Opsednutost mobilnim telefonima i gadget tehnologijom

N3W

Iskusan
Poruka
6.596
U poslednjih desetak godina svedoci smo velikog tehnološkog napretka u svetu mobilnih telefona, kao i slične tehnološke opreme (tableti, ramovi za slike i sl).

tesla-l7-tablet.jpg


Ljudi su se mahom navikli i ne ispuštaju mobilne telefone i tablete iz svojih ruku, dovodeći sebe i svoj život u teško stanje na društvenosocijalnom planu.

instagramfood.jpg


Na instagramu je popularno stavljati slike svojih jela.

ca71cb2dd59d4f5c0f48abd71cf80756557648013fd1700567ee1dedcc6ea144_1.gif


Ljudi su bukvalno opsednuti telefonima, po nekim procenama čak i više no što su opsednuti svim vrstama droga na svetu.

Da li smatrate da je to ispravno, kako reagujete na to? Da li mislite da postoji mera u svemu i kako pristupiti ovom očiglednom problemu?


disturbing-illustrations-steve-cutts-1.jpg

-------

Lično sam imao neprijatnih iskustava kada bih rekao ljudima da nemam mobilni telefon. Čak i kada bih rekao da ukoliko kupujem, kupiću mobilni telefon kom baterija najduže traje i ima isključivo najosnovnije funkcije poput telefoniranja i sms-a, dobio sam oštre poglede prezira, kao i velikog nerazumevanja propaćenog pitanjem zbog čega bih nešto tako učinio, čak i od najbližih rođaka kao i od familije. :lol:

O čemu se tu radi? Da li su ljudi toliko zaslepljeni trendom mobilnih telefona i tableta te moraju da kupe najnoviji model iako su pređašnji kupili pre tri meseca ili, pak, moraju da drže najnoviji model (ili generalno elegantan telefon) kao vid statusa da mogu da ga stave na sto pored pakle cigareta i upaljača?

Da li se i na mobilne telefone primenjuje ona stara ''Ajde da ga merimo'' situacija? Kažite svoja mišljenja i podelite iskustva. Iskreno, ne znam kako bih pristupio ovom globalnom psihološkom problemu koji se pojavio kod ljudi.

romance-dating-date-menu-cell_phone-mobile_phone-social_problem-75030051_low.jpg


XX-Cartoons-Ironically-Showing-Our-Smartphone-Addiction1__605.jpg
 
Poslednja izmena:

(D)evolucija?

- - - - - - - - - -

Ne bih ja to nazvao opsjednutošću. Mobilni telefoni su danas stvar potrebe i polako istiskuju fiksne iz upotrebe. Većina mobilni telefon mijenja na3-4 godine. Mada zaista postoje i oni koji što rekao DEE mobilnim telefonima liječe komplekse. Ali takvih je uvijek bilo i biće.

potreba je jako sirok pojam prijatelju...
 
Jeste. Ali ako bi gledali šta nam je potrebno za život pa ne trebaju nam ni automobili recimo. Ni kompjuteri. Svako doba donosi neke nove pomake i tehnologije. I u tome ništa loše dokle god ljudi ne postanu opsjednuti tehnologijom.

ali postali su, nema vise te odrednice dokle god

- - - - - - - - - -

Nope, ne mozes potiskivati potrebu, samo je osvijestiti i onda prevazici vremenom, pa svesti na neku mjeru.

cek ti objasnim kako funkcionise ta potreba
ti nemas pojma da neko razvija neki projekat on ga razvije i ponudi i onda ti spoznas potrebu
jel smo se mi obracali nekom sa potrebom e daj molim te mi napravi wi fi mreze 3g i sve ostale i aplikacije,ja se ne secam
 
ali postali su, nema vise te odrednice dokle god

- - - - - - - - - -



cek ti objasnim kako funkcionise ta potreba
ti nemas pojma da neko razvija neki projekat on ga razvije i ponudi i onda ti spoznas potrebu
jel smo se mi obracali nekom sa potrebom e daj molim te mi napravi wi fi mreze 3g i sve ostale i aplikacije,ja se ne secam

Ovde je rec o psihickoj opsesiji.
Opsednuta osoba vise nije u stanju racionalno da se ponasa. postaje neuravnotezena.
Tim vise ako postaje ovisna.
 
Poslednja izmena:
Ovde je rec o psihickoj opsesiji.

pre bi rekao o nekritickom prihvatanju svega i svacega narodski receno prihvatamo svako djubre sto nam se nudi

- - - - - - - - - -

A nekada su televizori bili pojam, danas ih niko i ne ferma. Kapirate?

otkud ti to TV je i dalje glavni gutac vremena vecine ljudi ali u sustini primat mu otima youtube
 
A nekada su televizori bili pojam, danas ih niko i ne ferma. Kapirate?

Dok je bio nova igracka i on je odnosio zrtve sumanuto zaljubljenih u njega.
Kao i bioskop.
Ta sudbina ceka i telefone.

U svakoj generaciji ce biti masa onih koji nisu dorasli novom izumu i spoznaji koriscenja istog.
Mozda su automobili bili najpogubniji za mase opsednutih?
To je vid totemizma ili fetisizma koji traje od najranijih dana.
 
Poslednja izmena:
ali postali su, nema vise te odrednice dokle god

Nisu ( bar po meni ). Ja sam recimo neki dan kupio novi telefon. Morao sam jer se prethodni pokvario. Ali mi nije palo na pamet da kupujem telefn od 600 evra. Niti ću ovaj ako bude toliko radio mijenjati bar 3-4 godine. Lap top sam isto skoro kupio kada mi se kompjuter koji sam koristio 9 godina naprosto pokvario.Imam lcd televizore ali su stari 6-7 godina i dok rade neću ih mjenjati. I većina ljudi koje znam se prema tehnici ponaša tako. Kupuju novu kada im se stara pokvari ili baš baš zastari. Po merni opsjednutost je kada moraš kupiti novi model. Kada ćeš kupiti i neku novu tehnologiju koja košta par hiljada evra.
 
internet je globalno sredstvo za komunikaciju i ujedno najjeftinije.

ja imam mts paket od 5 gb neta na fonu, i placam ga mesecno 450 dinara
najjeftiniji sms/prica paket je kod njih skoro 500 dinara i to dobijes 100 sms i 100 minuta razgovora.

sa viberom imas i sms i razgovore za 450 dinara, pri cemu viber moze da radi i na malim brzinama (62/32) tjah brzinama koje mts da nakon potrosenih 5 gb...sto naravno sam viber nece potrositi. i komunikacija je brza u odnosu na sms

- - - - - - - - - -

ja da nemam drugi paket s apricom i sms ne bih ni odgovarala na sms...imam tarifu prica plus sa 250 min razgovora i 250 poruka i mene ukupno komunikacija kosta nekih 1000 din....fixni nemam, a samo pretplata za fixni je bila 600 i nesto cini mi se.

- - - - - - - - - -

ja znam ljude koji uopste nemaju postpejd paket i kupuju pripejd za sms i razgovore po potrebi i ne odgovaraju na sms, jedino pozivi ako bas mora da ide mimo neta...tako da je meni to kupicu fon sa najosnovnijim prica i sms bzvz, zato sto preko neta imas obe stvari.

- - - - - - - - - -

nikako nebi mogo da predjem na tablet,manje od telefona manje od kompjutera u smislu funkcija

isto...telefoni se najbrze razvijaju zato i posotji potreba da se najbrze menjaju.
tableti su zakucali

desktop opet zavisi od konfiguracije moze da se koristi vise godina....
 
U poslednjih desetak godina svedoci smo velikog tehnološkog napretka u svetu mobilnih telefona, kao i slične tehnološke opreme (tableti, ramovi za slike i sl).

tesla-l7-tablet.jpg


Ljudi su se mahom navikli i ne ispuštaju mobilne telefone i tablete iz svojih ruku, dovodeći sebe i svoj život u teško stanje na društvenosocijalnom planu.

instagramfood.jpg


Na instagramu je popularno stavljati slike svojih jela.

ca71cb2dd59d4f5c0f48abd71cf80756557648013fd1700567ee1dedcc6ea144_1.gif


Ljudi su bukvalno opsednuti telefonima, po nekim procenama čak i više no što su opsednuti svim vrstama droga na svetu.
..........................
disturbing-illustrations-steve-cutts-1.jpg

..............................
O čemu se tu radi?
romance-dating-date-menu-cell_phone-mobile_phone-social_problem-75030051_low.jpg


XX-Cartoons-Ironically-Showing-Our-Smartphone-Addiction1__605.jpg

Odlicne ilustracije/karikature :ok:
:rotf: :rotf: :hahaha1: ...............iako, nazalost, uopste nije smesno.

Posebno je morbidna poslednja slika gde jednoobrazni tipovi na obali gledaju ruku koja u zadnjem ropcu trazi pomoc, zadovoljni sto su stigli na vreme, ne da pomognu davljeniku, vec da taj prizor - USLIKAJU!
Strasno i za jednu karikaturu! Jos bi bilo strasnije da to zaista zazivi kao manir mase u RL.
 
Poslednja izmena:
Hm, trebalo bi otvoriti i temu o ovakvima koji otvaraju ovakve teme i koji su najglasniji hejteri ovih stvari.

Posle svih ovih godina, garantovano mogu da kazem, da ne idu kod psihoanaliticara i tamo provedu 15ak godina, ja cu im odmah reci "sta im je boljka" i sta im fali - KUPITE IPHONE, i eto necete imati vise potrebu da otvarate ovakve teme.

Stoji sve sto se o ovoj temi moze kriticki reci, ali ovde nije stvar u tome, vec u preteranoj kritici, koja lici na reakcionu formaciju, tj osobe koje sve ovo kritikuju zapravo bi se jos gore ponasale da imaju taj IPHONE ili najnoviji Samsungov gedzet.

I zaista, kada bi vam neko to sada poklonio ili bi osvojili na nekoj fb nagradnoj igri, usr.ali bi ste se od srece.

Prema tome, smanjite malo dozivljaj, nije ovo nikakva de-evolucija, degeneracija, trte, mrte i ostalo....

Slicno su pricali nasi pradedovi nasim dedovima, a dedovi nasim roditeljima (starije generacije) u vezi radija, pa onda u vezi crno-belij televizora, itd.

A verujem da su tako pricali i ovi sto su poceli prvi da koriste tocak, dok ovi sto nisu imali tocak govorise verovatno - "Zamisli opsednutost tim tockom je veca nego opsednutost onim drogama u vidu pecurki iz sume. Zakrzljace vise zbog ovog tocka - hehe moda nova. Mi sve nosimo na ruke i pesacimo, a oni imaju tocak i konja i nisu vise tako fizicki aktivni, postace degenerisana fizicka masa".

I eto dodjosmo do dana da svako ima automobil.
 
U poslednjih desetak godina svedoci smo velikog tehnološkog napretka u svetu mobilnih telefona, kao i slične tehnološke opreme (tableti, ramovi za slike i sl).

tesla-l7-tablet.jpg


Ljudi su se mahom navikli i ne ispuštaju mobilne telefone i tablete iz svojih ruku, dovodeći sebe i svoj život u teško stanje na društvenosocijalnom planu.

instagramfood.jpg


Na instagramu je popularno stavljati slike svojih jela.

ca71cb2dd59d4f5c0f48abd71cf80756557648013fd1700567ee1dedcc6ea144_1.gif


Ljudi su bukvalno opsednuti telefonima, po nekim procenama čak i više no što su opsednuti svim vrstama droga na svetu.

Da li smatrate da je to ispravno, kako reagujete na to? Da li mislite da postoji mera u svemu i kako pristupiti ovom očiglednom problemu?


disturbing-illustrations-steve-cutts-1.jpg

-------

Lično sam imao neprijatnih iskustava kada bih rekao ljudima da nemam mobilni telefon. Čak i kada bih rekao da ukoliko kupujem, kupiću mobilni telefon kom baterija najduže traje i ima isključivo najosnovnije funkcije poput telefoniranja i sms-a, dobio sam oštre poglede prezira, kao i velikog nerazumevanja propaćenog pitanjem zbog čega bih nešto tako učinio, čak i od najbližih rođaka kao i od familije. :lol:

O čemu se tu radi? Da li su ljudi toliko zaslepljeni trendom mobilnih telefona i tableta te moraju da kupe najnoviji model iako su pređašnji kupili pre tri meseca ili, pak, moraju da drže najnoviji model (ili generalno elegantan telefon) kao vid statusa da mogu da ga stave na sto pored pakle cigareta i upaljača?

Da li se i na mobilne telefone primenjuje ona stara ''Ajde da ga merimo'' situacija? Kažite svoja mišljenja i podelite iskustva. Iskreno, ne znam kako bih pristupio ovom globalnom psihološkom problemu koji se pojavio kod ljudi.

romance-dating-date-menu-cell_phone-mobile_phone-social_problem-75030051_low.jpg


XX-Cartoons-Ironically-Showing-Our-Smartphone-Addiction1__605.jpg
izbegavati ljude maximalno
 

Back
Top