Tachan broj stanovnika

Aleksej_BASO:
Pa oko 400tinak hiljada bez veternika ili futoga...

A jel znate da se Nishlije tripuju da je Nish veci od NS? Hahaha!

420 000 sam grad prema popisu od pre par godina ( mislim ), inace u taj broj nisu uracunati Beocin i Karlovci a ceo Juzno Backi okrug ( ono sto obuhvata ns tablica ) je negde oko 750-800 000 ljudi ( samo backa palanka ima 40 000 ). Ako cela Vojvodina ima malo preko 2 mil, onda je procena da svaki treci stanovnik zivi u ili oko ns, tacna... Prema oficijelnim podacima, povrsina samog grada je 708 km2
Oko 130 000 registrovanih vozila ( bez motora i poljoprivrednih masina )

Prema prici jednog policajca, tokom radnog dana,samo kroz z i busku stanicu prodje od 30 do 50 000 ljudi koji u ns dolaze da rade, studiraju.....

Uz ovaj tempo razvoja ( koji ne jenjava ) ns sada ima pola mil ( u gradu ).....




Nis je tuga.....
 
Nema nas toliko kao sto se misli !

Kako vi govorite NS je jos malo pa milionski !?
Da je tako , trebalo bi da se izgrade sine za tranvaj ili trolebus , jer po nekim procenama - treba da ima oko 15-20 hiljada ljudi u "opticaju" kroz grad ( sto znaci da je bas frka i ludilo ) - ali to jos nije doslo do toga > predvidja se 2015 za to !

bez obzira na broj doseljenih i odseljenih - NS je u proseku ostao isti oko 400.000 sa okolinom !
 
nesonse, da si ti meni ziv i zdrav....tramvaj su ukinuli pre 30 god. ( cirka ) a sad se pitaju ko ih je zajebao.....ako se neko bavi urbanizmom, neka pogleda primer Bordoa ( francuska ) ili Ljubljane ( koja je i manja od ns ).....imali su slicnu frku
 
nesons:
Nema nas toliko kao sto se misli !

Kako vi govorite NS je jos malo pa milionski !?
Da je tako , trebalo bi da se izgrade sine za tranvaj ili trolebus , jer po nekim procenama - treba da ima oko 15-20 hiljada ljudi u "opticaju" kroz grad ( sto znaci da je bas frka i ludilo ) - ali to jos nije doslo do toga > predvidja se 2015 za to !

bez obzira na broj doseljenih i odseljenih - NS je u proseku ostao isti oko 400.000 sa okolinom !
Nenose, nije grad mali već si ti LAKONOG i KOMUNIKATIVAN, pa sve poznaješ i svagde stigneš, najčešće i GDE NE TREBA, ali dobro, nema veze ... :lol:
 
Ima urbanistichki plan da se do 2010 vrati shinski saobracaj u NS ... Trebalo je pre ali nema se para toliko ... Sigurno grad ima jedno 450000 ,Nish je dole u Srbiji i zaostaje ... Pa pogledajte samo koliko se gradi . Ja kad pormolim glavu sa prozora zgrade (2 sprat) golim okom vidim vishe od 20 gradilishta
 
pa kad se sve skupi, i ispada da ns ima pola mil, bar onaj deo koji mozemo da nazovemo gradom....a cela opstina ima tih 750/800 000....lepo, retko kad postoji prilika da "na oci" vidis kako se nesto veliko, kao sto je grad, siri i razvija....secam se, bio sam bolestan jedno 2 nedelje i kad sam izasao napolje, sve je bilo za dva sprata vise!!! :D
 

Back
Top