Sta mislite o...

da li postoji zivot posle zivota


  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .

Slatka90

Obećava
Poruka
89
...Butterfly efektu, Bibiliji, zivotu posle zivota, de ja vu-u i drugim temama koje zasad nemaju naucno objasnjenje ili ipak imaju ali ne zadovoljavajuce. Pricala sam sa nekim osobama o tome, ali ni one ne znaju bas puno o tome.Ovakve stvari me dosta zanimaju pa rekoh da vas pitam za misljenje ili ako neko ima nesto novo da mi kaze...
 
jomini:
Pa niko o tome ne zna ništa. Ili ima neko....?
Pa ne znam zato i pitam...
Oko price za de ja vu postoji objasnjenje da izmedju oci i mozga postoje dva puta koja salju sliku u mozak. Jedan je duzi a drugi kraci. Mi valjda primamo sliku preko duzeg puta, a u trenutku kad se dodirnu zivci kraceg puta onda brze primimo sliku koja se sporije dogadja nego sto smo je mi videli. Pa valjda na osnovu toga dobijamo utisak da se nesto vec dogodilo, a koliko e to tacno ... kazem ne znam...
 
Ma to su ljudi samo izmislili nebili "produžili" svoje živote. Svi znaju da će jodnog dana crći i da će ostati samo prašina i kosti od njih, ali opet, svi žele da žive... bolje reći da postoje zauvek pa se tako tripuju da će kad jednog dana uginu, videti boga, roditi se ponovo, probuditi se iz matriksa il ko zna šta još. Alo! Kakva su to * bre?
 
steta, nema oih najzanimljivijih :)
iance, i ja sam glasao za prvu opciju, jer jednostavno ne verujem da ta energija koju svi posedujemmo moze da 'izvetri' tel tako...
a ako cemo strogo naucno zivot posle smrti postoji, u vidu materiju, a kasnije i energije koju ostavite za sobom, a koja ce prilicno verovatno nekada biti ugradjena u neki novi zivot...
 
Hm. :shock:
Nemam pojma.
Ono, molekuli i atomi ti se ugrade u zemlju pa posle to jedu gliste i tak daljše... :arrow: Ali, mene ovih meseci mnogo više zanima jedna druga tema.
Gledam gomile ljudi na ulicama, u prevozu i gradu generalno, i pitam se: IMA LI ŽIVOTA PRE SMRTI? :-?
 
CaLiMeRo:
Hm. :shock:
Nemam pojma.
Ono, molekuli i atomi ti se ugrade u zemlju pa posle to jedu gliste i tak daljše... :arrow: Ali, mene ovih meseci mnogo više zanima jedna druga tema.
Gledam gomile ljudi na ulicama, u prevozu i gradu generalno, i pitam se: IMA LI ŽIVOTA PRE SMRTI? :-?


Pa postavi tu temu cico?
Nemoj da si škrta na njima :)
 
CaLiMeRo:
Hm. :shock:
Nemam pojma.
Ono, molekuli i atomi ti se ugrade u zemlju pa posle to jedu gliste i tak daljše..

pa da, zasto da ne, na kraju cemo svi da postanemo vodonik. A taj vodonik ce kadtad da nadje svoje mesto u nekoj zvezdi, ili medjuzvezdanom materijalu, koji ce da ucestvuje u stvaranju novih planeta. Ima jedna recenica u BBC seriji "Svemir": "Kad vas neko pita odakle ste, vi mu recite, ja sam sa zvezda. " :)
 
Mislim, da mislima nema mesta posle smrti...i nikada misli nisu znale, kako je sa druge strane...bezdana...misao je samo, umom covekovim sazdana...i kao i materija mora biti raz'dana...i zato sta je sa druge strane...misli ne mogu reci same....a price sto dusa ima...zna covek, sto dusu sniva
 
NatasaNatasa:
Pa postavi tu temu cico?
Nemoj da si škrta na njima :)
Avatar ti je bombona. :-D Silvester koji drži ružu...ajajajajaj.8-)
Ma ne mogu da postavljam teme.
Teme su kao kad posadiš paradajz.
Posle to mora da se obilazi, pa da se zaliva, pa još da se obilazi - jednom rečju, n a p o r n o... slabo sam na Krsti i više ništa ne čitam. Što u letu odgovorim, odgovorim...
 

Back
Top