Da se pohvalim :)

Super... mora je bilo fenomenalno!

Sad jos krenes individualno, pa ko zna... jednog dana poducavas :wink:


zasto si spojen sa onim cikom koji je verovatno instruktor

To su tek pocetci da covek vidi dal je to za njega i dal bi mogao samostalno.
Obicno prva dva skoka su u tandemu sa instruktorom, ali ko je siguran u
sebe moze odmah da krene sam.
Razlika je da kad se ide sa instruktorom ne mora se prolaziti obuka, dok se
za individualni skok prvo uci pa tek ona skace ;-)
 
Hm to mi malo cudno, jer kad sam ja prvi pu skocio nisu mi ni pominjali varijantu da skocim zajedno sa instruktorom. A uostalom zar nije prvi skok sa oko 800 m, a i kad tad ce proci obuku pa zar nije najbolje da to uradi odma, ali ok bolje ista nego nista. I da iskoristim da izreklamiram aerodrom, uskoro nam stize plain koji se penje i do 4000 m tako da ko zeli da proba neka svrati, aerodrom kikinda.
 
hehe, ja sam skakao i sa ovim englezima u novom sadu, i samostalno u kikindi :grin:

poenta je da samostalno ne mozes da imas slobodan pad dok ne ispunis neku kvotu skokova i obuke. osnovnu obuku sam u kikindi prosao za 2 sata i onda pravac u avion i skok. naravno, mora da bude automatsko otvaranje padobrana i skok je sa 1000 metara.

u tandemu imas u startu skok sa 3000 metara i 30 sekundi slobodnog pada. ja sam morao da probam, i jedno, i drugo, jer ne planiram da se time bavim, a zeleo sam osetim kako to izgleda.
 
jokam:
Stimpsone jesi li dobio snimak skokova?

ako mislis na tandem, nisam :x sto puta sam zvao milana, slao mejlove, i uvek je bilo, "e, bice od nedelje" ili tako nesto...

na kraju me vise mrzelo da se smaram, a vec imam snimak iz kikinde, pa mi nije bilo toliko bitno :D

inace ja sam u kikindi prosao obuku i prvi skok, a preko http://www.skydive-feniks.org.yu. mislim da je bilo 80e+15e za dvd sa snimkom. lekarski sam obavio samostalno, ali mozes da vidis sa njim i gde je najpovoljnije...

pozdrav!
 

Back
Top