Da li je neko od vas dobio Green card na lutriji u prethodnih par godina?

Sport_Billy:
Da li je neko dobio GC i prosao kompletnu proceduru useljenja, ili barem neko ko je cesto putovao i boravio u USA.....interesuju me samo neke sitnice u proceduri ulaska u zemlju...


Ja jos nisam cuo da je neko prosao od nasih, verovatno jeste ali ......
Koliko sam upucen svaka zemlja ima odredjenu godisnju kvotu, nemoj me drzati za rec ali mislim da je u nasem slucaju svega negde oko 500 , e sad , treba biti takav srecnik pa da te izvuku.
Nesto mi to lici kao i bilo koja druga lutrija, nije bas lako biti te srece.

Mislim da je cela kvota za sve zemlje sveta negde oko 50 000, a ima veoma mnogo aplikacija. USA tu zaradjuje lepe parice jer mislim da je aplikacija oko US$ 30-35 za godinu dana, puta nekoliko miliona pa dobijes lepu cifru, ali moze im se ......

Ne bih se iskreno oslanjao na srecu, ako mislis da ides iz Srbije uzdaje se u sebe i probaj sve sto je u tvojoj moci da odes, treba biti jako uporan, ja sam godinama pokusavao i na kraju uspeo da se dokopam Kanade pre 3 meseca.

Srecno!
 
linabg:
ja sam poslala prosli put kad je bilo, ali me nisu izvukli niti bilo koga iz mog drustva, nas 5-6 je poslalo... ovih dana cu poslati opet, pa cemo videti...


Lina, jel bi mogla nekako da popunis celu aplikaciju pa da nam paste-ujes ovde, ili mozda meni da pomognes sa popunjavanjem iste. Citao sam dosta o tome, i znam da godisnje odbacuju 2.5 miliona aplikacija bas zbog toga sto nisu pravilno popunjene. Jos jednom bih te zamolio , hvala ...moj email: marko_vt@hotmail.com
 
sad kad se popunjava na Internetu, verujem da je dosta lakse. Evo prevod formulara
sto sam prevodila prosle godine:

Ovo je zvanicni sajt za prijavu koja traje do 4. decembra.
http://www.dvlottery.state.gov/

Veoma je jednostavno!
Od svih komplikacija nekad bude problem da se napravi slika u pravoj velicini
sto se moze srediti uz pomoc programa na racunaru.


*********
Potrebna je elektronska slika koja mora biti 5x5 cm.

FULL NAME - Last/Family Name, First Name, Middle name
Prezime, ime

DATE OF BIRTH - Day, Month, Year
dan, mesec, godina rodjenja

GENDER - Male or Female
pol: musko ili zensko

CITY/TOWN OF BIRTH
mesto rodjenja

COUNTRY OF BIRTH - The name of the country should be that which is currently in use for the place where the applicant was born.
zemlja rodjenja: ime koje ima sada

APPLICANT PHOTOGRAPH
fotografija (5x5 cm)

MAILING ADDRESS - Address, City/Town, District/Country/Province/State, Postal Code/Zip Code, Country
adresa (ne zaboravite zemlju, kontinent)

PHONE NUMBER (optional)
telefon (po zelji moze ali ne mora)
E-MAIL ADDRESS (optional)
el.adresa(po zelji moze ali ne mora)

COUNTRY OF ELIGIBILITY IF THE APPLICANT'S NATIVE COUNTRY IS DIFFERENT FROM COUNTRY OF BIRTH - If the applicant is claiming nativity in a country other than his/her place of birth, this information must be indicated on the entry.
zemlja is koje se podnozi zahtev ako je ona drugacija nego zemlja rodjenja (ako je podnosilac drzavljanin ove zemlje)

MARITAL STATUS - Unmarried, Married, Divorced, Widowed, Legally Separated
bracno stanje: neozenjen/udata, ozenjen/udata, razveden/a,udovac/a,zakonski razdvojeni

NUMBER OF CHILDREN THAT ARE UNMARRIED AND UNDER 21 YEARS OF AGE ? Except children that are either U.S. legal permanent residents or American citizens.
broj dece koja su nevencana i ispod 21 godine (deca koja su SAD drzavljanini ili sa stalnim boravkom u SAD se ne prijavljuju)

SPOUSE INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph
Muzevi/zenini podaci: ime; dan,mesec i godina rodjenja; pol; mesto rodjenja; zemlja rodjenja; slika

CHILDREN INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph
Deciji podaci: ime; dan,mesec i godina rodjenja; pol; mesto rodjenja; zemlja rodjenja; slika
 
COUNTRY OF ELIGIBILITY IF THE APPLICANT'S NATIVE COUNTRY IS DIFFERENT FROM COUNTRY OF BIRTH - If the applicant is claiming nativity in a country other than his/her place of birth, this information must be indicated on the entry.
zemlja is koje se podnozi zahtev ako je ona drugacija nego zemlja rodjenja (ako je podnosilac drzavljanin ove zemlje)

prevedeno: Zemlja pod cijem se imenom podnosi zahtev ako je podnosioceva zemlja boravka drugacija od zemlje rodjenja-
Ako podnosilac priznaje drzavljanstvo druge zemlje nego one u kojoj je rodjen, mora se navesti ova informacija.


U tvom slucaju bi trebalo da stoji SCG, jer si ti samo rodjen u Nemackoj. Tvoje drzavljanstvo je srpsko i pod tom zemljom se vodis za lutriju.
 
In care of - ime i prezime osobe na koju ce pismo biti adresirano; ako nemas svoj stan, cesto se selis ili nesto slicno, onda navedes nekog tvog rodjaka, prijatelja, nekoga kome verujes, pa ce pismo biti poslato na njegovo ime. Ukoliko imas svoj stan i adresu pod ovim poljem samo napises svoje ime i prezime.
Adress line 1 i 2 - prostor za adresu na koju ce pismo biti poslato, ako imas stalnu adresu, onda napises svoju, ako ne onda kao sto sam ti vec gore napisao, adresu nekog od poverenja.
 
Sport_Billy:
adresa sajta je ista svake godine, ali je sajt aktivan samo u periodu dok traje prijava, ta 2-3 meseca....doduse, nacuo sam nesto da se kroz americki kongres provlaci neki zakon kojim ce se najverovatnije ukinuti program podele zelenih kartona putem lutrije, odnosno vrlo lako moze da se desi da prijavljivanja za 2008. i ne bude :(

Ako zaista bude tako kao sto si ti nacuo, onda nam otpada jos jedna mogucnost da dospemo u USA, sto je jako tuzno!! :cry:
To barem popunim svake godine i nadam se da cu dobiti mail, kojim te obaveste da si kandidat. Jeste da je ovih prethodnih godina bilo bezuspesno, ali mislim da je ova godina moja. Na kraju, uvek treba biti optimista :D
 
simple_things:
A sto ti ne trazis nemacke papire kad si vec tamo rodjen.....to bi ti bilo mnogo lakse..

Nemacke papire ni teoretski ne mogu dobiti,to znam sasvim sigurno.A sto se tice zelene karte dobio je(ustvari dobice je)jedan moj poznanik koji je 2004.ucestvovao na lutriji i sledece nedelje ide na razgovor u ambasadu za koji sam cuo da je manje-vise formalnost.Pri tom nije ozbiljno ni mislio da ucestvuje,aplikaciju je popunio vise iz zezanja...
 

Back
Top