nVidia GeForce ili ATI Radeon

nVidia GeForce ili ATI Radeon

  • nVidia GeForce

  • ATI Radeon


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
nid:
Ako hoces da ti koristi graficka iskljucivo za igrice onda definitivno Nvidia!!!
Od FX5200 pa na dalje svi modeli su extra samo zavisi koliko para hoces da das!

Vid ga al je nacitan. Ti mora da si neko kefalo!
Za igre 5200, e neverovatno da cu i ovo procitati. Cela serija 5*** je katastrofa, sto je i sama Nvidia priznala.
ATI kasni za njom po pitanju izbacivanja novijih generacija vremenski, ali se uvek pokaze da ima bolji cip, odnosno da je brzi.
 
2 monte
ne bih se bas potpuno slozio sa tobom.
Imao sam fx5200 ultra (128bitni model) i mogao sam da pustam zahtevne igre, premda se pokvario polse 2 meseca koriscenja pa sam iskoristio garanciju i doplatio za model serije 6 :) ali globalno 5200ultra ako covek nije bas pri parama i nije tako los izbor.
 
Кулиража:
Sta ti ono radis (zaboravio sam vremenom) kad mozes da se igras sa tim cudima.
Ka' što u podnaslovu levo stoji, plaćen sam za igranje sa vrhunskim hardverom. (Radim kao sistem administrator u jednoj američkoj firmi.)

Zato mi je smešno kad vidim paljevine-navijače (vidi post iznad :-) ), koji nemaju nikakvog iskustva osim onog što eventualno pročitaju u SK, čuju priče po školici od drugara koji "sve znaju" i kod kuće imaju baš najbolji AMD/Intel/nVidia/ATI (izaberi po želji)... niko ne kaže "evo ja sam na istoj konfiguraciji probao ATI X850 i nVidia 5950 na testu Half-Life 2, Custom Timedemo mw_coast01 i ATI je imao 78 a nvidia 69 fps, pa ja iz toga zaključujem da je za igru Half Life x850 bolji izbor. (samo primer) Umesto toga imaš "ATI rulez! Ja imam ATI i mnogo mi je dobar!!! Čuo sam od Pere da se od Nvidie kvare napajanja! (Pera mi je nabavio ATI) " itd itd...

Uostalom, stari si član ovde na forumu i znaš sigurno o čemu govorim. :-|
 
Da, da znam o cemu govoris, dosta smo raspravljali o takvim stvarima.
Sve nekako i da razumem, ali najjaca mi je rasprava bila oko nekih zvucnika, Altec i Logitech.
A rasprave su isle, ja imam AL vec godinu dana, uzmi njega.
Drugi, ja imam Logitech uzmi njega. A niko od njih nema ni priblizan model koji je covek uporedjivao, a kamoli da je isprobao bilo koji od njih. A onda Pera kaze nesto trece.
 
B.M:
Ni govora. Mnogo bolja kombinacija bi bila na primer par JMlab zvučnika (Grande Utopia Be reference, recimo) i nekog Halcro pojačala (npr. DM68 monoblock).

A takva kombinacijica je par hiljada puta bolja od svih Creativa, Logitecha, Geniusa, Altec Lansinga, Sonyja, JBL-ova, Harman Kardona i ostalih igračaka.
 
nid:
Ako hoces da ti koristi graficka iskljucivo za igrice onda definitivno Nvidia!!!
Od FX5200 pa na dalje svi modeli su extra samo zavisi koliko para hoces da das!
Ajd, molim te ne lupaj. Sve pre FX5700 ultra se ne isplati. Od skora se ni ova pa i jachi modeli serije 5 ne isplate, jer serija 6 ima bolji odnos cena/(performanse+napredne opcije). 8-) 8-) 8-)
 
Sizif:
Ni govora. Mnogo bolja kombinacija bi bila na primer par JMlab zvučnika (Grande Utopia Be reference, recimo) i nekog Halcro pojačala (npr. DM68 monoblock).

A takva kombinacijica je par hiljada puta bolja od svih Creativa, Logitecha, Geniusa, Altec Lansinga, Sonyja, JBL-ova, Harman Kardona i ostalih igračaka.

Kad smo vec kod toga ja preferiram DYNAUDIO, cisto da uletim malo...
Imaju nekako za mene odgovarajuci zvuk (mada sam se verovatno navikao pa ... )http://forum.krstarica.com/images/icons/icon7.gif
Smile
 
Sizif:
Ka' što u podnaslovu levo stoji, plaćen sam za igranje sa vrhunskim hardverom. (Radim kao sistem administrator u jednoj američkoj firmi.)

Zato mi je smešno kad vidim paljevine-navijače (vidi post iznad :-) ), koji nemaju nikakvog iskustva osim onog što eventualno pročitaju u SK, čuju priče po školici od drugara koji "sve znaju" i kod kuće imaju baš najbolji AMD/Intel/nVidia/ATI (izaberi po želji)... niko ne kaže "evo ja sam na istoj konfiguraciji probao ATI X850 i nVidia 5950 na testu Half-Life 2, Custom Timedemo mw_coast01 i ATI je imao 78 a nvidia 69 fps, pa ja iz toga zaključujem da je za igru Half Life x850 bolji izbor. (samo primer) Umesto toga imaš "ATI rulez! Ja imam ATI i mnogo mi je dobar!!! Čuo sam od Pere da se od Nvidie kvare napajanja! (Pera mi je nabavio ATI) " itd itd...

Uostalom, stari si član ovde na forumu i znaš sigurno o čemu govorim. :-|
Hej,sizif pomozi
hocu da pazarim neku grafiku ati ili nvidia - svejedno
sta je best buy za 100 evrica, vise od toga ne planiram, a hocu da igram Q4, fear, sirious samII, ne moram igrati na na najnaj podesavanjima - sigurno je za stotku to nemoguce
 
nv 6600 ti omogicava u zavisnosti od jacine procesora i kolicine ram-a da sve to igras i u high detaljima.
Ja imam 6200 i fear igram u mediumu (premda sam u drugom postu pisao da necu igrati dok ne ojacam da igram u high) premda kazu kad bih digao na 1GB ram mozda bih i mogao i bez promene karte.
Nebitno 6600 ce ti resiti problem (on je otprilike oko 100 plus - minus desetak evrica.
 

Back
Top