluposti:

nema to veze sa porukama sa interneta, i nekim editovanjem imenika ili bilo cime drugim...

postoji server, kome se pristupa uglavnom preko gprs-a, gde jednostavno stoje polja za upis broja:

-posiljalac (u koji unesete broj koji hocete da se vidi kao sender)
-broj na koji se salje poruka
- i tekst poruke

takodje je moguce poslati ovakvu poruku za dopunu kredita (probano na 063), gde se nekome ko je postpaid, skine sa racuna recimo 1000 din i prebaci na tvoj racun.

naravno, ovo se placa, i cena poruke je od 1 do 2 eura, pa kome se isplati...

licno sam to isprobao i gledao kako funkcionise...

pozdrav
 
има везе са нетом - ја сам својевремено слао...али то је било онда кад још нисам нигде шљакао и стално сам био без креде, па сам јурио сајтове са којих може џабе да се шаљу СМСови. и тако случајно налетим на неки сајт где можеш да упишеш који год број хоћеш или које год име хоћеш као пошиљалац ;)
али стваааарно не могу да се сетим сад име тог сајта :|
 
gusha:
znam, ali to su sada komercijalizovali ili izbacili iz upotrebe, jer je vrlo ne legalno.
to se zove spoof-sms

Kako bre nema veze sa netom kad sam ja slala sa klikatela pre jedno 10 dana.

Prvo je provalio moj brat, a ja se bas tih dana zaposlila i ne znajuci za to jedan dan dobijam sms:
posiljalac MTS064
Postovani, MTS misli na Vas i kad ste na poslu.
Budite dobar pripravnik.


Ja u cudu! :lol: :lol: :lol:

I tu se ne ukucava broj koji hoces da se vidi kao sender nego rec...bilo koja koja se pojavljuje umesto broja sendera, broj se uopste i ne vidi!
 

Back
Top