ITF Taekwon-do

Hehe.Da, Nenad Vrekic je jedan od trenera.A drugi je Marinko (ne znam prezime) :) .A mail sam procitao sa vizit karte koju sam video kod Baneta Avramovica.



P.S. JEDVA CEKAMO POLAGANJE :p
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa znam Avramovica, a i on mene :). Jednom je isao sa mnom na takmicenje. Samo nastavi da treniras i pozovi jos njih da se prikljuce. Ako budes dobar cekaju te takmicenja, najvise u inostranstvu. Za koji pojas sad polazes? Zuti?
 
femmche:
Pa znam Avramovica, a i on mene :). Jednom je isao sa mnom na takmicenje. Samo nastavi da treniras i pozovi jos njih da se prikljuce. Ako budes dobar cekaju te takmicenja, najvise u inostranstvu. Za koji pojas sad polazes? Zuti?

Trebalo bi da polazem za visi beli, mada radimo forme i za zuti. Nema nas puno,ali smo veoma napaljeni! :) Jedini problem je sto treninge imamo samo dva puta nedeljno. Mada, kad nemamo treninge uvece odem sa Avramovicem da odradim stvari koje radimo na treningu, nebi li sto bolje savladao to. Sada je hladno uvece dako da smo malo proredili te treninge.
Inace, jako mi se svidja sport. Jos samo da popravim kondiciju, i skinem malo stomaka i bice sve ok.
 
Mozes li mi se predstaviti posto sam mail, koji se ispostavio kao tvoj, procitao na Marinkovoj vizitki. Mislio sam da je to njegov mail, pa sam zato poslao onaj mail sa linkovima.
 
Sutra,tj. u ponedeljak imamo polaganje. Marinko nam je reko da ima neko takmicenje u decembru i da bi mogli ici.Jedva cekam! Verovatno ce me neki klinja namlatiti, ali bolje da me namlati kad imam visi beli nego kad budem imao zeleni!:D
 
Da da daaaaa... Dosao je i taj dan polaganja. Kao sto je i planirano sve je proslo u najboljem redu! Polozili smo svi naravno. Mogu reci da se nikad nisam toliko umorio i oznojio za tako kratko vreme. Trudio sam se da radim sto jace i pravilnije. Koncentracija je bila maximalna! Jedini problem je bio levi nerio. Povredio sam se taj dan na fizickom na zagrevanju. Idiot!!! Jes da su mi skoro suze krenule kako je bolelo al' odradio sam i to. Sad smo svi jos vise napaljeni! Gledamo snimke s nekih takmicenja i verovatno cemo maznuti neke fore kad odemo na takmicenje!
Stavio sam diplomu ispred kompa i gledam je svaki dan :D
 
EE konačno i ja de se konektujem, e sad prava rasprava može da pocne ,naravno i ja treniram Taekwondo uz to sam i trener i ITF Instruktor as III Dan,pozdrav za sve Taekwondoiste javite se ako vam treba bilo kakva informacija o Taekwondou u Srbiji
 
Evo nesto o Taekwondou
ako je Taekwon-do relativno mlada veština, koreni Taekwon-doa sežu mnogo dalje u istoriju i to čak preko 2000 godina o čemu postoje materijalni dokazi kao što su freske pronađene u pećini (na kojima su oslikani borci u borbenom stavu i gardu) a koje potiču iz 3 god p.n. ere. Takođe kameni reljefi u gradu Kjongju koji potiču iz perioda Silla dinastije koja je vladala 57.g.p.n. ere – 935 g.p.n.e. svedoče o nastanku borilačkih veština na teritoriji Koreje daleko pre drugih borilačkih veština. Taekwon do u sadašnjem obliku stvara gen. Choi Hong Hi nakon završetka rata i povratka iz zarobljeništva. Gen. Choi Hong Hi učestvuje u stvaranju Korejanske vojske a tako odmah počinje sa obučavanjem vojnika borilačkim veštinama. Narednih deet godina Gen. Choi Hong Hi razvija i usavršava novu borilačku veštinu koja 1955. godine dobija svoj zvanični naziv TAEKWON–DO. Nakon čega se Taekwon–do uvodi u korejske škole i fakulte. 1959 godine Choi Hong Hi sa svojim najboljim instuktorima počinje širenje Taekwon-doa najpre po azijskim zemljama a kasnije po ostalim zemljama sveta.
 
Evo pocese i pripreme za takmicenja! Bilo bi idealno kad bi imali vise treninga, ali mislim da ce tim iz Kule postici zavidne rezultate!
U toku je izrada zvanicne web prezentacije TKD federacije Srbije, tako da ce se svako moci informisati. U slucaju nekih nejasnoca, postoji ovaj forum! Zato ljudi pitajte! Na ovom forumu vam pisu jedni od celnih ljudi taekwondo-a Srbije, tako da cete imati informacije iz prve ruke!
 

Back
Top