Slikarska tehnologija - KAKO DA SLIKAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ja sam dodao te boje na mapi da bi simbolika bila uocljivija, a Reni jeste naslikao Bahusa tako zbog nekog misterioznog razloga.., kad mnogi nastoje da desifruju Mona Lizu i Poslednju Veceru, sigurno i ovde postoji neka skrivena poruka, tipa templarsih loza. Slicnost (bez tih boja) je pre svega u francuskoj kao zemlji vina, neobicnom polozaju noga/cizme Italije i Istri :lol:
Mali Pijani Bahus jednako mapa Evrope.

Pa dobro slikari i jesu u to vreme slikali sa skrivenim znacenjima.
Inace ime Evropa je dobila po Boginji Evropi.
 
... a da li postoji vezivo koje bi pomoglo da boji doprinese sjaj bez da se kasnije lakira slika.

Kojim mediumom slikaš?

Ako slikaš akrilikom onda postoji mnoštvo mediuma kojima možeš da postigneš željeni efekat. Recimo ako želiš, kao što kažeš, da boja na tvojoj slici ima sjaj a da ne moraš da koristiš lak poslije toga, onda koristi lak dok slikaš. Liquitex firma je proizvela izvrstan medium, zove se GLOSS MEDIUM VARNISH, što će reći: sjajni medium lak. Kao što samo ime govori radi se o mediumu i laku u jednom. Izvrstan je. Ja sam slikao akrilikom 15 godina i rezultati mogu da budu fenomenalni. Uz to još, taj lak dodaje dubini i intenzitetu akrilik boje.

Kada slikaš uljem, onda u svoj medium dodaj Damar lak. Iako je na početku sjajan kasnije izgubi taj sjaj. To je zato što u mediumu dodaješ 1-2 % damara... Međutim ako dodaš više Damara, naravno slika će biti sjajnija ali... i vremenom će da požuti i da ispuca... dakle, ne...

Slika se lakira zarad zaštite a i da bi se dubina i transparentnost obojenja izrazila do maximuma. Ako je slika lakirana (poslije totalnog sušenja) lak se, ako je to i neophodno može skinuti, i nanijeti novi... samim tim, ako se desi oštećenje, to oštećenje može da bude u strukturi laka, čim se spašava sadržaš naslikanog.
 
Jel možeš ovo malo da mi pojasniš? Vat iz gess?
I gde može da se nabavi akrilna podloga?

https://en.wikipedia.org/wiki/Gesso

ja sam pomenula sinteticku - akrilnu podlogu
meni se pokazala dobra
i vrlo je jednostavno preparirati platna, kartone, ljepenke...tako
elasticna je...
jedina mana koje se mogu sjetiti jeste sto akrilna preparatura ne zateze platno tako lijepo kao tutkalo..
pa se mora pazljivije zatezati...dotezati..ponekad
nisam slikala sto godina na platnu nesto, al mislim da tu klinovi odrade posao

ovaj gesso je domace proizvodnje, al ne vidim sto ne bi bio dobar ko i bilo koji, strani, skuplji proizvod
to je jednostavna tehnologija i trebalo bi da je sasvim ok
prije par godina sam kupovala neki ruski koji je isto bio sjajan

http://www.la-ram.rs/shop/preparatura-gesso-kozmik-1-kg-1305-p-526.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top