Tachan broj stanovnika

Nisi u pravu prvo Futog je i dan danas ruralna sredina, i gde imaš potpuno jasan utisak da nisi u gradu već u sredini koja je samo pored puta spojena sa Novim Sadom ali je i dalje ruralna! Tamo ima seoskih domaćinstava u većini slučajeva! Rumenka je izvan grada definitivno a o ostalim navedenim mestima da i ne govorim jedino je Veternik deo grada ali ja njega i računam u tih 260.000 stanovnika grada kao što računam i Sremsku Kamenicu i Petrovaradin ali Čenej, Kać itd ma dajte uozbiljite se to nije grad! Druga stvar stanovništvo Niša ne stagnira a kamoli da opada, već po najnovijem popisu je veće za oko 15.000 stanovnika!
Kako misliš ruralna.Pa onda ni Telep ni Adice ni Klisa ne pripadaju gradu ako tako shvataš svari.Kako veći broj stanovnika ima Niš nego na prošlom popisu?Koliko je prebrojano na ovom popisu i koliko je prebrojano na prošlom popisu?
 
Kako misliš ruralna.Pa onda ni Telep ni Adice ni Klisa ne pripadaju gradu ako tako shvataš svari.Kako veći broj stanovnika ima Niš nego na prošlom popisu?Koliko je prebrojano na ovom popisu i koliko je prebrojano na prošlom popisu?

Tako lepo ne mogu u grad da se računaju seoske sredine, gde ljudi žive od poljoprivrede i imaš štale na svakom koraku, a većina čak i nisu spojena sa gradom! U Nišu je po prošlom popisu bilo 250.000 stanovnika a sada 266.000, ali u samom gradu ne živi više od 210.000 stanovnika! Ako ne veruješ idi na sajt Republičkog statističkog zavoda a 15. novembra pogledaj za sadašnje stanje! Radim u Skupštini grada Niša i imam sve podatke!
 
Poslednja izmena:
Futog nije selo , on formalno pravno ima status gradskog naselja isto kao recimo Temerin , Kikinda,S.Mitrovica .To sto ima poljoprivrednika koji tu zive ne svrstava ga automatski u selo .Na kraju ne vidim sto je to toliko i bitno jer svakako se racuna u uzem smislu kao posebno naselja a u sirem kao deo NS .
Treba istaci da sva ostala naselja van NS izuzev Petrovaradina,Kamenice, Veternika i Futoga su mala ,izuzev donekle Kaca koji je imao po poslednjem popisu 2002 god 12 000 stn koliko je imala i Kamenica pa verujem da ce sada imati nesto vise .Tu je jos Rumenka koja prelazi 5 000 stn a svi ostali su znatno ispod 5 000 stn.
 
Poslednja izmena:
Futog nije selo , on formalno pravno ima status gradskog naselja isto kao recimo Temerin , Kikinda,S.Mitrovica .To sto ima poljoprivrednika koji tu zive ne svrstava ga automatski u selo .Na kraju ne vidim sto je to toliko i bitno jer svakako se racuna u uzem smislu kao posebno naselja a u sirem kao deo NS .

Da bi jedno naselje bilo deo grada potrebno je da se u tom mestu ne čuva stoka, a to još uvek nije slučaj sa Futogom! U svemu ostalom se slažem sa tobom! Imam rođake koji tamo žive i ne pričam neobjektivno kad tamo odem ja se osećam potpuno isto kao i u bilo kom seoskom mestu Vojvodine!
 
Poslednja izmena:
Tako lepo ne mogu u grad da se računaju seoske sredine, gde ljudi žive od poljoprivrede i imaš štale na svakom koraku, a većina čak i nisu spojena sa gradom! U Nišu je po prošlom popisu bilo 250.000 stanovnika a sada 266.000
Ti očigledno mešaš neke stvari.Pre svega termin grad je administrativni pojam a ne pojam osećanja pojedinca da li je nešto ruralno ili ne.Tako da u grad Novi Sad spadaju:naselje Novi Sad,naselje Veternik,naselje Futog,naselje Begeč nisam siguran za Begeč,naselje Rumenka,naselje Budisava,naselje Stepanovićevo,naselje Kać,predpostavljam i naselja Sremska Kamenica,Ledinci,Rakovac itd.Slažem se sa tobom da sa nekim naseljima naselje Novi Sad nije fizički spojeno ali sa većinom jeste i čine praktično jednu celinu.Druga stvar koju mešaš je broj popisanih na popisu i broj stanovnika.Broj popisanih i broj stanovnika nije isto.Po pravilu je broj stanovnika za veće gradove uvek manji od broj popisanih.Broj popisanih u Nišu na ovom popisu je 266417, a na prošlom popisu je bio veći od tih 250000.Znači na prošlom popisu je popisano recimo oko 270000 stanovnika pa se odbijanjem onih koji rade u inostranstvu,privremeno prisutnih itd.došlo do broja 250000.To znači da ne možeš porediti taj broj sa brojem popisanih na ovom popisu jer će se tek sada od ovog broja popisanih odbijati oni koji duže od godinu dana žive u inostranstvu i privremeno prisutni u gradu i tako se dobiti pravi broj stanovnika u Nišu.Tek taj broj možeš porediti sa brojem 250000.Prema nekim informacijama koje ja imam u Nišu je broj popisanih na ovom popisu i na prošlom približno isti ako ne i malo manji.Pitanje je da li će se odbiti sličan broj kao i na prošlom popisu ali ova informacija daje približnu procenu da će grad Niš imati približno isti broj stanovnika u konačnom zbiru kao i na prošlom popisu.To ćemo videti zasigurno kada se za dvadesetak dana objave konačni rezultati popisa.
 
Da bi jedno naselje bilo deo grada potrebno je da se u tom mestu ne čuva stoka, a to još uvek nije slučaj sa Futogom! U svemu ostalom se slažem sa tobom! Imam rođake koji tamo žive i ne pričam neobjektivno kad tamo odem ja se osećam potpuno isto kao i u bilo kom seoskom mestu Vojvodine!

To su neki ruralni elementi koji su prisutni u svim gradskim naseljima gde preovladavaju kuce pa i kvartovima kao sto je Klisa npr nema tu razlike .Ono sto je cinjenica da Futog ima status gradskog naselja i to je zvanicno svuda navedeno,ponavljam racuna se kao posebno naselje,ne pripada u uzem smislu NS .U Temerinu npr mnogo veci procenat ljudi se bavi poljoprivredom i ima stoku pa imaju isto status gradskog naselja .
 
Ti očigledno mešaš neke stvari.Pre svega termin grad je administrativni pojam a ne pojam osećanja pojedinca da li je nešto ruralno ili ne.Tako da u grad Novi Sad spadaju:naselje Novi Sad,naselje Veternik,naselje Futog,naselje Begeč nisam siguran za Begeč,naselje Rumenka,naselje Budisava,naselje Stepanovićevo,naselje Kać,predpostavljam i naselja Sremska Kamenica,Ledinci,Rakovac itd.Slažem se sa tobom da sa nekim naseljima naselje Novi Sad nije fizički spojeno ali sa većinom jeste i čine praktično jednu celinu.Druga stvar koju mešaš je broj popisanih na popisu i broj stanovnika.Broj popisanih i broj stanovnika nije isto.Po pravilu je broj stanovnika za veće gradove uvek manji od broj popisanih.Broj popisanih u Nišu na ovom popisu je 266417, a na prošlom popisu je bio veći od tih 250000.Znači na prošlom popisu je popisano recimo oko 270000 stanovnika pa se odbijanjem onih koji rade u inostranstvu,privremeno prisutnih itd.došlo do broja 250000.To znači da ne možeš porediti taj broj sa brojem popisanih na ovom popisu jer će se tek sada od ovog broja popisanih odbijati oni koji duže od godinu dana žive u inostranstvu i privremeno prisutni u gradu i tako se dobiti pravi broj stanovnika u Nišu.Tek taj broj možeš porediti sa brojem 250000.Prema nekim informacijama koje ja imam u Nišu je broj popisanih na ovom popisu i na prošlom približno isti ako ne i malo manji.Pitanje je da li će se odbiti sličan broj kao i na prošlom popisu ali ova informacija daje približnu procenu da će grad Niš imati približno isti broj stanovnika u konačnom zbiru kao i na prošlom popisu.To ćemo videti zasigurno kada se za dvadesetak dana objave konačni rezultati popisa.

Da videćeš upravo to da sada grad Niš ima više stanovnika nego ranije, ali grad a ne sa okolinom! Sačekaj strpljivo 15.novembar kažem ti pouzdano jer su mi podaci dostupni kao licu koje radi u Skupštini grada Niša!
 
Poslednja izmena:
Ti očigledno mešaš neke stvari.Pre svega termin grad je administrativni pojam a ne pojam osećanja pojedinca da li je nešto ruralno ili ne.Tako da u grad Novi Sad spadaju:naselje Novi Sad,naselje Veternik,naselje Futog,naselje Begeč nisam siguran za Begeč,naselje Rumenka,naselje Budisava,naselje Stepanovićevo,naselje Kać,predpostavljam i naselja Sremska Kamenica,Ledinci,Rakovac itd.Slažem se sa tobom da sa nekim naseljima naselje Novi Sad nije fizički spojeno ali sa većinom jeste i čine praktično jednu celinu.Druga stvar koju mešaš je broj popisanih na popisu i broj stanovnika.Broj popisanih i broj stanovnika nije isto.Po pravilu je broj stanovnika za veće gradove uvek manji od broj popisanih.Broj popisanih u Nišu na ovom popisu je 266417, a na prošlom popisu je bio veći od tih 250000.Znači na prošlom popisu je popisano recimo oko 270000 stanovnika pa se odbijanjem onih koji rade u inostranstvu,privremeno prisutnih itd.došlo do broja 250000.To znači da ne možeš porediti taj broj sa brojem popisanih na ovom popisu jer će se tek sada od ovog broja popisanih odbijati oni koji duže od godinu dana žive u inostranstvu i privremeno prisutni u gradu i tako se dobiti pravi broj stanovnika u Nišu.Tek taj broj možeš porediti sa brojem 250000.Prema nekim informacijama koje ja imam u Nišu je broj popisanih na ovom popisu i na prošlom približno isti ako ne i malo manji.Pitanje je da li će se odbiti sličan broj kao i na prošlom popisu ali ova informacija daje približnu procenu da će grad Niš imati približno isti broj stanovnika u konačnom zbiru kao i na prošlom popisu.To ćemo videti zasigurno kada se za dvadesetak dana objave konačni rezultati popisa.

Možda me osećaj vara, ali ja u gradu ne očekujem da ljudi čuvaju stoku, a to je slučaj u Futogu!
 
Da videćeš upravo to da sada grad Niš ima više stanovnika nego ranije! Sačekaj strpljivo 15.novembar kažem ti pouzdano jer su mi podaci dostupni kao licu koje radi u Skupštini grada Niša!
Tebi su dostupni podaci o broju popisanih sa ovog popisa a nemaš podatak o broju popisanih sa prošlog popisa.Kad bi taj podatak imao onda bi mogao približno da proceniš da li je više stanovnika ili ne.Mada ni tada ne bi mogao da znaš da li će se na ovom popisu odbiti približno kao i na prošlom.Tako da ćemo prave podatke saznati 15 novembra ovo ostalo su samo nagađanja.
 
Tebi su dostupni podaci o broju popisanih sa ovog popisa a nemaš podatak o broju popisanih sa prošlog popisa.Kad bi taj podatak imao onda bi mogao približno da proceniš da li je više stanovnika ili ne.Mada ni tada ne bi mogao da znaš da li će se na ovom popisu odbiti približno kao i na prošlom.Tako da ćemo prave podatke saznati 15 novembra ovo ostalo su samo nagađanja.

Imam sve podatke koji god te interesuju, u rukama mi je sada Statistički godišnjak grada Niša. Imam podatke o kretanju stanovnika od II svetskog rata sve do danas.
Te stvari koje kažeš da treba umanjiti posle ovog popisa treba umanjiti i u Novom Sadu i svuda! Sada raspolažemo ovim podacima kao i Vi što raspolažete podacima koji će se isto umanjiti a ne povećati! He,he
 
Opet ti kažem da je termin grad administrativni pojam a ne osećaj pojedinca da li je nešto ruralno ili ne.Verujem i da na obodima Niša ili Beograda ili Kragujevca neko čuva stoku pa ipak ti delovi pripadaju gradu.

Ti delovi gde ljudi čuvaju stoku ja u mojim podacima ne računam Nišom, ali oni se i ne računaju u deo Niša iako su spojeni sa gradom. Npr. mi imamo naselje Donji i Gornji Komren koje se spojilo potpuno sa gradom sa svih strana ali se ni po novom popisu ne tretira kao deo urbanog Niša, i ne računa se njihovo stanovništvo u gradsko a tamo živi oko 10.000 stanovnika! Niška Banja je spojena sa Nišom, ali je mi u statističkom odseku grada Niša ne tretiramo kao deo Niša u užem smislu reči, već kao što ti kažeš samo administrativno! Ima bar 10 mesta na periferiji Niša koja ne ulaze u stanovništvo Niša, kao urbane sredine!
 
Draganevl, ovi tvoji podaci sa tabele upravo potvrdjuju ono sto ja sto puta ponavljam da nisi u pravu, jer kad pazljivo pogledas podatke za Novi Sad grad pise 299.000 stanovnika i pogledas desno na istoj strani pise sta Novi Sad kao grad sve ukljucuje, tada dolazis do mog stanovista da je to broj stanovnika sa svim seoskim naseljima izvan Novog Sada! Kać, Stepanovićevo, Čenej, Begeč, Bukovac, Rumenka, Kisač, Budisava itd su mesta koja moraš priznati su daleko izvan grada! Dakle Novi Sad bez drugih naselja a sa Petrovaradinom i Sremskom Kamenicom zajedno nema vise od 260.000 stanovnika i to po ovom novom popisu! Ovde je bitno da se razluči šta jeste grad a šta su naselja koja su izvan grada da ne kažem sela! Mada iskreno putujući po evropi naročito zapadnoj da budem iskren čak i naši najveći gradovi su obične palanke. Bilo koji grad u Srbiji posle šetnje po Parizu ili Rimu je dno dna!

Slazem se sa tobom da treba jasno da se naglasi i razdvoji sta je sam grad i njegov broj stanovnika,a sta ruralna seoska naselja oko grada koja mu dodatno uvecavaju broj stanovnika.Ali sva ta naselja koja si ti sad nabrojao uopste nisu udaljena od Novog Sada.Ja neznam druze da li si ti ikad bio u Novom Sadu,ali Kisac,Rumenka,Cenaj itd.ta naselja su samo nekoliko kilometara udaljeno od Novog Sada i do njih se kolima stize za 5 min(i to pri brzinu 60 km na sat),prema tome ne vidim zasto se to nebi racunalo u stanovnistvo Novog Sada jer je to njegova veoma bliza periferija i infrastrukturno su potpuno povezani sa gradom.
Ako cemo vec tako striktno da razdvajamo urbani deo grad od perifernog onda to isto treba da ucine i Beograd i Nis(a ne da Nis prisvaja okolna sela i Nisku banju kao stanovnistvo grada Nisa da bi se Nis cinio kao veci).
Isto vazi i za Beograd.Iako su i Lazarevac i Mladenovac i Pancevo i Obrenovac beogradske opstine(po mom misljenu su to odvojena cetiri grada i to ce oduvek i ostati jer su preko 50 km udaljeni od Beograda).
Pravi grad Beograd(ako ne racunamo sve ove gradove koje svojata u svoje stanovnistvo)realno ima 1 200 000 stanovnika,sve preko te cifre nema veze sa zdravim mozgom ni sa realnoscu jer je prisvojio pola Sumadije da bi na silu nagurao
1 700 000 popisanih obrazaca da ispadne kako je BG velika svetska metropola,a jos uvek je daleko od toga.
I ne mozes ti druze da lupetas da je u Novom Sadu popisano 260 000 ljudi,ako je zvanicno saopsteno da je cifra 355 000,tako da je stvarno bezobrazno sa tvoje strane da tu cifru umanjujes za cak 100 000 i dajes svoje proizvoljne izjave jer si isfrustriran sto je u Nisu popisano daleko manje ljudi.
Shvati cinjenicu da je Nis daleko manji grad od Novog Sada i po broju stanovnika i po povrsini(tako je bilo i na svim prethodnim popisima,a to se pokazalo i na ovom popisu i tu cinjenicu nece izmeniti cak ni kada se odbiju ti studenti i duplo popisani i to je realnost.Budi posten i realan a ne zlonameran.
Nis popisano 262 000,Novi Sad 355 000 i kraj price
I kad se odbiju ti duplo popisani(kojih je sigurno bilo u oba grada) opet ce ta razlika biti oko 100 000
 
Poslednja izmena:
Studenti koji nisu iz Novog Sada a žive trenutno u njemu ulaze u broj popisanih,ali se odbijaju na kraju.Oni će na kraju ući u ukupan broj stanovnika u opštinama odakle su a ne u Novom Sadu.Oni su popisani kao privremeno prisutni u Novom Sadu.Slično je i sa radnicima koji privremeno rade u Novom Sadu.Oni koji rade u inostranstvu duže od godinu dana a iz Novog Sada su isto su popisani ali će se na kraju isto odbiti njihov broj i oni isto neće ući u konačan broj stanovnika Novog Sada.Novi Sad će po procenama posle broja popisanih na ovom i prošlom popisu imati najveći procenat povećanja stanovnika.

Pa sta ako ce se odbiti studenti?Kao da Beograd i Nis nemaju studente?!Isto ce se tako od broja popisanih odbiti i studenti koji studiraju u Beogradu i Nisu i to smanjenje ce otprilike biti proporcionalno u svim gradovima tako da ce razlika u broju popisanih u Novom Sadu i Nisu opet ostati ista,i to nece promeniti cinjenicu da je Novi Sad daleko veci grad od Nisa.

Uzmimo primer:
U Nisu popisano 262 000,a u Novom Sadu 355 000
Uzmimo za primer da i u Novom Sadu i u Nisu studira po 30 000 studenata.
Za toliko ce se umanjiti broj popisanih u oba grada ali razlika od oko 100 000 u korist Novog Sada ce ostati ista.
Isto vazi i za Beograd i sve druge gradove koji su univerzitetski centri...
I jos jedna bitna stvar za Nis,to sto je na ovom popisu popisano 12 000 stanovnika vise to je samo prividno uvecanje( jer su to izbeglice raseljene sa Kosmeta sa privremenim boravkom u Nisu),prema tome ako cemo realno i posteno Nis je u stagnaciji i da nije tih izbeglica sa Kosova koji su privremeno raseljeni u Nis i tu popisani sigurno bi doziveo pad stanovnistva i istu sudbinu kao i vecina ostalih gradova u zemlji.
 
Poslednja izmena:
Imam sve podatke koji god te interesuju, u rukama mi je sada Statistički godišnjak grada Niša. Imam podatke o kretanju stanovnika od II svetskog rata sve do danas.
Te stvari koje kažeš da treba umanjiti posle ovog popisa treba umanjiti i u Novom Sadu i svuda! Sada raspolažemo ovim podacima kao i Vi što raspolažete podacima koji će se isto umanjiti a ne povećati! He,he

Ako imaš sve podatke....koliko je popisano stanovnika na popisu 2002.godine u Nišu?Naravno da će se umanjiti i u Novom Sadu i svuda ...nisam nikad ni rekao da neće.
 
Pa sta ako ce se odbiti studenti?Kao da Beograd i Nis nemaju studente?!Isto ce se tako od broja popisanih odbiti i studenti koji studiraju u Beogradu i Nisu i to smanjenje ce otprilike biti proporcionalno u svim gradovima tako da ce razlika u broju popisanih u Novom Sadu i Nisu opet ostati ista,i to nece promeniti cinjenicu da je Novi Sad daleko veci grad od Nisa.

Uzmimo primer:
U Nisu popisano 262 000,a u Novom Sadu 355 000
Uzmimo za primer da i u Novom Sadu i u Nisu studira po 30 000 studenata.
Za toliko ce se umanjiti broj popisanih u oba grada ali razlika od oko 100 000 u korist Novog Sada ce ostati ista.
Isto vazi i za Beograd i sve druge gradove koji su univerzitetski centri...
Pa da. To i ja kažem.
 
Slazem se sa tobom da treba jasno da se naglasi i razdvoji sta je sam grad i njegov broj stanovnika,a sta ruralna seoska naselja oko grada koja mu dodatno uvecavaju broj stanovnika.Ali sva ta naselja koja si ti sad nabrojao uopste nisu udaljena od Novog Sada.Ja neznam druze da li si ti ikad bio u Novom Sadu,ali Kisac,Rumenka,Cenaj itd.ta naselja su samo nekoliko kilometara udaljeno od Novog Sada i do njih se kolima stize za 5 min(i to pri brzinu 60 km na sat),prema tome ne vidim zasto se to nebi racunalo u stanovnistvo Novog Sada jer je to njegova veoma bliza periferija.
Ako cemo vec tako striktno da razdvajamo urbani deo grad od perifernog onda to isto treba da ucine i Beograd i Nis(a ne da Nis prisvaja okolna sela i Nisku banju kao stanovnistvo grada Nisa da bi se Nis cinio kao veci).
Isto vazi i za Beograd.Iako su i Lazarevac i Mladenovac i Pancevo i Obrenovac beogradske opstine(po mom misljenu su to odvojena cetiri grada i to ce oduvek i ostati jer su preko 50 km udaljeni od Beograda).
Pravi grad Beograd(ako ne racunamo sve ove gradove koje svojata u svoje stanovnistvo)realno ima 1 200 000 stanovnika,sve preko te cifre nema veze sa zdravim mozgom ni sa realnoscu jer je prisvojio pola Sumadije da bi na silu nagurao
1 700 000 popisanih obrazaca da ispadne kako je BG velika svetska metropola,a jos uvek je daleko od toga.
I ne mozes ti druze da lupetas da je u Novom Sadu popisano 260 000 ljudi,ako je zvanicno saopsteno da je cifra 355 000,tako da je stvarno bezobrazno sa tvoje strane da tu cifru umanjujes za cak 100 000 i dajes svoje proizvoljne izjave jer si isfrustriran sto je u Nisu popisano daleko manje ljudi.
Shvati cinjenicu da je Nis daleko manji grad od Novog Sada i po broju stanovnika i po povrsini(tako je bilo i na svim prethodnim popisima,a to se pokazalo i na ovom popisu i tu cinjenicu nece izmeniti cak ni kada se odbiju ti studenti i duplo popisani i to je realnost.Budi posten i realan a ne zlonameran.
Nis popisano 262 000,Novi Sad 355 000 i kraj price
I kad se odbiju ti duplo popisani(kojih je sigurno bilo u oba grada) opet ce ta razlika biti oko 100 000

Ja imam rođake u Futogu i odlično poznajem Novi Sad imam i jednog odličnog prijatelja u samom centru Novog Sada! Isfrustriran nisam, Novi Sad mi se više sviđa od Niša, veoma rado dolazim kod Vas, ali ovde se radi o činjenicama! Ja nigde nisam, pregledaj sve moje ovde komentare rekao da je Niš veći, to bi bilo neozbiljno jer radim upravo sa tim podacima u gradu na Nišavi! Ovde jedino treba da ljudi shvate šta je šta! U mojim podacima upravo tvrdim da Niška Banja nije deo Niša iako je fizički spojena sa gradom, niti uračunavam bilo koje naselje u Niš koje mi u statističkom odseku tako ne tretiramo, a veruj mi ima ih 10-tak a jesu spojena sa gradom! Isto tako ne treba prisvajati naselja koja još uvek ne ispunjavaju te uslove niti u jednom gradu! Svuda sam precizno rekao razlika između Niša i Novog Sada je oko 50.000 stanovnika u korist Vašeg grada, a 100.000 sa okolinom, jer Novi Sad obuhvata veću okolinu od Niša. Niš ima dve opštine koje uopšte ne ulaze ni u Niš sa okolinom, jer su posebne opštine koje ne pripadaju Gradskoj zajednici opština, a spojene su sa Nišom to su Doljevac i Merošina! Naravno da ni Beograd ne može da prisvaja naselja koja nisu deo urbanog Beograda! Beograd, onaj urbani ima samo oko 1.300.000 stanovnika i to po novom popisu! Tek kad mu se pridodaju sva naselja u okolini ima 1.670.000, a dva miliona može da sanja!
 
Poslednja izmena:
Ja imam rođake u Futogu i odlično poznajem Novi Sad imam i jednog odličnog prijatelja u samom centru Novog Sada! Isfrustriran nisam, Novi Sad mi se više sviđa od Niša, veoma rado dolazim kod Vas, ali ovde se radi o činjenicama! Ja nigde nisam, pregledaj sve moje ovde komentare rekao da je Niš veći, to bi bilo neozbiljno jer radim upravo sa tim podacima u gradu na Nišavi! Ovde jedino treba da ljudi shvate šta je šta! U mojim podacima upravo tvrdim da Niška Banja nije deo Niša iako je fizički spojena sa gradom, niti uračunavam bilo koje naselje u Niš koje mi u statističkom odseku tako ne tretiramo, a veruj mi ima ih 10-tak a jesu spojena sa gradom! Isto tako ne treba prisvajati naselja koja još uvek ne ispunjavaju te uslove niti u jednom gradu! Svuda sam precizno rekao razlika između Niša i Novog Sada je oko 50.000 stanovnika u korist Vašeg grada, a 100.000 sa okolinom, jer Novi Sad obuhvata veću okolinu od Niša. Niš ima dve opštine koje uopšte ne ulaze ni u Niš sa okolinom, jer su posebne opštine koje ne pripadaju Gradskoj zajednici opština, a spojene su sa Nišom to su Doljevac i Merošina! Naravno da ni Beograd ne može da prisvaja naselja koja nisu deo urbanog Beograda! Beograd, onaj urbani ima samo oko 1.300.000 stanovnika i to po novom popisu! Tek kad mu se pridodaju sva naselja u okolini ima 1.670.000, a dva miliona može da sanja!

Kako ne uračunavaš u tvojim podacima Nišku banju i okolna naselja kada si meni rekao da je Niš imao na prošlom popisu 250000 stanovnika.Tih 250000 stanovnika je bilo sa Niškom Banjom i okolnim mestima a sam grad Niš je imao na prošlom popisu 173724 stanovnika.

Podaci iz wikipedie.
http://sr.wikipedia.org/sr/Ниш
Ниш је највећи град у југоисточној Србији и седиште Нишавског округа. На подручју Града Ниша је, према попису из 2002. године, живело 250.518 становника, док је у самом граду живело 173.724 становника, па је тако трећи град по величини у Србији (после Београда и Новог Сада). Налази се око 250 километара југоисточно од Београда на реци Нишави, недалеко од њеног ушћа у Јужну Мораву. Град Ниш заузима површину од око 597 km², укључујући Нишку Бању и 68 приградских насеља
 
Kako ne uračunavaš u tvojim podacima Nišku banju i okolna naselja kada si meni rekao da je Niš imao na prošlom popisu 250000 stanovnika.Tih 250000 stanovnika je bilo sa Niškom Banjom i okolnim mestima a sam grad Niš je imao na prošlom popisu 173724 stanovnika.

Podaci iz wikipedie.
http://sr.wikipedia.org/sr/Ниш
Ниш је највећи град у југоисточној Србији и седиште Нишавског округа. На подручју Града Ниша је, према попису из 2002. године, живело 250.518 становника, док је у самом граду живело 173.724 становника, па је тако трећи град по величини у Србији (после Београда и Новог Сада). Налази се око 250 километара југоисточно од Београда на реци Нишави, недалеко од њеног ушћа у Јужну Мораву. Град Ниш заузима површину од око 597 km², укључујући Нишку Бању и 68 приградских насеља

Ako pogledaš moj prvi komentar videćeš da tamo kažem da Niš nema više od 210.000 stanovnika u urbanom delu! Niš sa okolinom ima 266.000 stanovnika, ali sa okolinom koja pripada gradu a ne sa okolinom koja je druga opština a spojena je sa Nišom, a Niš ima te slučajeve da su dve opštine srasle sa gradom ali čak ne pripadaju ni gradu u širem smislu reči! To je bitna stvar ovde, a u toku su pregovori o njihovom pripajanju Gradskim opštinama i onda se bitno menja situacija ako se to i desi! U tom slučaju i Niš dobija nešto slično Vašem Futogu! Nadam se da si otprilike ukapirao šta sam hteo ukratko da ti kažem!? Niš ima malu okolinu sa zapadne strane i cela je prezasićena naseljima i došlo se do susednih opština koje ne pripadaju gradu, a srasla su sa gradom!
 
Poslednja izmena:

Back
Top