Slikarska tehnologija - KAKO DA SLIKAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E izvinite na izrazu, ali ja to onda necu ni da koristim....pa nek se suse koliko hoce, a ustedecu 11$ :D
fixa je u pravu, treba oprezno, zato sam ti i napisao "nekoliko kapi" /ja stavljam kap-dvije na količinu koju obično potrošim u toku dana/. nije neophodan sikativ no mi se učinjelo da da ti koristiš ulje ko da pržiš "jaja na oko" pa k'o velim ... no 'ajde

@ AnaSS
naslika li to kamenje đevojko. u čemu je problem...
kakvo je kamenje u pitanju, stijena, oblutak... ne liči na "kamenje" ili na neko određeno kamenje... radiš li po modelu, fotografiji ...?
 
fixa je u pravu, treba oprezno, zato sam ti i napisao "nekoliko kapi" /ja stavljam kap-dvije na količinu koju obično potrošim u toku dana/. nije neophodan sikativ no mi se učinjelo da da ti koristiš ulje ko da pržiš "jaja na oko" pa k'o velim ... no 'ajde

@ AnaSS
naslika li to kamenje đevojko. u čemu je problem...
kakvo je kamenje u pitanju, stijena, oblutak... ne liči na "kamenje" ili na neko određeno kamenje... radiš li po modelu, fotografiji ...?

Jel mogu da postavim sliku ovde pa da objasnim o kakvom je kamenju rec?
Po slici slikam, al sam tek pocela, ovo mi je treca slika.
Mnogo volim da crtam, toliko da ne pipnem kompjuter danima kad se zaludim. I trcim s posla da bih crtala...Kupila sam akrilne boje i vec desetak dana to radim, ali posto ne znam skoro nista o tehnici i ostalim stvarima ucim iz neke knjige i s ovog sajta.A o kamenju nigde nista...
 
To je to kamenje.
 

Prilozi

  • Za sajt.jpg
    Za sajt.jpg
    25,4 KB · Pregleda: 73
možda si rad trebala postaviti na "mojih ruku delo", no moderator je tu pa ...?
ne znam da li je fotografija tamna ili je slika rađena u ovom niskom valeru /e... a jel' ima neko nešto detaljnije o valerskim ključevima/, ako jeste, možeš 'ladno da je ostaviš takvom kakva jeste, možda bi samo trebalo obratiti pažnju na glavu djevojke u svijetloj bundi /preuska, mala?/ i sigurno nešto nije u redu sa nogama ove druge.
a kamenje... to malo krša u zidiću... ma daaaj ;)
 
to "hue" znači "nijansa", a to znači da ta ljubičasta (ili bilo koja druga boja) nije stvarno pravljena od pigmenta kobalt fosfat ili kobalt stanat arsenat, već od mešavine drugih pigmenata koji daju nijansu kobalt ljubičaste. te hue boje zato i jesu jeftine, jer em samo da nisu pravljene od originalnih pigmenata, nego su (ako je u pitanju studijska verzija boja) i manje bogate pigmentima, pa su samim tim i lošijeg kvaliteta.

a šta ćeš da radiš sa slikom, ne znam. baci je, kupi bolje bolje, pa radi novu :D
 
Pa znam da je "hue" nijansa, boja...naravno...ali nisam znala sta se iza toga sve krije, tj. ta hemija...ali sad..sta je tu je....napravicu ja novu sliku :D.
A sto se boja tice...pa ove studijske jesu manjeg kvaliteta i zbog toga jeftinije, ali ja cu jos neko vreme ipak da radim sa njima...s tim sto cu u buduce biti spremna na svakakva iznenadjenja....pa jednog dana, videcemo mozda i od mene bude neki poznati slikar :D
 
to "hue" znači "nijansa", a to znači da ta ljubičasta (ili bilo koja druga boja) nije stvarno pravljena od pigmenta kobalt fosfat ili kobalt stanat arsenat, već od mešavine drugih pigmenata koji daju nijansu kobalt ljubičaste. te hue boje zato i jesu jeftine, jer em samo da nisu pravljene od originalnih pigmenata, nego su (ako je u pitanju studijska verzija boja) i manje bogate pigmentima, pa su samim tim i lošijeg kvaliteta.

a šta ćeš da radiš sa slikom, ne znam. baci je, kupi bolje bolje, pa radi novu :D

arsenat je izuzetno toksichan.
treba obratiti paznju u rukovanju sa njim.
takodje su toksichni pigmenti na bali olova i zive (cinober crvena zivin sulfid).
mene uvek svrbe ochi i nateknu mi kad radim sa cinobrovim pigmentom u prahu
 
Hvala Viktorija....a ja htela da pitam da li je moguce da me boli glava od boja....pa nisam zelela da ispadnem glupa :D...sad vidim da sam ipak trebala! A primetila sam i da me oci uzasno svrbe, toliko da sam prestala da se sminkam...ali se nisam setila da bi to moglo biti od boja...
No, sad sta je tu je...ja i dalje slikam i to sve uspesnije...pa ne mogu zbog glavobolje da prestanem, zar ne? A i glava me sve manje boli, valjda se navikla! :D
 
Hvala Viktorija....a ja htela da pitam da li je moguce da me boli glava od boja....pa nisam zelela da ispadnem glupa :D...sad vidim da sam ipak trebala! A primetila sam i da me oci uzasno svrbe, toliko da sam prestala da se sminkam...ali se nisam setila da bi to moglo biti od boja...
No, sad sta je tu je...ja i dalje slikam i to sve uspesnije...pa ne mogu zbog glavobolje da prestanem, zar ne? A i glava me sve manje boli, valjda se navikla! :D

pa u usa si provjeri da li si alergična na neki od sastojaka. kod nas je bilo obavezno pri prijavljivanju za prijemni priložiti i ljekarsko uvjerenje da nijesi alergičan na ...iako se to završavalo sa:
dobra teta doktorica: - " jeste li alergični na boje?
ti: - "neee"
dobra teta doktorica: - " dobro, evo i neka je sa srećom"
može od terpentina, razređivača kojim pereš četkice,paletu... može od ulja ako je užeglo... provjetravaj što češće
može od kratkovidosti, dalekovidosti ... a bez naočara... provjeri i to
položaj tijela pri radu ... užasavam se uputstava za pravilno sjedenje, stajanje ali onda makar posle dužeg rada neko opuštanje, masiranje
virginija radi sa pigmentima u prahu pa može i da se desi a ti... pa kupuj tube boje koje su mlađe od osamdesetih, izbacili su, kažu, otrovne sirovine
može glava da zaboli i od toga što ti "ne ide"... sa tim povezujem i to što te sada manje boli glava... krenulo te... valjda
 
zmalasev,
to shto te glava boli ne mora da ima neke veze sa bojama.

meni se deshava da se od terpentina bukvalno ''uradim'' koristim ga u izuzetno velikim kolichinama,npr. i do 1 litar na dan.dok napr.na moje kolege tako ne utiche.
terpentin vremenom moze uticati na rad bubrega


od reumatoidnog artritisa su bolovali renoir, rubens, dufy .
uzrok ove bolesti je preveliko izlaganje materijama na bazi zive,sunpora, arsena, olova, antimona,
kobalta, mangana i hroma. (tako da boje ne morate bash mazati na leb).
boje na bazi kadmijuma,chadji i hroma mogu izazvati karcinom.potrebno je dobro opati ruke posle korishcenja ovih boja.(ne odnosi se samo na pigmente)


imam neke strava tabele, dok ih ne skapiram kako da ih postavim to bi bilo za sada to uk kratkim crtama

sve je lepo to shto pishe, ali ja prva se retko kad pridrzavam ovih pravila.
jedina stvar od koje se definitivno grozim je govedja zuch. od nje se dobija zutica.
posle nje mi se definitivno nikda nije omaklo ne pranje ruku.


vishe o bojama, lakovima, vezivima i njihovim rizicima


http://209.85.129.132/search?q=cach...erpentin+stetan+za+bubrege&cd=3&hl=sr&ct=clnk
 
..meni se deshava da se od terpentina bukvalno ''uradim'' koristim ga u izuzetno velikim kolichinama,npr. i do 1 litar na dan.


1litar na dan? To je zaista.. velika kolicina istog. Moze li se znati kako koristis i za sta konkretno toliku kolicinu na dnevnoj bazi? Nisam cuo za nesto slicno, i znatizeljan sam oko krajnjeg ishoda..

S duge strane..
Za one koji ne mogu podneti miris ulja i svega ostalog sto ide uz njih, postoji donekle resenje. Kazem donekle, jer ipak ulja ne menja nista u krajnjem ishodu, ali tu su i akrilici..

Na zalost akrilici imaju dosta prednosti sto se mirisa tice ali za mene imaju i jedan problem. Brzina susenja je dosta velika, stalna potreba za vodom, pri cemu ipak boja gubi na svezini brzo..
Postoje medijumi za usporavanje susenja same boje, sto jeste dobra vest, ali proces je i dalje brz..

Medjutim, za slike koje slikate iz prve, bez modela ili pak referenci mislim da su solidna zamena.

Druga upotreba je kroz podsliku. Mozete izgaditi podsliku i preko toga koristiti ulja. Smanjuje upotrebu ulja, a ipak dobijate krajnji rezultat nalik istim..
Jedino sto vam treba kao razredjivac za akrilike jeste voda..

Takodje se mogu koristiti u stilu vodenih boja..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top