Slikarska tehnologija - KAKO DA SLIKAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kaKO da dobijem boju koze??
radim sa akrilnim bojama,statreba da pomesam da dobijem boju koze?? hvala
Boja kože....to je tipično pitanje mladih ,sjećam se kad sam ja kao mladac eksperimentirao s okerima naranđastom crvenom itd...i uvjek sam bio na tragu i nikad da pogodim " boju kože, a onda su došli kontrasti pa sam vidio i zelenog u koži plavog i svašta još,koža je boja- svjetlo -sjena ,koje je boje koža na portretu u uglju ili olovci ,na dobrim studijskim portretima u olovci točno možeš primjetiti nijansu kože kao i boju oka i to dali je oko svijetlo plavo tamno plavo ili ili zeleno, smeđe ili "crno".a nekakv recept za neku ajmo reći univerzalnu boju kože bar kod bjelaca.crveni oker ,bjela ,vermilion i koje kakvi akcenti.. ali najbolje pogledaj tehnologiju Ikona,tamo imaš opisan postupak dobijanja boje lica ..
 
@taklabas
Boja koze - u ovom odnosu otprilike: kao zrno graska bele boje + zrno pirincha okera i zrno maka cinobera.Senke na licu su vec druga prica ...
@lulica 25
Kad fotkas ulje na platnu, radi to bez blica,naravno i napolju na dnevnom svetlu. Sliku postavi tako da sto manje ima odblesaka na sebi. Ishkljocaj vise puta i na vise mesta pomeraj platno dok ne dobijes zadovoljavajuci snimak.E, posle nadam se da znas kako da uploadujes fotku. imas ovde objasnjenje u "Lepljivoj".
 
Boja kože

Boja kože je vrlo interesantna tema i ne tako jednostavna. Zato što nije dovoljno samo pomešati boje i dobiti tu nijansu kože; već da bi se dobio izgled žive kože, potrebno je da se pri samom slikanju vrše razni prelazi, akcenti, senke i sl. drugim bojama. Pa tako na primer, čuveni Vermer je koristio zelenu boju na mestima gde je padala senka (npr. na vratu ispod brade).
Znači kad je posebno koža u pitanju, vrlo je važno odrediti osnovni ton prema kompoziciji svetlosti i senke na slici; a onda raditi i raditi na koži, da bi dobila jasan i živ izgled...a to se postiže nikako drugačije do vežbanjem i xperimentisanjem, na malim kompozicijama.

U svakom slučaju, evo tabela "formula" nijansi osnovnih tonova kože:

2-pale-skin.jpg


3-pale-skin.jpg


4-mid-toned-skin.jpg


5-mid-toned-skin.jpg


6-dark-skin.jpg


7-dark-skin.jpg
 
Pozdrav svima na forumu.
Imam jedno pitanje, kako je najbolje da se uradi upload za ulje na platnu?
Kad ga slikam digitalni fotoaparatom, vidi se da je slikano fotoaparatom.
Kako da izbegnem to?
Htela bih da postavim na jpg na internet.
Hvala

Ne znam da li sam dobro razumeo, to što hoćeš, ali moje neko iskustvo je da trebaš to da uradiš bez blica, u prostoriji, pri difuznom svetlu (ili u senci), sa dužom espozicijom. Ne bi sad govorio o fotografisanju u prostoriji sa redukovanim svetlom...Može i digitalnim aparatom!
Pitanje je i za kakvu ti svrhu i namenu treba ta fotografija, pa onda sve ostalo.
Eto probaj ovako, ako sam dobro shvatio šta si htela.
 
33fb0us.jpg


Book Description
Packed with FULL COLOR, easy-to-complete projects

The fun and easy way to discover your inner artist through oil painting!

Have you always wanted to paint with oil? Now you can! This friendly guide gives you all the hands-on instruction you need to master the basics. You'll see how to plan a painting, build an image in layers, mix colors, and create the right composition. And you'll practice your new skills by painting a variety of subjects, from portraits to still lifes to landscapes.

*

Choose the right supplies
*

Develop your design and
*

composition skills
*

Practice sketches and brush strokes
*

Set up your studio and care
*

for your equipment
*

Work on a variety of compositions

About the Author
Anita Giddings and Sherry Stone Clifton are award-winning artist-educators who have made careers out of teaching beginning artists of all aspirations.
Product Details

* Paperback: 303 pages
* Publisher: For Dummies (February 5, 2008)
* Language: English


Download
 
Pozdrav svima,
Nadam se da ću ovdje naći nekoga da mi odgovori par na par pitanja. Interesuje me slikanje uljem na platnu i vaša iskustva u vezi toga. Da li postoji varijanta podloga npr.akril ili tempera a preko uljane boje? Onda, sa kojim lakom se premazuje gotova slika i da li je baš potrebno premazivat je? Laik sam skroz ali ako neko pomogne biće lakše.Zahvaljujem unaprijed!.:)
 
Ne preporucujem ti nikako da preko tempere ides uljem.Vec kombinacija akril - ulje je moguca.Sada se dosta koriste sinteticke podloge na bazi akrila (gotov djeso), tako da se moze npr. podslikati akrilom, a nastaviti kasnije uljem.Tempera vec nije ok jer se ne susi trajno kao akril, vec je voda i ostalo rastvaraju, pa bi tu svasta moglo da ispadne ako bi se krenulo uljem preko nje.U principu je najbolje i najsigurnije raditi u jednom medijumu, znaci opredeliti se da li ce slika biti akrilna ili uljana.Opet, moze se i experimentisati, ali se ne zna krajnji ishod (kakva ce slika biti za par ili 10-ak godina).Sto se lakova na kraju tice moze, a ne mora.Pozeljno je da bi se slika ujednacila, jer dok slikamo ne koristimo uvek boje sa jednakom kolicinom ulja u sebi, tako da na kraju cesto imamo neke partije koje su posnije i mat, dok se neke cakle i pune su ulja i sijaju.Zato se koristi lak kada se slika doooobro osusi (nekad je najbolje da prodje i 6 meseci) da ujednaci sjaj i da se po zelji prelakira mat, sjajnim ili polusjajnim lakom.O lakovima se raspitaj u samoj prodavnici gde ga budes kupovao, ima ih puno i razlicitih firmi.Da, lak ima i ulogu da stiti sliku od spoljnih uticaja.
 
Pozdrav svima dali mogu preko akrilne slike ići s nekim premazom,kakvim i nakon koliko vremena? Ja sam ovdje novi i obožavam sve vrste slikanja i crtanja,a sad sam naslikao prvi put neku sliku akrilom pa nemam pojma sta bi još trebao napraviti,inače sam laik i ovakve strnice su mi bogomdane.HVALA UNAPRED!!!!!!!!!!
 
Pozdrav svima!Tema vam je za svaku pohvalu.Mnogo volim da crtam,i slikam,i to me jako opusta.U slobodno vreme radila sam "slike" sto se kaze za svoju dusu obicnim temperama ili tusem,i jos sam tu dodavala razne materijale poput novina,teksila,stiropora,i ispadalo je sve to zanimljivo i lepo,ali sada bih volela malo ozbiljnije da slikam.Zanima me da li da pocnem uljanim ili akril bojama(sta mi je za pocetak lakse),i koliko kostaju te boje odprilike?
 
taklabas,
možda da izliješ beton...

vilin_konjic,
terpentin je fabrički proizvod, ima jak i oštar miris, dok je terpentinsko ulje prirodni proizvod nešto drugačijih karakteristika i prilično je skuplji. terpentinsko ulje se koristi kao sastavni deo medijuma, jer je sa jedne strane dovoljno blag da ne oštećuje veziva boja, a sa druge strane dovoljno jak da vrši posao - razređuje. u principu, moj savet je da fabrički terpentin (koji se prodaje u teglicama po prodavnicama) ne koristite za razređivanje boja i pravljenje medijuma; jer em smrdi em loše utiče na sastojke boja i medijuma; a i za pranje pribora se ne isplati, jer litar uljanog razređivača (koga ima u svim prodavnicama boja i lakova aka farbara) košta duplo manje, a ima ga 10x više.
 
Zanima me koje tehnike mogu da se koriste za crtanje u bloku,znaci onaj skolski blok broj 5,ne znam nista o tome,a volim da crtam i kazu da sam dobra u tome,koristim samo tempere,tus, grafitnu olovku i vostane bojice,one decije od 60 kinti,predlozite mi koji zanimljivi slikarski materijal da kupim a da nije mnogo skup,ali da ne moram sama da pravim boje ili tako nesto, deluje mi previse komplikovano(mislim da su uljane u pitanju sa pocetka teme)
 
Veliki pozdrav svima, a pogotova Vama koji pomazete nama ''neznalicama''...Da li mogu na ploci od medijapana ''zaljepiti'' platno i inpregnirati ga na nacin kako je ovdje objasnjeno za drvene podloge, i da li mogu obicnom temperom po njemu ''mazati'' ili je trebam necim ojacati. Unaprijed zahvalan.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top