druga vera...i brak!

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
...i brak.
Pitanje, koliko je moguc i da li je moguc brak sa osobom koji je jevrejin. Koliko se tacno "pobozan" ne znam, ali kazu da su im zabranjeni mesoviti brakovi...i ako uopste do toga dodje....zena mora da predje u njihovu veru....Da cujem vasa misljena ili iskustva?
 
takvi brakovi su zabranjeni samo idiotima, kretenima i maloumnicima.
iskustva imam koliko da je moja jedna moja devojka bila muslimanka, ali sve ljude koje se osvrcu na to cu da smatram apsolutnim imbecilima, ukljucujuci u to i neke meni izuzetno bliske ljude....
 
znash kako, nishta ti to u ljubavi nije bitno, na zabrane nemoj da se osvrcjesh, njih su stvorile i postavile osobe nesvesne sopstvenih ogranichenja i kompleksa...bash te briga koje je on vere, ako ga volish i on tebe to je jache od svega, pa chak i u osnovi vere stoji ljubav, shto bi je sad zabranjivali? ne vidim tu nikakvu logiku....
 
devojcurak:
...i brak.
Pitanje, koliko je moguc i da li je moguc brak sa osobom koji je jevrejin. Koliko se tacno "pobozan" ne znam, ali kazu da su im zabranjeni mesoviti brakovi...i ako uopste do toga dodje....zena mora da predje u njihovu veru....Da cujem vasa misljena ili iskustva?
Ne znam mnogo o tome. Čitala sam od Isaka Baševisa - Singera knjigu "Rob" u kojoj je prelijepo napisano o tome kakva su protivljenja Jevreja u vezi mješovitih brakova.
Inače, svaki mješoviti brak možda da uspije jedino onda ako se oboje odreknu svojih vjerskih načela.
 

Back
Top