Nvidia 6200 GE AGP kupljeno, misljenje

tiberije

Zainteresovan član
Poruka
340
Ljudi u protekla 2 meseca sam malo nadogradio racunar. Prvo sam ugradio 512 RAM-a umesto 256, kupio DVD rezac NEC 3540, a sad za 2-3 dana mi stize i nova graficka Nvidia 6200 GE AGP 128mb i 128 bitna memorijska magistrala, jer bilo je krajnje vreme da zamenim graficku koja je vec dosta zastarela Ge Force 2. Ostatak konfiguracije je Athlon 1700+ radi na 1,47Gh i asusova ploca AS7333. Ono sto sam zeleo da pitam da li sa ovakvom konfiguracijum cu biti u stanju da normalno koristim ovu graficku odnosno da iskoristim sve njene mogucnosti.
Drugo interesuje me vase misljenje oko graficke jer mislio sam se izmedju 9600xt i ove i odlucio sam se za Nvidiu. Da li je to pametan izbor.
S druge strane ne zanosim se da cu moci da igram neke nove igre na najvecoj rezoluciji i s High detaljima (Half life 2, Riddick, Call Of Duty 2, Civilization 4, FEAR, Far Cry, San Andreas) ali pitam se hocu li imati bar pristojnu grafiku u smislu da igranje igre predstavlja i vizuelno a ne samo adrenalinsko iskustvo.

Dakle je li u pitanju dobar izbor, sta mislite.
 
Ja nisam stručan, ali ovoliko mogu da ti kažem. Sa 512 ram-a i Club 3D fx5700le (128-bit) na Athlonu AMD64 3000+ mogu da igram sasvim pristojno i San Andreas i Call of Duty 2. Obzirom da je tvoja „nova karta” bolja od moje ne vidim razlog zašto ne bi bio zadovoljan. E sad, da li si mogao i bolje da pazariš, to ti mogu reći drugi.
 
meni je procesor na 2.5 i ista ta karta i doom3 mi radi u high detaljima bez seckanja. (kao primer zahtevne igre)
San andreas takodje. Ostale nisam igrao sa tvog spiska ali primera radi swat4, rome total war mi isto rade u high detaljima., silent hunter itd...
 
ja imam AMD AthlonXP 1700+ radi na 1.47
512mb ram
graf. ATI Radeon 9200 128mb 64bit(massu loshija od tvoje nofe)

Mogu da igram CoD 2, FarCry, SA i Riddick-a bez ikakfih problema...

Ali ne mogu da igram Battlefield 2, HL 2, FEAR, Cold Fear......
Uzimam najvjerofatnije GF 6200 128mb grafichku da bih mogao ofo da igram....i...normalno, za budutje hitofe...:)

Procesor i nema bash veliki udio u igrama kao shto ga imaju RAM i VGA
 
Procesor i nema bash veliki udio u igrama kao shto ga imaju RAM i VGA[/QUOTE:
Pa nisam bas siguran.
Primera radi Doom3 na Athlonu XP 2200+@1.8 + ATI 9800pro imao sam 36FPS na high.
A onda Athlon64 2800+@1.8 + ATI 9800pro izvuce 49-50FPS.
Ipak sve zavisi od igre do igre, neka trazi vise graficku, neka ram, memoriju.....

Sto se tice graficke solidna je (probaj da otkljucas dodatna 4 pajplajna) i dobro je da nisi uzeo nesto od serije 5***, jer po ovom forumu ima gomila savetnika koji sve lepo igraju sa Nv5200.

Servus!
 
monte32:
Pa nisam bas siguran.
Primera radi Doom3 na Athlonu XP 2200+@1.8 + ATI 9800pro imao sam 36FPS na high.
A onda Athlon64 2800+@1.8 + ATI 9800pro izvuce 49-50FPS.
Ipak sve zavisi od igre do igre, neka trazi vise graficku, neka ram, memoriju.....

Sto se tice graficke solidna je (probaj da otkljucas dodatna 4 pajplajna) i dobro je da nisi uzeo nesto od serije 5***, jer po ovom forumu ima gomila savetnika koji sve lepo igraju sa Nv5200.

Servus!

Da li se to otkljucavanje dodatnih pajplajna isplati u smislu bitnijeg podizanja performansi kartice i da li se za ovu operaciju koristi neki od programa kao sto su Riva Tuner ili se to radi iz Biosa.
 
tiberije:
Da li se to otkljucavanje dodatnih pajplajna isplati u smislu bitnijeg podizanja performansi kartice i da li se za ovu operaciju koristi neki od programa kao sto su Riva Tuner ili se to radi iz Biosa.

Otkljucava se Riva Tunerom. Otkljucavanje je zagarantovano, ali je problem ako su ti pajplajnovi osteceni onda ces imati artefakte!
1. Ako ih budes imao - vrati operaciju unazad Riva Tunerom (ponovo se zakljucaju) i to je to, mozes samo da je klokujes.
2. Ako su ispravni imaces osetno bolje performanse (kao 6600 karta) i onda mozes da klokujes ili i da flashujes novi bios od neke 6600 karte.
 
monte32:
Otkljucava se Riva Tunerom. Otkljucavanje je zagarantovano, ali je problem ako su ti pajplajnovi osteceni onda ces imati artefakte!
1. Ako ih budes imao - vrati operaciju unazad Riva Tunerom (ponovo se zakljucaju) i to je to, mozes samo da je klokujes.
2. Ako su ispravni imaces osetno bolje performanse (kao 6600 karta) i onda mozes da klokujes ili i da flashujes novi bios od neke 6600 karte.
Hvala na obavestenju ali iako bih znao da je klokujem Riva Tunerom, ne bih znao da flashujem Bios, a ne bih da cackam nesto u sta se ne razumem i gde bih mogao samo da napravim stetu.
 

Back
Top