Canon PowerShot A510 vs Nikon coolpix 4600

mezzano

Zainteresovan član
Poruka
438
Sta mislite sta je bolja kupovina, posto su im cene slicne? Obrazlozite zasto bi ste se odlucili za jedan od ova dva modela. I interesuje me da li bih mogao slike slikane ovim aparatima da prebacim na kompjuter ili direktno stampam sa memorijske kartice na stampacu HP Photosmart 7450? Hvala.
 
Definitivno A510 ! Imao sam prilike da isprobam Nikon 4600 i nije mi se bas mnogo svideo. A510 nudi mnogo vise opcija (mogucnosti) za iste pare. Imam A510 vec 5 meseci i prezadovoljan sam. Evo i zasto:
-A510 ima podesavanje ISO osetljivosti, sto ti je vrlo bitno kad slikas pri slabijem osvetljenju.Opticki Zoom od 4x i veci Aperture range (Raspon otvora blende) F2.6 - F5.5 u odnosu na Nikon (F2.8 - F4.9)
-Nikon ima klipove 640x480 pri 30Fps,dok su kod Canona nedovoljnih 10Fps (Slika je bistra ,ali "secka"). Ali Nikon nema zvuk na video klipovima(!),Meni je to bilo bitno, jer je skroz drugi dozivljaj kad imas zvuk. Zvuk (citaj mikrofon) na Canonu je odlican, za razliku od npr. HP-a,...koga bolje i da ne spominjem :-)
-A510 ima manual focus, mogucnost menjanja objektiva (doduse sa adapterom), ili dodavanja dodatnog blica. OK, mozda ti sve ovo i ne treba, zavisi sta budes hteo da slikas.

Slike prebacujes direktno na komp preko USB kabla koji dobijas uz aparat.
Canon ima i tu opciju za direktno stampanje (PictBridge), i ako tvoj stampac podrzava Direct Print stampanje, onda nema problema.
I na kraju pogledaj Review na: www.dpreview.com/canona510
ili na http://www.telfon.net/dig/canon_powershot_a510.php
 
borisbg:
Zar nije raspon blende 2.6-8.0
Jesi li koristio adaptere za objektive?

Jeste 2.6-8.0 kad slikas Wide, ali sa zumom 4x daje ti max 5.5
Naravno, ovo vazi za sve modove osim M (Manualnog), gde sve mozes podesiti rucno.
Najbolje ti je da odes na www.dpreview.com i nadjes opciju "side by side" pa ih uporedi.

Sto se tice adaptera, razmisljao sam da kupim taj njegov LA-DC52F (kosta oko 20EUR) i Teleobjektiv 52mm 2.4X (oko 90-100USD), ali kad razmislim - ne isplati se.
Po meni, ako vec hoces da pravis ozbiljnije fotke, vise se isplati neki (polovni?) SLR ili SLR-like, za tu cifru (300-400EUR).
 
Tomcat_bg:
Jeste 2.6-8.0 kad slikas Wide, ali sa zumom 4x daje ti max 5.5
Naravno, ovo vazi za sve modove osim M (Manualnog), gde sve mozes podesiti rucno.
Najbolje ti je da odes na www.dpreview.com i nadjes opciju "side by side" pa ih uporedi.

Sto se tice adaptera, razmisljao sam da kupim taj njegov LA-DC52F (kosta oko 20EUR) i Teleobjektiv 52mm 2.4X (oko 90-100USD), ali kad razmislim - ne isplati se.
Po meni, ako vec hoces da pravis ozbiljnije fotke, vise se isplati neki (polovni?) SLR ili SLR-like, za tu cifru (300-400EUR).
Opet moram da te ispravim za blendu. Kod 4X zoom otvor blende je 5.5-8.0 i ovo vazi i manual mod.

A sto se tice adaptera, ja imam klasicne objektive, jel mogu oni da se stavljaju?
 

Back
Top