Tribina povodom 10 godina okupacije RSK

KRAJINA FOREVER

Početnik
Poruka
44
Удружење Српски сабор ''Двери''
у циклусу трибина
''Српске земље''
поводом 10 година од слома
Републике Српске Крајине
организује трибину

ТЕМА: ДА ЛИ СИ ЗАБОРАВИО?!?

-промоција CD-а ''Јасеновац - индустрија смрти'' и филма
''Живот после Олује''

УЧЕСТВУЈУ:
- САВО ШТРБАЦ, историчар
- Слободан Јарчевић, ратни министар спољних послова у Влади РСК
- Милорад Буха, председник Владе РСК у прогонству
- Душан Крстић, продуцент CD-a
- Снежана Стојковић, аутор филма

МЕСТО: МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У БЕОГРАДУ
ВРЕМЕ: ЧЕТВРТАК, 10.11.2005., У 18 часова.

УЛАЗ СЛОБОДАН.
 
KRAJINA FOREVER:
Удружење Српски сабор ''Двери''
у циклусу трибина
''Српске земље''
поводом 10 година од слома
Републике Српске Крајине
организује трибину

ТЕМА: ДА ЛИ СИ ЗАБОРАВИО?!?

-промоција CD-а ''Јасеновац - индустрија смрти'' и филма
''Живот после Олује''

УЧЕСТВУЈУ:
- САВО ШТРБАЦ, историчар
- Слободан Јарчевић, ратни министар спољних послова у Влади РСК
- Милорад Буха, председник Владе РСК у прогонству
- Душан Крстић, продуцент CD-a
- Снежана Стојковић, аутор филма

МЕСТО: МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У БЕОГРАДУ
ВРЕМЕ: ЧЕТВРТАК, 10.11.2005., У 18 часова.

УЛАЗ СЛОБОДАН.

Долази Чича сигурно!!!
 
Pozdravljam tribinu, ali trebalo bi vise konkretnim primerima uraditi za srpski narod u RSK, omoguciti sto brzi povratak izbeglih lica, i boriti se za sto bolji status i tretman onih koji su se vec vratili.Mislim na vladu RSK u progonstvu i vladu Srbije, mada je sada vlada Srbija zauzata mnogim problemima (KiM pre svega), verujem da ce se naci vremena i za to.
 
Bole_Delija:
Pozdravljam tribinu, ali trebalo bi vise konkretnim primerima uraditi za srpski narod u RSK, omoguciti sto brzi povratak izbeglih lica, i boriti se za sto bolji status i tretman onih koji su se vec vratili.Mislim na vladu RSK u progonstvu i vladu Srbije, mada je sada vlada Srbija zauzata mnogim problemima (KiM pre svega), verujem da ce se naci vremena i za to.

Uopce ne razumijem cime bi se to vlada srbije trebala baviti???pitanjem hrvatskih županja?hrvatske like?hrvatskim građanima?...

i uopce kakva krajina?šta je to?gdje je to?NIGDJE...

a ak pricamo o teroristima s njima se bavi sud RH...

a što se tice povratka Hrvata Srpskog podrjetla ja tu nemam nista protiv, neka dodju, prihvate RH kao svoju domovinu i sve ok..
 
Zg2004:
Uopce ne razumijem cime bi se to vlada srbije trebala baviti???pitanjem hrvatskih županja?hrvatske like?hrvatskim građanima?...

i uopce kakva krajina?šta je to?gdje je to?NIGDJE...

a ak pricamo o teroristima s njima se bavi sud RH...

a što se tice povratka Hrvata Srpskog podrjetla ja tu nemam nista protiv, neka dodju, prihvate RH kao svoju domovinu i sve ok..
Узми тајмсов атлас па погледај
 
Бл:
Хрватска је окупирала СРБСКЕ ВЕКОВНЕ ТЕРИТОРИЈЕ тако док то не врне ја уопште не признам хрватску као државу

Knin, Vukovar vijekovne Srpske teritorije....Ajde, Krista ti, ti i tvoj prijatelj Marlon dajte mi u kom je periodu ovi dijelovi Hrvatske bili u sklopu Srpske države! :-? :-? :-?
Nije mi jasno tko i zbog kojih ciljeva još drži ovdje.... :shock: :shock:
 
analiticar:
Knin, Vukovar vijekovne Srpske teritorije....Ajde, Krista ti, ti i tvoj prijatelj Marlon dajte mi u kom je periodu ovi dijelovi Hrvatske bili u sklopu Srpske države! :-? :-? :-?
Nije mi jasno tko i zbog kojih ciljeva još drži ovdje.... :shock: :shock:
absonic

analiticar, jesi ti rodjen kao kreten ili si vremenom postao takav...
da li tebi nesto znaci pojam VOJNA KRAJINA?

Још да додам, СРБСКА БОСАНСКА ДРЖАВА ЈЕ ОБУХВАТАЛА 70% данашњег хрватског приморја, а за ДУШАНОВУ СРБИЈУ да не спомињем, отиђи мало погледај карте па се уми попи бенседин и дођи поново, А АУСТРИЈА ЈЕ ТЕ СРБЕ ЗАДРЖАЛА НА ТОМ ПОДРУЧЈУ ИНАЧЕ ИХ ЈЕ РАСЕЉАВАЛА И ТЕРАЛА..
 
Бл:
absonic

analiticar, jesi ti rodjen kao kreten ili si vremenom postao takav...
da li tebi nesto znaci pojam VOJNA KRAJINA?

Још да додам, СРБСКА БОСАНСКА ДРЖАВА ЈЕ ОБУХВАТАЛА 70% данашњег хрватског приморја, а за ДУШАНОВУ СРБИЈУ да не спомињем, отиђи мало погледај карте па се уми попи бенседин и дођи поново, А АУСТРИЈА ЈЕ ТЕ СРБЕ ЗАДРЖАЛА НА ТОМ ПОДРУЧЈУ ИНАЧЕ ИХ ЈЕ РАСЕЉАВАЛА И ТЕРАЛА..

Bosna nikada u celosti nije bila u sustavu Srbije, niti su Bosanski Kraljevi sebe smatrali Srbima (izuzev Tvrtka) koji se iz političkih razloga proglasio kraljem Srba i Bosanaca...Bosanski su kraljevi bili ili bogomili ili katolici....Zato ne lupetaj, nije ti ovo sastanak nacista! :roll:
 
analiticar:
Knin, Vukovar vijekovne Srpske teritorije....Ajde, Krista ti, ti i tvoj prijatelj Marlon dajte mi u kom je periodu ovi dijelovi Hrvatske bili u sklopu Srpske države! :-? :-? :-?
Nije mi jasno tko i zbog kojih ciljeva još drži ovdje.... :shock: :shock:
A kad su bile hrvatske teritorije pre raspada jugoslavije.
Ali da se vise nebi svadjali ajde da nadjemo kompromis da hrvatska da nezavisnost(to je kod vas neovisnost) a Srbija da se obaveze da nece imati pretenzije na tu teritoriju sledecih dvadeset godina pa onda lepo ljudi izadju na referendum i odluce dal ce u Srbiji ili u hrvatskoj
 
@analiticar

Check this out !

Accusations Against Pope Pius XII

During Lent I read a couple of books on the relation of Pope Pius XII to Hitler. One, Hitler’s Pope by John Cornwell severely criticizes Pius XII. The other, Ronald J. Rychlak’s Hitler, The War and The Pope takes a more dispassionate approach. Rychlak wrote about the same time as Cornwell, but added an epilogue in which he examines Cornwell’s accusations, e.g. that the pope:


--Was a secret anti-Semite.

--Made a cynical concordat with Serbia that triggered World War I.

--Feared communism so much he overlooked Nazi atrocities.

--Was so intent on signing the Reich Concordat he facilitated Hitler’s rise to power.

--Suppressed the Catholic Center Party in Germany.

--Quelled Catholic resistance to Nazism.

--Refused to support the Allies against Hitler.

--Kept silent when by speaking out he could have saved European Jews.

--Allowed Nazis to send Roman Jews to concentration camps.

--Supported the Nazi puppet regime in Croatia.


Ovaj sajt nisu postavili Srbi !!


P. S. Adresu ovog sajta cisto stavljam da razbiju pravaske starcevicesko-kvaternikovske postavke koje na ovom forumu siri covek pod pseudonimom "analiticar"
 

Back
Top