Slikarska tehnologija - KAKO DA SLIKAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlicno. Imam neku jako lepu englesku crvevnu boju kojom premazem zadnju stranu i bokove daske. Sve to super izgleda, medjutim ta boja je osetljiva na fizicki kontakt sa ostrim predmetima - ako, na primer, prevuces ivicu makaza po povrsini ofarbanoj njom ostaje uocljiv trag koji je za dve nijanse svetliji. Jednostavno, boja kao da je porozna, fali joj veziva verovatno. Zato sam mislio da bi bilo dobro da je fiksiram tutkalom ali sve to ne bi imalo mnogo smisla ako tutkalo ne bi imalo i zastitnu ulogu.

Hvala na odgovoru!
PS radi se o akrilnoj boji koja se moze naci u farbarama po povoljnoj ceni.
 
Da, verovatno mislis na forum o ikonopisu koji sam nedavno pokrenuo. Cilj foruma je razmena znanja i iskustava i dobrodosla si na forum kao i svi ostali.

Ideju o plasticnoj tabli sam dobio dok sam sedeo u saragama u busu. ispred mene je bila ograda koja stiti putnike da ne upadnu u stepeniste busa koje vodi do zadnjih vrata... Uglavnom, ta ograda se sastojala od velike table plastike koja je imala oblik daske za ikonopis - okolo ram, u sredini korito. Plastika je bila presvucena nekim cupavim platnom i nisam mogao nista drugo nego da zamislim kako po toj ogradi cetkom nanosim preparaturu :)

Na plasticnu tablu bi se moglo nalepiti neko deblje platno pomocu sintetickog lepka, a zatim na to platno bi se nalepilo drugo platno, ovaj put pomocu tutkala... Ma to je samo ideja, ko zna da li bi funkcionisalo...
 
Pozdrav svima na Forumu!
Novi sam clan od danas jer sam odusevljen pitanjima i odgovorima vezanim za slikarstvo.Bavim se muzikom i odnedavno pokusavam da nesto uradim sa akvarel bojama.S obzirom da sam pocetnik i da neznam puno zamolio bih nekoga ko radi vec sa akvarel bojama da napise koju rijec.
Veliko hvala!!
 
VIRGINIJA,veliko hvala za kratke informacije i na brzom odgovoru.Imam jos jedno kratko pitanje za Tebe ako je moguce da mi odgovoris.Ovdje u Becu sam primjetio da pojedini ljudi rade sa kombinacijom novina i akvarel boja.Ja sam isto tako probao da uradim jednu i ispalo je ovako kao sto vidis http://img170.imageshack.us/my.php?image=akvarel21rm8.jpg na ovom linku.
Interesuje me da li ovo pripada nekom slikarskom pravcu ili je to nesto bez veze.Samo da dodam da jedna ovakva slika kosta ovamo izmedu 200 i 350 eura.
Pozdrav iz vrelog Beca!
Phara!!
 
Pa postoji svasta, ne sikiraj se :) Mada, po mom misljenju, ne moras se uklopiti u neki odredjeni stil da bi tvoje delo imalo neku vrednost.

Imam u sobi tri rada mog drugara, akademskog slikara - to su dve sperploce sa nalepljenim novinama, kanapima i peskom i jedna slika flase, ulje na platnu, a na zelenu flasu je usivena koncom etiketa sa prave flase na kojoj pise "jabukovaca". Imam i svoj autoportret na koji sam nalepio neke spajalice za papir :)

Dakle samo radi i uzivaj! ;)
 
Phara, slikica je odlična. Sve je na svom mestu i nema joj se šta dodati niti oduzeti.
Dobar konj ima hiljadu mana, a loš samo jednu - loš je i gotovo.
Najveći neprijatelj umetnosti i umetniku je sumnja. Kada je stvaralac stavi tamo gde joj je mesto, postaje umetnik. Brizi o tome šta će neko misliti i reći nema mesta u umetnosti. Samokritičnost i samosvest o vlastitim sposobnostima i mogućnostima je stvaraočev oslonac.
Osnova tehnologije umetnosti je apsolutna sloboda. Tek onda je to ON i vidi se na njegovom delu. Ono je takvo kakvo je i kao što u svom životu biramo šta nam odgovara i sa tim se družimo, tako i svako umetničko delo neki razumeju, drugi osećaju, a neki ... najtužniji su oni što se povode za drugima.
 
nie me bilo duže na forumu, mrzi me da opšrinije čitam, samo sam bacio pogled na postove i za oko mi zapala tema vezana za boje domaćih proivođača. sve su krš i ne treba ih koristiti ni za studije. naši proizvođači em se štekuju za konecntraciju pigmenata, em su im pigmenti nekvalitetni. pored svega, ne može tuba kvalitetne uljane boje da košta 150 din. krševa ima i među uvoznim bojama, tipa louvre.
 
ja se ne slazem sa tobom. mislim, jeste najvaznije raditi, ali ako nemam pare za kvalitetne boje, pritom mislim na kvalitetne boje u rangu boja za studije, necu ni da radim. sto da se mucim i nerviram sa krsh bojama...sacekacu malo, skupiti pare i kupiti dobre boje. pored zivaca, ustedecu i vreme i energiju i trud.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top