Manipulacija nad narodom

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Unapred da se izvinem autoru teme sa ''Zanimljivih sajtova'', ali mislim da bi bilo dobro da na ''Politici'' malo prokomentarišemo sledeći filmić.

http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_sc.htm#Main

Radi se o napadu aviona na Pentagon 11. septembra i o tome šta se u stvari desilo. Neverovatno je šta mašinerija na vlasti može i ima drskosti da uradi zarad nekih ciljeva.

Kako komentarišete manipulaciju putem medija?

PS
Film se isplati sačekati da se download-uje, stvarno je zanimljivo.
 
Jomini imali smo odlicnu temu o kojoj govoris. Bio je onaj fin momak Vangelis, bilo je uzivanje sa njim raspravljati. Steta sto je izbrisana. Postoji izvanredan film "The Great Conspiracy" koji se ne bavi samo 9/11 vec jednom mnogo dubljom analizom sta State Department radi i kako izaziva krize i ratove u svetu samo zarad svojih sebicnih ciljeva. Ako nekoga zanima mogu da postavim link za torrent, velik je oko 500 Mb..
 
Puno je to, ne verujem da će se neko upustiti u skidanje.
Inače, mene fascinira drskost i hrabrost da se radi tako nešto, a postoji realna šansa da istina nekako procuri, uvek. Onda demanti sa jedne strane, optužbe s druge i sve ide u korist manipulatora jer samo dobijaju zbunjenost naroda.
 
Taj film sam pogledao odavno,stvarno baca novu perspektivu na "napad na Pentagon".

Informacije i mediji se oduvek koriste za manipulaciju narodom,sto su masovniji mediji veca je manipulacija.

Orson Vels je odavno pokazao kako se radio moze iskoristiti za manipulaciju i izazivanje masovne histerije,a televizija je mnogo efektniji medij.
 
E postoji najbolji film , ne mogu da ga nadjem nigde, skoro ga Francuzi izbacili pre pet meseci i malo falilo da se zbog njega prekinu diplomatski odnosi sa USA. Jos su ga gratis delili da li uz Figaro ili neki drugi list i onda ga povukli. A vidis sad imaju probleme sa mongrilima. Kako je sve lepo povezano. :lol: :lol: :lol:
 
Pa mi smo bili najveća žrtva medijske manipulacije.
Setite se samo gde je bila i šta je radila Kristijan Amanpur
kad je 24.marta 1999. počelo bombardovanje Srbije.
Zatim kakvim su medijskim lažima izvršili pripreme za
bombardovanje.CNN, BBC,SKAY i ostali usavršili su do
savršenstva medijsku manipulaciju i rade direkto i neskriveno
za vlade Amerike i Velike Britanije.
 
Nisam siguran da medijska manipulacija ima kljucnu i odlucujucu ulogu o formiranju javnog mnenja.Setimo se priice o oruzju za masovno unistenje u Iraku. Od pocetka, to je bilo klimoavo i naivno, pa ipak, bez vecih problema, covecanstvo je, mirne duse, preko televizije, pratilo unistavanje jedne zemlje. Hocu da kazem da danasnja gola moc i sila vise nemaju potrebu za medijskim opravdanjem, odnosno da mediji samo oslikavaju vec prisutno stanje stvari, doba u kome nema ni kritickog duha (danas je nezamislim, cak ni medju intelektualcima neki novi Raslov sud), ni artikulacije moguceg otpora onome sto se dogadja, planetarno. Drugim recima, mocnicima naseg sveta nisu potrebni mediji, njihova se moc naprosto podrazumeva, sa njom se racuna i od nje se zazire, a mediji, narocito televizija, ostaju pri onoj besadrzajnosti (Encensberger), koja im jedina garantuje gledanost. Nema nicega u tim filmovima sto nama vec nije odnekud poznato, sto nismo naslucivali...
 
informacija je uvek nesto poznato, nesto sto smo bas naslucivali. nepoznato predstavljeno kao vecito poznato. zato se ne slazem sa vasim pozicioniranjemuloge medija. i medij (nosilac planski projektovane informacije) je danas sve. svaki predmet, svaki prostor, svako vreme. naravno da onda svaki normalan covek ne vidi njegovu ulogu. nema javnog, a bogami ni individualnog misljenja bez medija. nije ga nikada ni bilo. mediji su se menjali ali njihova kontrola i primena nije nikada izgubila kontinuitet. covek je medijsko (posredno) bice. najposrednije od svih. on ne postoji mimo medijacije.

zato se rat u iraku nikada nije desio. desila se translacija rata u iraku.
 
sa druge strane, duzhan sam da priznam da u politickoj praksi koja bi tezila da mobilise svest u prevazilazenju simulakruma sveta koji zacinju i radjaju i regulisu mediji i medijumi - vasa pozicija, ignorisanje umesto razjasnjavanja, je svakako najefektivniji oblik borbe za svest . ... ali to je sa DRUGE strane :)
 
Ako posmatramo problematiku Iraka i vezu sa 9/11 shvticemo da vise nema cizeliranja u vodjenju tzv sv. politike, vec je danas na delu ogoljeno pokazivanje moci. Slicno je bilo i u slucaju NATO agresije. Medjutim 9/11 je mozda presudan u novom nacinu falsifikacije onoga sto je deja vu. Pitanje zasto je toliko truda ulozeno u maskiranje prave prirode 9/11 kada je medijski rat dobijen pre nego je i poceo, ima samo jednu konotaciju, a to je da je taj datum presudan za dalje poimanje sveta buducnosti. Orvel, Wells, i jos mnogi drugi su elaborirali utopiju, istinu i laz, ali ovo je vezano za novo pisanje istorije i ono sto sledi svetu posle tog dogadjaja.
 
marlon:
Ako posmatramo problematiku Iraka i vezu sa 9/11 shvticemo da vise nema cizeliranja u vodjenju tzv sv. politike, vec je danas na delu ogoljeno pokazivanje moci. Slicno je bilo i u slucaju NATO agresije. Medjutim 9/11 je mozda presudan u novom nacinu falsifikacije onoga sto je deja vu. Pitanje zasto je toliko truda ulozeno u maskiranje prave prirode 9/11 kada je medijski rat dobijen pre nego je i poceo, ima samo jednu konotaciju, a to je da je taj datum presudan za dalje poimanje sveta buducnosti. Orvel, Wells, i jos mnogi drugi su elaborirali utopiju, istinu i laz, ali ovo je vezano za novo pisanje istorije i ono sto sledi svetu posle tog dogadjaja.

od sinjeg neba do sirove majcice zemlje - dubok poklon!
 
Jabucilo,

Naravno da nema javnog pa ni individualnog misljenja izvan medija. Medjutim, tu se mora napraviti jasna razlika medju njima. Ja sam imao u vidu televiziju, za koju tesko mozemo da tvrdimo kasko igra bitnu ulogu u formiranju javnog menja. Da se posluzimo jednom istorijskom analogijom. Secate li se onog cuvenog filma koji su snimili nacisti, gde se snimci jevreja pretapaju u kadrove pacova. Mislite li da je ovaj film bio kljucan za lagodan stav prema antisemitizmu vecine Nemaca?

Sa druge strane, jezik je nesumnjivo bitno odredjuje misljenje, ali postoji i nastojanje da se izadje iz mreza jeziksa. Ali, mediji, a narocitoi elektronski mediji, ne odredjuju jezik, time sto ga cesto svode u gotove formule. Ako je jezik taj koji gpovori, tada se mediji njime samo koriste, a ovaj strah od bremenitosti jezika vidljiv je u stalnim pokusajima da se uspostavi novogovor. Taj proces se dogadja u promovisanju nove, kiberneticke kulture, a telkevizija pruza samo sliku ovog procesa.

Kako sami kazete, mediji su stvar posredovanja, a u onome sto posreduje stvari se samo odrazavaju, u slucaju televizije to nije nikakva produbljena refleksija, vec ono sto se hegelovski moze nazvati "izolovanom refleksijom razuma". Medijski (elevizijski)se ne moze menjati svet, jer je njihov osnovni organon upravo susta jednostavna lisenost sadrzaja. Cim na televiziji prepoznate sadrzaj, bilo kakvu zahtevnu formu, odmah posezete za daljinskim upravljacem. Ono sto je prisutnbo na televiziji uvek se dozivljava virtualno, to nas se bitno ne tice, i zato kada gledamo Liturgiju nemamo sakralni osecaj, a posle scena masakra mirno pratimo komediju. I televizijski jezik, utoliko pretpostavlja krajnu svedenost, koja apstrahuje od itinske isposredovanosti. Kada radite na televiziji (ja imam izvesnog iskustva u ovoj oblasti) brzo naucite da od gledaoca ne treba ocekivati aktivanodgovor, i zato, kada pravute porilog iz oblasti kulture, idete na montazu atrakcija, koja draska cula, i tako prevariu konzumenta, da prilog odgleda do kraja.

Televizija je, nesumnjivo simulacija, medjutim, ona predstavlja kopiju simulirane stvarnosti, koja se nameceputem skolstva, drustvenih odnosa, i cesto podcenjenog javnog mnenja, koje ima izvesnu autopnomiju u odnosu na elektronske, pa i stampane medije (o Memorandumu SANU niste mogli da cujete nirec u medijima, a to je bila glavna tema svake intelektualne sedeljke).
 
Marlon,

Potpuno se slazem da goloj moci nije potrebna medijska apologetika. Sa druge strane, zar ne smatrate da je, kada je rec o 9/11 vazno razdvojiti efekat samog dogadjaja od njegovog televizijskog pokrivanja. Dakle, nije se islo na televizijsku kampanju, da bi se izdejstvovao rat u u Avganistanu, vec je proizveden sam dogadjaj, a televizija je, onda, samo reflektovala munjevito formiran stav.
 
@ furtvengler

Pa apologetika stvarno nije potrebna kad drzis royal flash u ruci a znas da si ga napakovao. Mala sala, ali WW III je poceo 9/11 i mnogi nisu svesni toga. Da bi izveli akciju na Irak i na jos ko zna koga, trebao je VELIKI dogadjaj da se desi...nesto sto ce ceo svet da osudi, nesto sto se vidi sa sto kilometara, nesto sto do sada nije vidjeno, nesto u sta ce svaki pa i najsumnjiviji Toma da poveruje. Eto i to se DESILO. Ali zanimljivo da se desilo tacno na isti dan kada je 11 godina pre toga proglasen NWO od strane seniora Busha. Inace ima jako zanimljiv link koji je jedno vreme bio nedostupan o numeroloskom znacenju 9/11. Preporucujem svima da ga dobro prostudiraju cak iako ne veruju u takve stvari. :lol:

http://www.stargods.org/SpecialReport/INDEX.HTM
 
marlon:
@ furtvengler

Pa apologetika stvarno nije potrebna kad drzis royal flash u ruci a znas da si ga napakovao. Mala sala, ali WW III je poceo 9/11 i mnogi nisu svesni toga. Da bi izveli akciju na Irak i na jos ko zna koga, trebao je VELIKI dogadjaj da se desi...nesto sto ce ceo svet da osudi, nesto sto se vidi sa sto kilometara, nesto sto do sada nije vidjeno, nesto u sta ce svaki pa i najsumnjiviji Toma da poveruje. Eto i to se DESILO. Ali zanimljivo da se desilo tacno na isti dan kada je 11 godina pre toga proglasen NWO od strane seniora Busha. Inace ima jako zanimljiv link koji je jedno vreme bio nedostupan o numeroloskom znacenju 9/11. Preporucujem svima da ga dobro prostudiraju cak iako ne veruju u takve stvari. :lol:

http://www.stargods.org/SpecialReport/INDEX.HTM
1. deo ove teorije si ukrao od mene
plagiijatoru!
2. ovo sa numerologijom
ciganska posla :roll:
nikad da se resis svojih tripova
lepo sam ti rekla da pricas gluposti, osvesti se...
 
nisam bijesna
a ni besna
a pričaću kako, kada i sa kim hoću
sa tobom neću... mogu samo da ti kažem šta mislim o tvojim suludim paranoičnim teorijama... kada budem raspoložena

ti naravno možeš dalje da se srozavaš (ovim bednim stilom komunikacije), nemoj da te ja sprečavam
 

Back
Top