Cista na stitastoj zlezdi

jiggy

Početnik
Poruka
2
Moja supruga ima problem sa stitastom zlezdom. Povecana joj je leva strana i na UZ se vidi cista velicine 7mm. Ima ceste promene raspolozenja i veoma je osteljiva. Oseca pritisak u grudima i povremeno teze dise. Doktor koji je pregledao na UZ joj je rekao da ima neki sindrom (nisam siguran za ime, mozda pocinje sa ''h''). Ako neko moze da mi da neki savet sta da radimo ili kod kog doktora da idemo (kod privatnog ili drzavnog) bicu zahvalan!
 
Bili smo samo na UZ. Danas smo zakazali u Gradskoj bolnici kod neke doktorke Djurice. Koliko sam video na internetu postoji par nacina lecenja ciste na stitastoj zlezdi. Jedna je da pije neke lekove a druga je hirurska intervencija. E sad, mene interesuje koji nacin lecenja je bolji i sigurniji? Predpostavljam da je prvo potrebno videti rezultate punktacije ali nadam se da je cista benigna.
 
jiggy:
Bili smo samo na UZ. Danas smo zakazali u Gradskoj bolnici kod neke doktorke Djurice. Koliko sam video na internetu postoji par nacina lecenja ciste na stitastoj zlezdi. Jedna je da pije neke lekove a druga je hirurska intervencija. E sad, mene interesuje koji nacin lecenja je bolji i sigurniji? Predpostavljam da je prvo potrebno videti rezultate punktacije ali nadam se da je cista benigna.

Jeste, nacin lecenja zavisi od same dijagnoze.

Ako mislite na aspiracionu biopsiju ( finom iglom ) - to je bezbedan , a dovoljno specifican postupak za postavljanje prave dijagnoze ( - bolji je dijagnosticki postupak od ultrazvuka ) .

Sve najbolje
 
pozdrav, kod mene je žlezda u hipofunkciji, prati se 20 god. unazad. nedavno mi je ustanovljena cista na ultrazvuku, na koji sam otišla jer sam imala jak osećaj oteklosti u donjem predelu vrata pa mi je to otežalo disanje, pojačalo nervozu i tu noć nisam spavala. interesuje me na koji način da ublažim ovaj osećaj "kragne" jer su mi hormoni u granicama pa nemam nikakvu terapiju i koja je razlika između ciste i čvorića.

unapred zahvalna...
 

Back
Top