da li se vole nod i anti haker kasperski

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nisam probao ali ne vidim razloga da bi bili u konfliktu.... jer koliko sam informisan NOD32 je Antivurs a KAH je u stvari firewall.. Sad koliko je opet meni poznato AV i Firewall bi trebalo da saradjuju sem sto se do sada javio problem sa Kaspersky AV i ZA..

Sto se tice NOD32 ne bi trebalo da budu u konfilktu i trebalo bi da rade posao...
 
Taj Kaspersky Anti hacker je vrlo tezak za konfigurisanje, jer mu podrazumevana zastita blokira skoro sve portove i protokole, tako da ces samo morati da ih otvaras tako sto ces morati za svaki deo programa (modul) koji ima potrebu za netom, rucno da konfigurises dajuci mu odredjeni nivo zastite i pristupa... odnosno otvaranja prema netu. Ako i nisi bas snalazljiv sa tim, bolje ti je da uzems ZoneAlarm ili neki inuitivniji zastitni zid.
To je neko moje iskustvo sa KAH.

NOD, to sam pisao ne temi koja je obrisana, prijavljuje svaki pokusaj koriscenja ActiveX kontrola iz IE kao virus, to mu je osnovna mana. Drugim recima, voli da laze, inace nije los AV sto se tice sam detekcije virusa. ;)

Pozzz... ;)
 
Ja imam tu kombinaciju (NOD32 2.5 i KAH 1.8.180.0) i sve radi ok.
Ovo sto rece ovaj user pre mene mi nije bas najjasnije. I KAH sve sam radi sto se tice konfigurisanja kao ZoneAlarm. Ima detaljniji i mnogo jednostavniji pregled portova koji su otvoreni i to mu je po meni glavna prednost. Tu bi morao biti iskusniji da znas koje portove da zatvoris jer ti netrebaju. Sto se tice aplikacija sve je prosto.
Drugi problem koji je naveden za AciveX controle i NOD32 se resava sa Operom 8.5 koja ne podrzava ActiveX.
 
monte32:
Ja imam tu kombinaciju (NOD32 2.5 i KAH 1.8.180.0) i sve radi ok.
Ovo sto rece ovaj user pre mene mi nije bas najjasnije. I KAH sve sam radi sto se tice konfigurisanja kao ZoneAlarm. Ima detaljniji i mnogo jednostavniji pregled portova koji su otvoreni i to mu je po meni glavna prednost. Tu bi morao biti iskusniji da znas koje portove da zatvoris jer ti netrebaju. Sto se tice aplikacija sve je prosto.
Drugi problem koji je naveden za AciveX controle i NOD32 se resava sa Operom 8.5 koja ne podrzava ActiveX.

Sto se tice zasatitnog zida... nije to bas neki pametan komad softvera. Da ne duzim, ne znam sta ti nije jasno ali ako zelis mogu ti objasniti (mislim na moj predhodni post). Ako zelis mogu ti poslati brojeve potrova i njihovu namenu odnosno protokol pa ga maksimalno zavrni, jer podrazumevana podesenja u svim zidovima su jako smesna i pruzaju minimalni nivo zastite. ;)

Pozdrav...
 
Ti mene nisi razumeo, jer meni ne treba nikakva pomoc. Setovao sam ja sve kako treba. Tako da sam obezbedjen.
Nije mi bilo jasno to sto kazes da je KAH tezak za konfigurisanje, a u stvari je veoma prost. Jedino kao sto rekoh za portove treba znanja sta da se zatvori, a sta ne ako se hoce maksimalna sigurnost. Za nivo zastite koju pruzaju firewallovi po default setovanjima se ne bih bas slozio da je smesna. Ali na drugoj starani kad se pogleda ko su korisnici i sta drze u kompovima (sigurno 99% njih koji ovde postuju nista vredno) onda i nije toliko bitna prica o maximalnoj zastiti.

Pozdrav!
 
monte32:
Nije mi bilo jasno to sto kazes da je KAH tezak za konfigurisanje, a u stvari je veoma prost.

Moj prvi sustre sa KAH, iako sam unazad dosta godina koristio neke zastitne zidove, bio je poprilicno mucan. Recimo... nisam mogao da proverim postu koristeci Outlook 2003 dok mu nisam rucno rekao koji su to moduli koje program koristi kako bi se konektovao na server, zatim koji su to protokoli i tako dalje. Zbog toga sam napisao da i nije jednostavan za upotrebu, misleci na ljude koji nemaju bas previse iskustva. Sada se i ne secam koja je to verzije KAH bila, ali malo me je namucila. Ista, tj. slicna prica bila je i sa mozilom...

monte32:
Za nivo zastite koju pruzaju firewallovi po default setovanjima se ne bih bas slozio da je smesna.

Zavisi ko se i od cega stiti. Vecina tih zidova zatvara ili filtrira portove koji se najcesce koriste, npr HTTP port 80, FTP (upload 20, download 21), SMTP i POP3 (port 25/110), dok su ostali gotovo nezasticeni, a slozicemo se da ih ima jako puno i da svi mogu biti iskorisceni za nedozvoljen pristup racunaru. Dakle, treba solidno poznavati sve to da bi se zastita dobro konfigurisala, na to sam i mislio.

monte32:
Ali na drugoj starani kad se pogleda ko su korisnici i sta drze u kompovima (sigurno 99% njih koji ovde postuju nista vredno) onda i nije toliko bitna prica o maximalnoj zastiti.

Da, to je i vise nego tacno...
 
Vec sam negdje pisao, ali eto samo malo da se obnovi znanje.. Antivurs ne drzim zato sto imam nesto mnogo vazno na racunaru, vec da se ne bih zezao sa njima.. Sto se tice firewall-a njega ne koristim uopste, pa i ako neko zeli da pogleda sta ima u mom racunaru nema problema, sigurno nema nista sto bi mu bilo korisno i zanimljivo..

Sve sto smatram da je moje i samo moje ne drzim nacunaru vec na necem sto ne moze niko da pristupi dok ne dobije u ruke, prema tome, nemam se potrebe opterecivati da li ce neki lik da pristupi neovlasteno i da gleda i pregleda sta imam na kompu... Windows datoteke i instalirani programi.. Eto pa nek gleda koliko hoce...

Omnea mea meku porto - Sve svoje nosim uzase...

Poz.
 
Winner:
Posle mnogo testova KAV I KAH su najbolje sto se tice zastite/jedini uslov je da ih platite/....

Daaa,... Kaspersky je company broj 1. u svetu...i ne bi me cudilo sto ga sve poznate firme ZAPADA koriste...

Kaspersky AV Personal5 i AntiHacker. Odlicna ideja i dobro izađe na kraj...

Mada bih predolizio i neke update dodatke!:(database:)

"Kaspersky je napravio nove DEFINICIJE ZA BORBU PROTIV "RATA HACKER-a" ...
Spasili su Natsional bank in Russia od hakovana sa svojim serverom, a ima jos toga...

8) :) "Kaspersky je napravio nove DEFINICIJE ZA BORBU PROTIV "RATA HACKER-a" ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top