zeleznica

i meni nedostaju vozovi! jes' da su šugavi i spori, ali ni busevi nisu ništa bolji, i još klepaju po ušima :?

a je l' se neko vozao Romantikom? dobro mi zvuče te ture! :D
 
E pa šutnuću ovaj svoj računar preko terase! :mad:

Nego, bila sam na sajtu železnice baš zbog vozića, a nisam obraćala pažnju na to da su BeOgrađani povlašćeni!!!:roll: Svidja mi se ono za bajs! – žnači, na proleće imam s kim da idem :-D
 
. . .:
Otkas nema Mrkonjica vise nista nije uroku. . . Ono je bilo vreme. . . Da je trebalo napravili bi oni rugu za 24h!
Nije tacno,da je tu nas SLOBA,to bi za pola dana bilo gotovo.Angazuju se radnicke organizacije,i udri,ko u dobra stara vremena.EH,sto je to bio zivot.Nije bilo fenserki,pivo se lokalo iza svakog ugla,svi bili veseli,bilo nam je divno.Pogledaj sada.Svi bi da budu politicari,da nesta pametuju,a niko nece da radi.Da ne zapocinjem pricu o idiotskim nevladinim organizacijama.Licno bi ih sve po kratkom postupku masinkom sredio.Nadam se da bi imao dovoljno municije,jer se jako brzo kote.Ne bi bilo lose da pokazu da su humani da pomognu u izgradnji zeleznica:-)
 
"Prema novom železničkom redu vožnje, koji će stupiti na snagu 11. decembra ove godine, «Železnice Srbije» u medjunarodnom putničkom saobraćaju sačuvale su sve postojeće destinacije, - rečeno je danas Medija centru «Železnica Srbije» u Sektoru za putnički saobraćaj.
To znači da će putnici vozovima iz Srbije stizati direktno do Budimpešte, Beča, Minhena, Ciriha, Ljubljane, zagreba, Banja Luke, Skoplja, Soluna, Sofije, Istanbula, Bukurešta, Kijeva i Moskve, a tokom letnje turističke sezone 2006. godine i do bugarskih letovališta na Crnom moru – Burgasa i Varne.
U saobraćaju medjunarodnih vozova najveća je promena što će «Hellas Express» iz Soluna za Beograd polaziti 70 minuta kasnije nego prema važećem redu vožnje.
U pograničnom saobraćaju sa Madjarskom saobraća će pet, umesto dva para vozova, dok je u pograničnom saobraćaju sa Hrvatskom i Rumunijom broj vozova ostao nepromenjen.
Broj vozova u saobraćaju sa Crnom Gorom ostao je nepromenjen, uz neznatne promene vremena polazaka.
U unutrašnjem saobraćaju direktnim vozovima sa Beogradom biće povezani Subotica, Novi Sad, Prijepolje, Kraljevo i Niš, dok će Zaječarci do glavnog grada stizati uz presedanje u Požarevcu.
Zbog racionalnizacije lokalnog putničkog saobraćaja u novom redu vožnje neće saobraćati putnički vozovi na relacijama Zrenjanin-Vršac-Bela Crkva, Sombor-Apatin i Šid-Bijeljina.
Beogradskom gradskom železnicom «Beovoz» dnevno će saobraćati 112 garnitura na pet železničkih trasa, a planirano je produženje linije do Palanke".
 
storm cloud:
Дали си сигуран? Мислим да треба.

Netreba ! Placa se samo tranzitna preko Slovacke , mislim 20 evra - i to sve sredjuje agencija ( ako se ide preko agencije ?)
( e sad kako je regulisano sa Madjarima ? )

Slusao sam neke predloge za Novu G. u Pragu 5 dana ?8-)
 

Back
Top