Zujanje u usima

  • Začetnik teme sundjerce@.ptt.yu
  • Datum pokretanja
da se vratimo na tinitus.

usled perforacije bubne opne, imala sam zujanje u usima (sasvim logicno) prilicno dug period koje je vremenom prestalo. pošto nisam imala oštećenje sluha niti neke druge značajne probleme, a i (prvenstveno) usled toga što mi ORL specijalista nije ni natuknuo da postoji mogućnost operativnog lečenja oštećene bubne opne, nisam ništa ni preduzimala po tom pitanju.

novembra prosle godine (drugi ORL specijalista, predlog za operaciju) uradjena mi je miringoplastika, nakon koje ne da se tinitus pogorsao, nego je prosto neizdrziv. jedina terapija koju sam dobila je Tanakan, koji je, naravno, potpuno beskoristan; izmedju ostalog i zato što moji problemi sa zujanjem u uvu i nisu prouzrokovani cirkulacijom niti pritiskom. hirurg koji me je operisao je bio jako začudjen (!) i jednostavno mi rekao da ću morati da se naviknem da živim sa tim, i da je, što se njega tiče, sve u savršenom redu (dovidjenja, moj posao je završen).

istraživanje po internetu mi, na žalost, nije ulilo nikakvu nadu. tinitus je nepredvidiv i neizlečiv. može da nestane sam od sebe, može da nikad ne prestane...

mene interesuje, pošto ja imam konkretan uzrok za svoje stanje... da li neko možda zna odgovor, postoji li ikakva šansa da se to ponovo operativnim putem vrati u neku normalu? mislim, ne sumnjam u stručnost oto hirurga, ali ipak...
 
da se vratimo na tinitus.

usled perforacije bubne opne, imala sam zujanje u usima (sasvim logicno) prilicno dug period koje je vremenom prestalo. pošto nisam imala oštećenje sluha niti neke druge značajne probleme, a i (prvenstveno) usled toga što mi ORL specijalista nije ni natuknuo da postoji mogućnost operativnog lečenja oštećene bubne opne, nisam ništa ni preduzimala po tom pitanju.

novembra prosle godine (drugi ORL specijalista, predlog za operaciju) uradjena mi je miringoplastika, nakon koje ne da se tinitus pogorsao, nego je prosto neizdrziv. jedina terapija koju sam dobila je Tanakan, koji je, naravno, potpuno beskoristan; izmedju ostalog i zato što moji problemi sa zujanjem u uvu i nisu prouzrokovani cirkulacijom niti pritiskom. hirurg koji me je operisao je bio jako začudjen (!) i jednostavno mi rekao da ću morati da se naviknem da živim sa tim, i da je, što se njega tiče, sve u savršenom redu (dovidjenja, moj posao je završen).

istraživanje po internetu mi, na žalost, nije ulilo nikakvu nadu. tinitus je nepredvidiv i neizlečiv. može da nestane sam od sebe, može da nikad ne prestane...

mene interesuje, pošto ja imam konkretan uzrok za svoje stanje... da li neko možda zna odgovor, postoji li ikakva šansa da se to ponovo operativnim putem vrati u neku normalu? mislim, ne sumnjam u stručnost oto hirurga, ali ipak...

Uzroka za tinitus ima mnogo, i možda ovo što je kod tebe navedeno nije uzrok, pa zato operacija i nije pomogla. Ja bih i dalje tragala za uzrokom.
 
vec jedno dve- tri nedelje imam pishtanje u ushima koje je najjache ujutru i uveche, preko dana ga ne konstatujem, a ni ujutru i uveche mi ne smeta preterano ako se koncentrishem na neshto drugo. bila sam kod specijaliste za orl, sluh mi je dobar, a i rekli su mi da sam suvishe mlada za oshtecenje slushnog zivca (24 god.).onda su mi rekli da je moguce prolecna anemija, medjutim krv mi je dobra ( gvozdje 17). posle toga sam prestala da idem kod lekara.zanima me samo da li moze da se lechi nekako ili ce nestati tako kako je i doshlo.
hvala.

Procitao sam savete u vezi teme "zujanje, zvuk... u ushima". Problem smatram ozbiljnim i savetovao bih kao prvi postupak ispitivanje bubrega. Neispavanost, hipertenzija, ORL kontrole i sve ostalo, u sklopu je ponudjenih reshenja.
 
Svako zujanje u ušima nije isto pa se stoga može i opisati; Ukoliko konsultacije lekara i specijalista kao i pregledi ne otkriju ništa a vi i dalje čujete zujanje koje vam ne predstavlja nikakav problem onda to zujanje najverovatnije i ne pripada oblasti medecine i drugih nauka.
Pre nego nastavim ponoviću da prvo iskoristite svaku mogućnost i znanje medecine a onda probajte ispitati da li je iz oblasti o kojoj ću ovde navesti.
Čovek, budući da nije golo fizičko biće, pre svega je Duša, kao takav može čuti Zvuk koji je duhovnog karaktera. Znam da će se mnogi uzjoguniti sa ovim saznanjem ali istina pre ili kasnije mora na videlo dana.
Kada pojedinac napravi dovoljno dobar duhovni balans u svom duhovnom razvitku može čutu Zvuk u centru svoje glave ili videti Svetlost u predelu čela i/ili osetiti blaženstvo u svom srcu. Zvuk i Svetlost o kojima govorim su dvojni aspekti Svetoga Duha koji pojedincu (Duši) polako uzdižu svest.

Budući da ljudi i nemaju nikakvu predstavu o tome šta je Sveti Duh a religije pričaju bajke i svoje umne tvorevine navešću; Sveti Duh se poput radio talasa prostire sferno u svim pravcima, na izuzetno visokim vibracijama, prožimajući sve svetove i univerzume. Izvire iz samog Srca Boga i On kreira i održava život. Nemogu ga detektivati nikakvi fizički instrumenti ali Duša, ono što je svako od nas, može ga detektovati kao osećaj intuicije ili kao Zvuk i Svetlost. (Oni koji su nešto čitali o Tesli ili o iskustvima Svetog Pavla mogu naslutiti o čemu govorim.).....

Ponoviću da je neophodno da se prvo iscrpi znanje medecine pa onda krenuti u ovom pravcu.
Ukoliko neko bude imao potrebu da i ovome čuje nešto više ja ću ispričati i to neće boleti.
 
Ima veze sa pritiskom. Bar mi tako rekoše.

:rtfm: pogotovo 120/90 ili 120/100,kod meni je taj problem zujanje u usima vec 5god.oseca se kad ste u potpunoj tisini i ujutru,sve sam dosad ispitao neznam ni vise gde sam bio z:( da trazim pomoc ali uzalud, naucio sam da stime zivim,sve je u nervnom sistemu,to je poremecaj nervnog sistema i zato se povecava donji pritisak i blizi se visim kao na pr.120/90 ili ponekad zna doci i 120/100,tad zuje dali zuje usi,to je povreda nekog nerva koji se ne da leciti, jednostavno naucis da zivis sa time z:( najvise ublazava fizioterapija(masaza na vratu i ledga) i samoizlecenje(psihoterapija) :rtfm:
 
Od pre skoro nedelju dana imam neprijatno pistanje u usima, koje mi narocito dolazi do izrazaja nocu. Imala sam pre nekoliko dana operaciju umnjaka i na toj strani uglavnom osecam jace to pistanje... pa me zanima da li to moze da ima nekakve veze sa tim?
 
Ja imam 35 godina a tinitus imam od svoje 15. godine. Dakle evo zivim s tim poslednjih 20 godina.

U principu nikada nemas tisinu. Preko dana se retko cuje jer ga zanemaris. Uvece kad legnes i pogasis sve... onda se cuje.

Moj je uvek tisi i ne cuje se... no usled ovih vremenskih promena u poslednje vreme a i malo mi je pritisak skocio.. cuje se ponekad i jace.

Imam klinca od tri godine koji jenenormalno poceo da vristi po kuci... od toga nemogu da se odbranim.. Nakon sat vremena vriske... nakon toga.. mi jedno dva sata bas jako zuji uvo. U pitanju je levo.

Inace je on bio slab do 19. godine. Dobio sam ga u jednoj bezazlenoj tuci u kojoj sam dobio pljesku po uvetu. Bio sam gluv na to uvo tri dana.. posle je "proradilo" i ostao je mali tinitus. U vojsci sam na gadjanju, nakon rafala sa leve strane, doziveo drugi udarac na uvo,,, sada vazdusni... i od tada je postao onako.. malkice jaci.. a sada.. kazem nakon vrisje deteta iritira me jedno dva sata dok se ne smiri.

Eto rekoh malo da vam prenesem i svoje iskustvo.... zavidim onima koji cuju tisinu :D

PS U principu kakvo je vreme srecan je covek sto je ziv :D
 
Da li neko zna, desava mi se da kad legnem imam zujanje u usima koje se postepeno pojacava gotovo u sekundi i jednom dostize toliku frekvenciju da bukvalno stvara bol... Neko vreme mi se to nije desavalo ali evo danas ponovo. Hvala unapred.
 
Da li neko zna, desava mi se da kad legnem imam zujanje u usima koje se postepeno pojacava gotovo u sekundi i jednom dostize toliku frekvenciju da bukvalno stvara bol... Neko vreme mi se to nije desavalo ali evo danas ponovo. Hvala unapred.

Pritisak ! Idi meri da ne postane hronican. E sad to je moje nagadjanje. Poseti doktora malo nece da ti skodi. Izvadi malo krv, proveri urin...
 
Ajd da priupitam i ja :)

Naime, dosta dugo, odnosno mozda cak i od kad znam za sebe(znaci 20 godina) osecam "pistanje" u levom uhu koje je dosta tiho, koje oce nekad da preraste u "zvonjavu" kada je noc i/ili kad sam jako umoran. Gotovo nikad nisam obracao paznju na ovo dok nisam procitao da se ovo stanje zove Tinitus. Da li neko moze da mi kaze jel to ozbiljno, i treba li se leciti? I da li je ovo cesto "stanje" (procitah da nije bolest)

Znaci, ne pravi mi probleme uopste tokom dana, pa ni nocu ne mislim o tome, i uopste nema problema, i tada nema ni "pistanja-zujanja", ne osecam nikakav bol, samo to zujanje. Isao sam jednom kod doktora pre nekoliko godina, koji mi je gledao usi i rekao da u levom uhu (ovom gde i cujem pistanje) nedostaje "refleks Eustahijeve Tube".....sta god to znacilo, pa mi je dao i neke kapi kao terapiju (tada sam mu se prvi put pozalio na zujanje, a do tad kazem nisam mnogo obracao paznju pa ni ne znam dal je nastalo od necega, ili sam se maltene rodio sa tim), ali to nista nije promenilo niti pomoglo. Zujanje je ostalo, samo sam ja prestao da se opterecujem time, i zivim kao da ga ni nema. Da nije mozda neki tumor na mozgu vragu pored toga? :neutral: Al valjda bi me utepao do sad da jeste :lol:

Audiometriju nisam radio, ali cujem perfektno na oba uha.

Dakle, cisto iz radoznalosti me zanima
 
E ovako, imam tinitus vec tri godine, smeta mi preglasna buka ali tek kada prodje buka javi se zujanje, u poslednjih nedelju dana osecam da u levom uvetu imam nagluvost u pojedinim trenutcima... pre godinu dana lekar mi je ustanovio ostecece sluha u levom uvu za 2% i prepisao betaserc-betahisztin za cirkulaciju usiju pio sam nekih sest meseci zatim sam prestao, trebao sam da idem na kontrolu ali nisam otisao. I sada sam opet poceo pre nedelju dana da pijem te tablete, ne znam, rekao bih da pomaze ali...
 

Back
Top