Zujanje u usima

  • Začetnik teme sundjerce@.ptt.yu
  • Datum pokretanja
Nagluvost i zujanje u ušima mogu biti posledica upale i kao rezultat upalnog procesa tzv. trećeg krajnika, ali i raznih drugih stanja koje nemaju veze sa upalom - naročito ako je jednostrano.
Pravi izbor - pregled orl specijaliste.
 
... pre godinu dana lekar mi je ustanovio ostecece sluha u levom uvu za 2% i prepisao betaserc-betahisztin za cirkulaciju usiju pio sam nekih sest meseci zatim sam prestao, trebao sam da idem na kontrolu ali nisam otisao.
Nije potrebno da ponoviš 10 puta , sam si odgovorio...
Ne igraj se , nego se javi na pregled Orl specijalisti
 
Hahhah . ja sam pre par meseci mislio da sam izludio , kad kod sam u blizini kuce cujem neko ebeno zujanje u usima . Posle sam slucajno naisao na izvor tog zvuka . Bio je radijator u pitajnju
 
Ja sam pre par meseci imao upalu grla i osetio sam kao zapusenost u uvu i zujanje .Sve ispricao lekaru ,dala mi je terapiju ,uput za Orl ,tamo mi stavljali neku mast u uvo i rekli da pijem vestibo tablete. Ja te lekove nisam pio ,zujanje kad cujem kad ne obracam paznju i pre par dana me bukvalno oborila jaka vrtoglavica i zujanje u usima .Otisao sam kod lekara i odmah me je pitao jesam li pio lekove i rekao mi da su mi nalazi sad mnogo losiji nego pre. Opet tablete Vestibo koje sad uzimam i kao je bolje ali kontrola tek za mesec dana. uvo nije zezanje. Mora da se ispostuje th.
 
E ovako ja imam zujanje vise od 10 god a imam 24godine. Pocelo je prvo u jednom pa u drugom pa se malo smenjivalo i na kraju osta u oba da zuji i da se pojacava godinama! Napisacu par stvari koje po meni svi kojima "zuji"treba da znaju! Konkretno kod mene se jos uvek ispituje tako da ni sam jos uvek ne znam uzrok.

Od uvek sam imao problema sa nepcanim krajnicima,kijavicama,prehladama...Kada sam otisao ko orl specijaliste jedan je rekao da je do krajnika jos pre 10 god dok drugi koji je kao na glasu,rekao da nije do krajnika i poslao dalje kod neurologa. Nego ja sam uradio audiometriju tj snimanje sluha i sve je u redu sto po logici znaci da ne zuji uvo vec je nesto drugo(na audiometriji se pustaju razliciti tonovi tako da zuji u usima kada bi se zvuk poklopio vi ne biste culi ) sto bi se i pokazalo na snimku!
Tako da treba rascistiti da li je "uvo" ili u "glavi", ako je u glavi sto se vama cini kao da je u usima,kao sto se i meni cinilo i bio 1000000%ubedjen da je u usima,opet se ponavljam da je u usima pokazalo bi se na audiometriji.
Ako je u glavi prva opcija MOZAK
druga opcija VRATNI DEO KICME
treca opcija ZUBI-VILICA
cetvrta opcija ZELUDAC(koji je inace" mali mozak"!)
peta opcija BUBREZI
I obavezno uraditi na neurologiji EP ,EEP,DOPLER VRATNOG DELA KICME tj krvnih sudova! Sve ovo je iz mog licnog iskustva sa doktorima znaci nista od ovoga napisanog nema veze sa forumima...

Ukoliko je zujanje bas u usima izazvano bukom,vibracijama,udarcima tj bilo kakvim fizickim ostecenjima onda problem trazite u glavi a ne u bubrezima,zubima,vratu...
Za taj tip zujanja ja licno mislim da je barokomora velika sansa za izlecenje!
Tako da pustite ove koji pisu da je neizlecivo jer mislim da se malo vas koji tako pisete pozabavili tinitusom kao ja...TINITUS JE IZLECIV e sad sto doktore mrzi da se cimaju oko takvih "sitnica" to je Srbija!!Morate se boriti istrazivati cak i medicinu drugih zemalja.Niko nece doci ovde i napisati ja sam se izlecio od tinitusa!!!
 
E ovako ja imam zujanje vise od 10 god a imam 24godine. Pocelo je prvo u jednom pa u drugom pa se malo smenjivalo i na kraju osta u oba da zuji i da se pojacava godinama! Napisacu par stvari koje po meni svi kojima "zuji"treba da znaju! Konkretno kod mene se jos uvek ispituje tako da ni sam jos uvek ne znam uzrok.

Mene pistanje muči od aprila. Radio sam audiometriju na ORL i nalaz je OK, pritisak je OK, kod neurologa sam radio EEG i tu je nalaz OK, dopler krvnih sudova vrata je isto OK. Ali vratni deo kičme nije OK, započeo je proces okoštavanja i verovatno je to uzrok mada nijedan od gore spomenutih specijalista nije dao konačnu dijagnozu. I šta sad da radim? Terapija koja mi je dodeljena je aspirin 1x100mg dnevno i trental 400 mg koji ne pijem jer mi ne odgovara zbog neželjenih efekata. Savet molim?
 
На жалост, одређена питања у медицини још увек остају без одговора у случају као што је твој.
Евидентно је да су ти урадили све прегледе, а решење немају.

Што се тиче трентала, он није једини периферни вазодилататор који постоји. Реци лекару да имаш нежељене ефекте и питај га за замену. ;) Можда ти замена помогне.
 
На жалост, одређена питања у медицини још увек остају без одговора у случају као што је твој.
Евидентно је да су ти урадили све прегледе, а решење немају.

Што се тиче трентала, он није једини периферни вазодилататор који постоји. Реци лекару да имаш нежељене ефекте и питај га за замену. ;) Можда ти замена помогне.
Ok. Možda.
 
meni u poslednja tri meseca bubnja u levom uhu, ne stalno, ali cesto, nekad slabije, nekad jace...treba li da odem do lekara?
:eek:

i imam jos jedan "problemcic" ... pre par godina sam pocela da uvidjam da bas i ne cujem najbolje,otisla sam na ispitivanje sluha i sve je bilo u granicama normale...
medjutim ja i dalje, ne cujem kako treba...recimo kad neko govori tise... ja cujem ton,ali ne RAZUMEM sta mi taj neko prica, i zaista dolazim cesto u neprijatne situacije, kada ne mogu vise od dva puta da kazem MOLIM?...ili masem glavom i smeskam se, na nesto sto mi neko prica...a ja u stvari i nemam pojma sta mi je receno...
?! :whistling:
 
Probao sam i akupunkturu i ...
Nista. Sta jos da probam?
Ili da pustim da pisti,bar mi nikad nece smetati tisina.

Ti i ja smo isti .I meni ne prolazi pijem Vestibo od16mg kao pasulj da pijem ..Pisti u uvu pa ne popusta.Predlozili mi neko snimanje nesto provocirajuce ,nemam vremena sad ali verovatno cu i to uraditi .Na Orl nista strasno ne vide u uvu a sve je pocelo od prehlade u januaru.Nisam pametan.
 
Ti i ja smo isti .I meni ne prolazi pijem Vestibo od16mg kao pasulj da pijem ..Pisti u uvu pa ne popusta.Predlozili mi neko snimanje nesto provocirajuce ,nemam vremena sad ali verovatno cu i to uraditi .Na Orl nista strasno ne vide u uvu a sve je pocelo od prehlade u januaru.Nisam pametan.

Треба све покушати јер је пиштање крајње иритирајуће.
 
radio sam snimanje predla glave oko oba uva i pristna je redukcija pneumatizacije kao posledica infekcije od ranije.rekli su da nastavim sa vestibo tabletama pa kontrola na po mesec dana .Ako ne bude bolje treba uraditi dodatna snimanja.kazu sami doktori da zujanje ume da traje i traje.
 

Back
Top