sve (ne)srecno...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
nesto razmisljam kakvu logiku ima prica o nesrecnom detinjstvu ili nesrecnom braku pa se ljudi koji je plasiraju lakse pronalaze...Da ne bi zvucala nerazumljivo vec nekoliko puta imam primere da se na te nesrecne price jednostavno "pada"...Pokusavas da izgradis normalan i zdrav odnos sa nekim da mu pokazes da si zdrava licnost, odrasla u zdravoj porodici, da si videla i obisla puno sveta...procitala puno knjiga... Ne valja...Moras imati pricu o ocu alkosu koji te je izbacivao iz kuce, o sirotinji koju si trpela dostojanstveno...o tome kako si nagraisala u prvom braku i kako si najtuznija i najusamljenija osoba na svetu...Neki od muskaraca su videli da to pali kod zenskog sveta pa sam se naslusala tih nesrecnih prica od kojih je pola trebalo u vodu baciti ali sam se bogami svojevremeno i "primala" na neke. Elem sad primer opet imam gde je ona toliko nesrecni stvor...nezasticeni koga su svi odreda sutirali..nezeljeno dete...ma uzas...da postoji koncentracioni logor i to bi sigurno uslo u tu tuznu pricu...i on pao...kaze greh je da joj ne pomognem...da joj kupim nesto...da je izvedem da joj malo radosti dam...e pa onda kao greh je da je ostavim sad kad je osetila malo srece...e pa greh je da je ne ozenim jadna pa namucila se u zivotu...Gledam i krstim se...Jesam li ja gresna sto sam imala srecno detinjstvo...sto sam odrasla uz normalne roditelje sto si mu pruzili dovoljno ljubavi i paznje...Ja ne umem da lazem i da izmisljam da bi nekog razalostila al izgleda da patnja i bol prolaze...Sve sam videla i impresionirana ni sa cim ne mogu biti...nije dobro al tako je...
 
@ariela

Potpuno si u pravu! Svako ko kaže da je imao oca alkosa, da je (bio) siromašan, da je nesrećno razveden/a ili da je najusamljenija osoba na svetu laže! Ko je još imao oca alkoholičara, možda u srednjem veku. Što se tiče sirotinje, ja se ne sećam kad sam zadnji put video siromašnog čoveka, možda samo na televiziji. Razvod i usamljenost? Pa toga ima samo u španskim serijama. Mislim da su svima nama životi savršeni i ko god kaže da mu nešto fali laže, ne znam zašto. Možda da se neko sa savršenim životom poput mog i tvog ariela sažali na tako neku tužnu priču, ali to kod mene ne pali. Nek se prijavi za emisiju "sve za ljubav" ili "ipak se okreće". Tužan život... hehehehe, tako nešto ne postoji.
 
Ne nisi ti gresna ali ocito nevolis te price
(malo vise si ironicna)


Da li sad verujes da bi ja trebala da lazem kad me neko pita "ej kakvo je tvoje detinjstvo bilo"Pa bilo je sa alkosom koji nas je tukao , maltretirao, tukko je mamu, zvao je je onim najgorim imenima

ALi je bio moj otac i ja sam ga volela
i obozavala i sve bi dala da je sad sa mnom i da me pomiluje i pomazi i da me zovne "bobo moja" sve bi dala ......ali nije vise tu............poginuo je

Sad da te pitam da li verujes da bi pravi ljudi videli ovde zenu, curu koja je fina, tiha , mirna povucena i koja ne pati sto joj je tata bio alkos

to je deo mene i mog detinjstva kojeg se ja nestidim


ili vidis osobu koja trazi necije sazaljenje jer nema niciju paznju pa na taj nacin zeli da to kupi

Pa razmisli

ja sam vise da se kaze istina i da se zna sa kakvom osobom se ima posla
a ti????
 
Pa i ja sam sam bio alkoholicar, ne dragi forumasi, nije me sramota da o tome pricam, ali tek kada sam bio u vezi sa svojom bivsom zenom, lepo mi je sve sasuto u lice sta je alkohol, cemu vodi, koliko siroke razmere moze da ima, i prosto sam isao na lecenje uz njenu punu podrsku.
I tacno pet godina nisam okusio ni jednu jedinu kap i zahvalan sam svojoj bivsoj supruzi na tome, jer ko zna kako bi generalno izgledao moj zivot da nisam stao ispred ogledala i lupio sebi par samara.

Jer ne zelim nikada, ali nikada da moja deca trpe zbog neceg tako oholog i odvratnog kao sto je alkoholizam, koji je btw mnogo sira pojava nego sto iko hoce da prica o tome.
 
Svima nama se desavaju 'lepe' i 'vesele' stvari, jedino shto je nekima preslo u naviku da na neki nacin trguju istim, da izazivaju 'apriori' emocije.....
Pogresan nacin..
Da bude smejurija, i ja sam neko vreme padala na te price:), ali pretpostavljam da je to razvojna faza kroz koju je moj mozgic morao proci:)).
 
Meni se bas najvise svideo stav jedne devojke koja je inace izgubila kevu... cale alkos... i jos 100 cudesanija... I ona kaze "Ne treba meni nikakva samilost... ne zelim to... ne zelim da budes sa mnom zbog toga... vec zbog drugih stvari..." ....

Ima ljudi koji padaju na takve price... naravno da to sve ume da probudi neke emocije u nama... ali ipak to nije ono zbog cega treba biti sa nekim... Meni su jednako jadni i koji furaju te price i koji padaju na te price... Mislim treba iskreno reci sve, ali nikako igrati na tu kartu...
 
@Bobba

Maretov post je bio ironican! :roll: Ne znam kako ne vidis. :roll:

@Ariela

Ti postavljas tako nebulozne teme da je to strasno! :roll: Ja stvarno ne verujem da neko prica o svojoj nesreci da bi ulovio decka/devojku. :roll: Ok, sigurno ima pojedinaca ali ti pojedinci uglavnom i dodaju jos malo citavoj svojoj nesrecnoj prici. :roll: Tako da oni i nisu bas za zaljenje jer su pacenici. :roll: A jel to tebi neka sirotica ukrala decka pa si sada besna na sve koji nisu imali srece da zive normalan i lep zivot ili sta? :roll:
 
e ima ona na muci se poznaju junaci....pa kao ako ti je sve bilo med i mleko sigurno si neko yebeno zanovetalo koje je naviklo da mu zvi ugadjaju....

"i on pao...kaze greh je da joj ne pomognem...da joj kupim nesto...da je izvedem da joj malo radosti dam.".....dobra ti primer....mislim taj neko ko misli da bude sa nekim da bi joj qpio neshto i dao malo radosti....taj je idiot....il ti prodaje zhvake
 
Ma ima svega...nista me ne moze iznenaditi...na sve sam spreman. U panciru spavam...malo me zulja,ali dobro je...valja za kicmu,drzi je pravo. :D
Ja sam jednom,kada sam polagao za kola...tj.kamiJon...izvrdao pandura,da moram da polozim iz prve,jer nemam para da platim...da sam 3 meseca rintao da bih platio testove i voznju...i bla,bla,bla...slozio ja pricu. Malo me instruktor potpomogao...izmuvasmo kretena...i ja prodjoh.Hehehehe!
Dozvola u dzep i palio brate...narodnjci su zakon. Ovo mozda nema neke velike veze sa temom,ali je slicna osnova.
Na kraju ispadne da cilj opravdava sredstvo. Yebiga...
 
Mare:
@ariela

Potpuno si u pravu! Svako ko kaže da je imao oca alkosa, da je (bio) siromašan, da je nesrećno razveden/a ili da je najusamljenija osoba na svetu laže! Ko je još imao oca alkoholičara, možda u srednjem veku. Što se tiče sirotinje, ja se ne sećam kad sam zadnji put video siromašnog čoveka, možda samo na televiziji. Razvod i usamljenost? Pa toga ima samo u španskim serijama. Mislim da su svima nama životi savršeni i ko god kaže da mu nešto fali laže, ne znam zašto. Možda da se neko sa savršenim životom poput mog i tvog ariela sažali na tako neku tužnu priču, ali to kod mene ne pali. Nek se prijavi za emisiju "sve za ljubav" ili "ipak se okreće". Tužan život... hehehehe, tako nešto ne postoji.

A ti si lik koji ustane oko 13h,roditelji ga potapsu po ramenu,kazu sine bas si vredan idi doruckuj u McDonalds,mi idemo do Rima da vidimo jel ima sta novo od graderobe,ostavicemo ti malo para skokni malo do BGa pokazi seljacima kako se provodi,ako ti smetaju za vecerom ti zakupi ceo restoran pa sedi i jedi kao covek;tata i mama se javljaju iz Londona sutra dan,pitaju jel hoces teget ili silver skuter,ti si u fazonu jel moze i nesto za po vodi,smorio sam se od plivanja,kazu oni pa moze ajde ne znamo da li cemo da imamo vremena da pogledamo,tata gleda da kupi neki fudbalski klub iz trece divizije,keva treba da se vidi sa Viktorijom Bekam,da li ce biti vremena da se pogleda i za neko brzo plovilo,ne znamo.Sutra se matorci javljaju iz Pariza,kazu da dolaze a ti si u fazonu nemojte da dolazite u NS ili BG gajbe,idite na Zlatibor ili u Budvu,jer ne znas gde ces sa tvoje 3 lez bi robinje posle provoda u Stefan Braunu,Andergraundu i Plastici...Onda se sutra svi lepo vidite jao sta ste mi lepo sve kupili i Porse kako vas volim mama tata cmok cmok e kad igramo tenis protiv neke sirotinje na onim terenima sto ih zakupljuju kad nece oni da dodju kod jer se plashe nasih slonova.......MARE CAREEEEEEEEEEEEE
 
Kroasan:
A ti si lik koji ustane oko 13h,roditelji ga potapsu po ramenu,kazu sine bas si vredan idi doruckuj u McDonalds,mi idemo do Rima da vidimo jel ima sta novo od graderobe,ostavicemo ti malo para skokni malo do BGa pokazi seljacima kako se provodi,ako ti smetaju za vecerom ti zakupi ceo restoran pa sedi i jedi kao covek;tata i mama se javljaju iz Londona sutra dan,pitaju jel hoces teget ili silver skuter,ti si u fazonu jel moze i nesto za po vodi,smorio sam se od plivanja,kazu oni pa moze ajde ne znamo da li cemo da imamo vremena da pogledamo,tata gleda da kupi neki fudbalski klub iz trece divizije,keva treba da se vidi sa Viktorijom Bekam,da li ce biti vremena da se pogleda i za neko brzo plovilo,ne znamo.Sutra se matorci javljaju iz Pariza,kazu da dolaze a ti si u fazonu nemojte da dolazite u NS ili BG gajbe,idite na Zlatibor ili u Budvu,jer ne znas gde ces sa tvoje 3 lez bi robinje posle provoda u Stefan Braunu,Andergraundu i Plastici...Onda se sutra svi lepo vidite jao sta ste mi lepo sve kupili i Porse kako vas volim mama tata cmok cmok e kad igramo tenis protiv neke sirotinje na onim terenima sto ih zakupljuju kad nece oni da dodju kod jer se plashe nasih slonova.......MARE CAREEEEEEEEEEEEE
Jeste, jeste. Mada ni kod mene nije sve baš savršeno. Na primer tražio sam Poršea kabriolet, zlatne boje, a dobio sam običnog poršea. Eno stoji mi u garaži, dam ponekad drugu da se provoza. Baterije od daljinskog za Tv u djakuziju su mi se ispraznile, a neće niko da ih zameni, sad moram da čekam da mi stigne novi đakuzi sa Tv-om iz L.A. tako da moram da se opuštam u zatvorenom bazenu sa penom u jednoj od mnogobrojnih vila koje poseduje moja porodica širom sveta. A što se tiče lez bi robinja, nema ih tri već pet. Sve izblajhane prsate plavuše, bliznakinje i to sijamske pa se malo mučimo oko poza. Eto, nikome nije savršen život bez muka, ali ja barem ne smaram ljude pričama kako mi je teško što moram da isteram devojku iz svog murcielaga kad god prelazim preko ležećeg policajca da mi ne otkine branik jer je previše spuštena karoserija kada se voze dve osobe u njemu ili kada sednem u kafić i konobarica mi donese viski bez leda. Onda stvarno popizdim. Težak je život nas umetnika...
 
E a sad malo ozbiljno... imala sam i jos uvek imam roditelje koji mi pruzaju puno ljubavi, ali su moje zivotne okolnosti bile takve da sam 2/3 zivota provela daleko od svoje porodice. Bilo mi je tesko i naravno, uvek imam problema vecih ili manjih kao i svako na ovom svetu, ali skoro nikad to ne nabijam na nos nikome, posebno dok se udvaram. Cak sta vise, trudim se da ostavim dobar utisak i vecina mojih prijatelja cim ne vidi osmeh na mom licu odmah pocinje da me spopada "Sta ti je, sta te muci?".
Uvek sam naravno izigravala i Crveni Krst za prijatelje, rodjake, muskarce... ali mi to nije nikada ni bilo tesko, cak sta vise, srecna sam ako mogu nekog uciniti srecnim ili mu bar popraviti raspolozenje.
Sirenje pozitivne energije oko sebe je blagodat :)
 

Back
Top