Problem sa Spyware-om

gost 42348

Poznat
Poruka
7.267
Na poslu me je "napao" neki spyware i serviser je uspeo da ga skloni. Medjutim, ostao mi je problem sa Background-om, tj. nepristupačno mi je postavljanje Wallpaper-a (opcije Dekstop-a su nevidljive).
Da li neko zna kako mogu da rešim taj problem, koji nije ništa ozbiljan, ali mi se smučilo da mi stoji tamo neka boja na Desktop-u.
Inače, kad je "ušao" Spyware, on je "zalepio" neku plavu sliku sa crvenim slovima (ili žutim, ne sećam se tačno) na kojoj je pisalo upozorenje o Spywer-u.
Pozdrav svima i unapred hvala! :confused:
 
Hmmmm.. Mislim da spyware koji pominjes nije potpuno uklonjen.. Jer da jeste dostupnost opcijama podesavanja radne povrsine bi bile OK.. Sad, ako ti nije problem, uradi repair sistema, s tim da postoji mogucnost da je opcija koja ti treba u sistemu ostecena ili od samog spyware programa ili prilikom ciscenja istog..

Kreni od opcije Repair ...

Imas na podforumu Operativni sistemi ljepljivu temu sa upustvom o tome..

Poz.
 
Puno ti hvala za objašnjenje. Sve mi je jasno, ali ... ipak je ovo firmin kompjuter i ne smem tako nešto da izvodim "na svoju ruku". Kod kuće bih mogla, ali ovde ... hmm, odrubili bi mi glavu! :)
Mislila sam da postoji neki jednostavniji način, bez uplitanja servisera ili drugih programa, ali dobro, šta je tu je. Serviser se jako mučio da skloni tu sliku Spajvera, tako da je moguće da je obrisao neki fajl. A sad ne mogu da ga navatam da mi to sredi, naravno, ima on prečih posla i briga.
Pozdrav! :wink:
 
Au, sto je taj serviser kod vas zaposlen ili je lijen... Ako je vec serviser i odrzava racunare u firmi trebao bi da zna i da vodi racuna o tome da racunari rade kako valja, a ne eto ne moze ovo ili ono...

S tim da je pitanje do njega a ne do tebe.. Na kraju krajeva pogledacu nesto sta moze da se uradi povodom toga pa cu napisati..

Poz.
 
Nije lenj, prezauzet je! Inače, ne održava samo nama sisteme, već i drugim firmama. :-(
Hvala ti na trudu, ako uspeš nešto da smisliš, super, ako ne ... nemoj traćiti svoje dragoceno vreme! 8-)
Ovo je jedna od retkih situacija sa kojom ne uspevam da se izborim, kod kuće sam se upuštala u "opake" borbe sa raznim virusima, ali ovde, ipak, nije moj "teren" pa su mi ograničeni pokreti. :cry: Kod kuće imam čak i 4 AV programa (što je sigurno, sigurno je). ;-)
 
Nešto mi nije jasno.
Ako taj serviser radi u toj firmi,popravlja ,održava kompjutere, kako to da nema dovoljno vremena da dovrši posao. Po nekoj zdravoj logici ako ga plaćam treba i da odradi posao do kraja.
To što on održava kompjutere i drugima to mene apsolutno ne treba da interesuje.Kada odradi posao nek ide gde god želi a pak ako je prezauzet neka uzme nekog pomoćnika .
Sa druge strane tvoj posao je da radiš na kompu a ne da razmisljaš dali je on ispravan,zar ne!
 
Milly73:
Puno ti hvala za objašnjenje. Sve mi je jasno, ali ... ipak je ovo firmin kompjuter i ne smem tako nešto da izvodim "na svoju ruku". Kod kuće bih mogla, ali ovde ... hmm, odrubili bi mi glavu! :)
Mislila sam da postoji neki jednostavniji način, bez uplitanja servisera ili drugih programa, ali dobro, šta je tu je. Serviser se jako mučio da skloni tu sliku Spajvera, tako da je moguće da je obrisao neki fajl. A sad ne mogu da ga navatam da mi to sredi, naravno, ima on prečih posla i briga.
Pozdrav! :wink:


FIRMIN KOMPJUTER PA NE SMEM DA UKLANJAM SPYWARE ALI ZNAM DA IH NABACIM?
IMAO SAM TAKVIH KOLEGA...
 
Pazi... ako koristis Windows koji je u mrezi, tj. domenu (a pretpostavljam da jeste ako je racunar u firmi, tj. umrezen). Vrlo je moguce da ti je sam administrator onemogucio da radis neke stvari, kao sto je recimo navedena. Tako da... nemoj puno da lomis glavu oko toga, jednostavno ti je ta mogucnosta ukinuta setovanjem grupnih polisa na domen kontroleru. ;)
 
zokky:
Nešto mi nije jasno.
Ako taj serviser radi u toj firmi,popravlja ,održava kompjutere, kako to da nema dovoljno vremena da dovrši posao. Po nekoj zdravoj logici ako ga plaćam treba i da odradi posao do kraja.
To što on održava kompjutere i drugima to mene apsolutno ne treba da interesuje.Kada odradi posao nek ide gde god želi a pak ako je prezauzet neka uzme nekog pomoćnika .
Sa druge strane tvoj posao je da radiš na kompu a ne da razmisljaš dali je on ispravan,zar ne!
Znaš, i mene to nervira, ali ja tu ništa ne mogu. Ne plaćam ga ja, a inače, ne volim nikome mnogo da "dosadjujem" tako da ću da iskuliram.
 
Dlakava_Strvina:

FIRMIN KOMPJUTER PA NE SMEM DA UKLANJAM SPYWARE ALI ZNAM DA IH NABACIM?
IMAO SAM TAKVIH KOLEGA...
Na greškama se uči! Meni se greške retko dešavaju, ali se dese, bilo kući, bilo na poslu, svejedno. Ne vidim svrhu tvog komentara, ako nemaš nameru nekome da pomogneš. Ja nikoga ne kritikujem ako nemam šta pametno da kažem! :-o
 

Back
Top