PAJTIĆEVA TUGA PREGOLEMA!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://informer.rs/vesti/politika/9...ran-sam-odlukom-clanstva-vode-Sule-Kena-Balsa

PAJTIĆEVA TUGA PREGOLEMA! Razočaran sam odlukom članstva da DS vode Šule, Kena, Balša!Bojan Pajtić, koji je juče poražen na unutarstranačkim izborima za predsednika demokrata, podneo je danas ostavku na mesto šefa poslaničke grupe DS u Skupštini Srbije jer, kako je rekao, ne deli u potpunosti vrednosti i politički rezon novoizabranog rukovodstva stranke
25. 09. 2016. 13:47
Tanjug
- Članstvo DS donelo je odluku da stranku vode "Šule, Kena i Balša, odustavši od višedecenijske prednosti koju je, u odnosu na ostale organizacije, imala - naveo je Pajtić na svojoj fejsbuk stranici.
On je dodao da taj izbor poštuje, ali da među izabranim rukovodiocima nema narodnih poslanika kojima bi ustupio poziciju šefa poslaničke grupe.
- Međutim, ipak osećam obavezu da podnesem neopozivu ostavku na tu dužnost, na koju ste me pre nekoliko meseci izabrali - rekao je Pajtić.

Šef poslaničke grupe, dodaje, mora biti neko ko će u potpunosti deliti vrednosti i politički rezon onih koji stranku vode.
Bivši predsednik DS smatra da je od ponovnog osnivanja DS i predsednikovanja Dragoljuba Mićunovića komparativna prednost te stranke bila to da su njeno rukovodstvo činili ljudi koji su bili znatno "obrazovaniji, rafiniraniji i u profesionalnom smislu utemeljeniji" nego vrhovi konkurentskih, ali i demokratama bliskih partija.
- Nadam se da će novi pristup i većinske odluke članova omogućiti da DS dopre do srca novih birača, onih, koji su nam do juče bili nedostupni - zaključuje Pajtić.
.......................

Kada Informer navija za Sutanovca, prosto nesto nije u redu.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 
Pajtic izbore u DS je izgubio pre svega jer se unutarstranacki izbori dobijaju dobrom organizacijom , mora da postoji snazna kampanja na terenu organizovana od strane lokalnih odbora kojim ce neko koordinirati . Sutanovac je rano krenuo u kampanju, skupili su dosta sigurnih glasova u kampanji od vrata do vrata a to je jedini nacin da se u Srbiji izvedu ljudi na izbore ovakvog tipa, ne radi SNS bzv takvu kampanju skoro neprekidno.
Pajtic nije imao kampanju, ocekivao je da ce ljudi pratiti medije i izaci da glasaju ali takav inertan pristup, naravno nije dao rezultat.
 
Smešno je što su mu do juče ti isti Šule, Kena i Balša bili OK u stranci, sad kad je Šule "postao kalif umesto kalifa", odjednom ne valja ni on ni oni uz njega. Meni se čini da Pajtić sam daje razlog da ga čereče. Klasika: kao "eto, kod nas je demokratski izbor", a ponaša se kao uvređena mlada pošto je poražen.
 
Smešno je što su mu do juče ti isti Šule, Kena i Balša bili OK u stranci, sad kad je Šule "postao kalif umesto kalifa", odjednom ne valja ni on ni oni uz njega. Meni se čini da Pajtić sam daje razlog da ga čereče. Klasika: kao "eto, kod nas je demokratski izbor", a ponaša se kao uvređena mlada pošto je poražen.
Porazen kada je SNS Suletu pomogao.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 

Back
Top