Cvećara

Ner znam koliko ce ti pomoci ovo sto cu reci, posto verovatno necu reci nista konkterno, jer ne znam koji papiri i dokumenta su ti potrebna, a i koliko novca za pocetak. Ali ono sto verovatno znas, jeste da dobro osmotris (ispitas) okruzenje u kojem nameravas da otvoris cvecaru. Najgore je otvoriti bilo sta tamo gde nema prometa i zarade. Bas je pre nekih mesec dana devojka mog brata, jurila i trazila lokacije za cvecaru( jel' i ona hoce da je otvori) i naisla je na jedan fin lokal negde na Medaku, ali je i saznala, da je tu do pre 2 meseca isto bila svecara koja je radila jedno par meseci i zatvorila se zbog loseg poslovanja( da ne kazem prometa). Naravno mozda i gazda nije znao da radi svoj posao, u svakom slucaju ona je zatvorena.
I sad malo ironije sa cvecarama. Najbolje je otvoriti cvecaru ispred nekog groblja, tamo ima stalno posla( mislim jeste malo ironicno, ali tacno). Stim sto tamo treba imati jake veze u opstini, kako bi ti dali tamo lokaciju, zbog velike konkurencije.
Pozdrav!!!!!
 
ma moze cvecara da radi svuda, u bilo kom vecem ili manjem naseljenom mestu, na prometnom ili manje prometnom mestu, samo zavisi koliko novaca ocekujes od toga?
ja odrzavam fiskalne kase za 4 cvecare i nijedna se za sada nije zatvorila za ovo vreme od kada su kase pocele, ali ni jedna gazdarica ne pliva u parama nego sve tvrde da se zaradi platica.... pogotovo kad uleti neka svadba, a kad su zadusnice onda je super....
i vrlo je bitno da si u kontaktu sa raznim firmama, jedna od tih cvecara fino zaradi na tome sto razni direktori kupuju cvece za razne sekretarice, poslovne partnere, i ko zna koga jos:) i to se sve kupuje na racun, pa su samim tim buketi vrlo veliki, bogati i mastovito uradjeni, a i lakse je platiti preko racuna firme nego iz svog dzepa.
E, ne zaboravi na kasu i gps, jeftinija varijanta oko 400e......
imam negde i spiskove artikala tih cvecara pa bih ti mogao izvuci i predracun za cvece koje ti treba za pocetak, onako da imas neku orjentacionu cifru koliko te ulaganje ocekuje.....
ako nekog zanima, mogu da napravim takve predracune i za markete, trafike.....
 
ewo malo kasnim sa og\dgovorom...
dakle moja kewa ima cvecaru....
sta ti je potrebno:
1. repromaterijal (trake, mrezice, celofani, folije, sljokice, sprejevi....)
2. oprema (hevtalice, makaze, chesljevi za traku....
3. cvece (moras da poznajes dobavljace, ewo recimo jedan od velkih dobavljaca za BG ti je Garden centar, odes kod njih i raspitas se sta i kako)
4. gledaj da je lokal na mestu gde prvenstveno prolazi mnogo ljudi i automobila, i lokal mora da skrene paznju na sebe (ne obicne reklamice, neki popusti (npr kupis 3 buketa dobijes ruzu....) i tako te gluposti

Posao moras da znas, ali bas da znas.... ako planiras da zaposlis 2-3 radnice i da tako zivotaris nema nista od toga
radi se svakim danima ali svim 7 dana u nedelji npr od 8 pa minimalno do 22h
prednost ti je sto su razlike u nabavnoj ceni i prodajnoj ceni velike, ali u zavisnosti od lokacije nemas bas mnogo musterija....
eto to je to
]ako mogu da ti pomognem jos nekako vikaj :-)
 
Eee, narode, evo ja iskopah ovu staru temu iz naftalina jer hocu da , negde u centr. Srbiji otvorim cvecaru. Najveci problem mi je neka obuka, knjiga ili bilo sta gde mogu da naucim da pravim vence, bidermajere i sl. Takdje mi trebaju dobavljaci. Ima neko bilo kakvu ideju?
Zahvalna sam vam za svako slovce koje moze da mi pomogne...:)
 
ja drzim cvecaru u Novom Sadu vec neko vreme i mnogo me zbunjuje unos robe , bila bih vrlo zahvalna ako biste mi poslali primer kako drugi cvecari imaju unos artikala , jer ja nikako sa tim ne mogu da se snadjem :(
 

Back
Top