Зашто жене држе дјету

Zene opsednute dijetama, opsednute su svojim izgledom, jer se u njihovim mozgicima stvar odvija ovako:

"Ako smrsam, bicu bolja riba, ako budem bolja riba privlacicu vise paznje, zene ce mi zavideti, a muskarci padati nicice."

Ovde prvenstveno mislim na one koje samo o izgledu i misle, to im je top tema, podvrgavaju se sumnjivim dijetama tipa "skinite 10 kg za 2 dana" (karikiram). Iskreno, mislim da im je potreban psihijatar, jer se u sustini osecaju nevoljeno.

Ovo sve opet nema veze sa normalnim razmisljanjem i teznjom da se zdravo zivi, hrani i koristi svoje telo. Dijete su jako opasna stvar i nesto su sasvim drugo od zdrave ishrane.
 
nikad nisam drzala dijetu a posebno me nerviraju one iz novina gde napisu toliko gluposti kojima samo moze da se ugrozi zdravlje :roll:
ali,trudim se da se hranim zdravo,hranljivom ali kvalitetnom hranom.pekare,palacinkarnice fast food restorane i slicno ne posecujem.jedem pretezno povrce i ribu,maslinovo ili palmino ulje umesto suncokretovog a i to samo za salate,a ni meso nesto ne jedem,ni ne volim ga...one kobasice,slanine,virsle i ostalo ne jedem godinama koliko mi se gade.
ako me nesto upropasti to ce biti cokolada.:roll: e toga mogu na kilograme da jedem i da mi se ne smuci.a volim i parmezan i gorgonzolu...nnnda...:roll:
a vise volim da budem mrsava nego debela jer se lakse oblaci odeca :lol:,nije ti tesko da potrcis,vozis bajs,setas itd...a i lepse izgleda...ali ne bi mi smetalo da imam jedno 2 kg manje :roll:
 
Mph, zašto? :shock:
Pa i ne drže je samo žene. Moj brat stalno pokušava... :(
A ja baš volEm mnogo mršave devojke, onako - estetski, mislim. VolEm da ih vidim. Sve im lepo stoji, ništa nije vulgarno...
A nikada nisam držala klasičnu dijetu. Doduše, umem da ukinem sebi osnovnu hranu - kifle, keksove, kolače, ČOKOLADU, brzu hranu... To su muke moje neviđene :lol:
I onda nekako ispadne da po ceo dan ništa ne jedem.
Inače, od toga se stvara celulit, gojenje dolazi kao posledica. Mislim, loša hrana...
 
Zato što nisu u stanju da prihvate sebe takve kakve su ... prvenstveno polazim od sebe ... niko nije savršen i niko ne može protiv prirode ... može se malo dovesti u red, ali bitno je ono čuveno "gledam u dušu, a ne telo"!
Molim da se niko ne uvredi na prvu konstataciju, ovde svako ima pravo na svoje mišljenje!
 
Ja se kanim držati,ali nikada baš ne istrajem do kraja!:-D
Ne volim odricanja bilo kakve vrste!
I onako moju "koka-kola" građu ni jedna dijeta ne bi mogla ispraviti,tako da..................:-D
E sad da li će me neko voleti radi toga što imam pet kila manje ili više, stvarno me nije briga.
Ko me voli,voli me radi mene same;džaba mi telo ako nemam dušu:-D
 
A zasto muskarci kazu: " Draga, malo ti je porasla guza!" ili ono " Ko se to malo ubucio?! Kako bi bilo da malo smanjish s tim kolachima?" :D
Nije da ja sad pristajem na ultimatume, obichno kazem ako ti se ne svidja sta vidish, trazi bolje... Ali ostaje to da me gricka, pa sto li je to rekao?? I pocinjem vishe da jedem- terajuci inat.. :grin:
Ali ima devojaka koje cene mishljenje svoje jache polovine, mrshavije drugarice... I onda kazu ae da usrecim okolinu...
Ali ukusi su razlichiti, neko voli buce, neko mrshavice, a mozete naici na nekog ko ce vas voleti takve kakve ste... :)
Ala sam se ja zanela... :oops:
 

Back
Top