Tachan broj stanovnika

OBAVESTENJE ZA NEUPUCENE

Da vam se obrati i neko ko je malo vise upuceniji od ostalih i podvrgne mnoga "nagadjanja'!!!

Pre petnaest godina na saobracajnoj tabeli na ulasku u Nis je pisalo "Naseljenost 250000" a to je ,kao sto ste procitali iz gore navedenog bilo pre petnaest godina. Danas Nis broji oko 500 do 600 hiljada neukljucujuci okolna naselja!!! I za sve one koji nisu bili na casu geografije tog dana kad se ucilo o geografskom polozaju i populaciji stanovnistva, Novi sad je malo vise rasprostranjeniji od nisa ali broj stanovnika u Nisu oduvek bio veci!!! Razlog:Novi sad se nalazi na ravnici pa je bilo veoma lako za prosiravanje infrastrukture dok je Nis okruzen planinama i nepovoljnim terenima za izgradnju!!! Zato se neobrazovani moji u nisu nalazi mnogo vise visokospratnica i samim tim je gustina naseljenosti veca u odnosu na Novi Sad!!!
 
OBAVESTENJE ZA NEUPUCENE

Da vam se obrati i neko ko je malo vise upuceniji od ostalih i podvrgne mnoga "nagadjanja'!!!

Pre petnaest godina na saobracajnoj tabeli na ulasku u Nis je pisalo "Naseljenost 250000" a to je ,kao sto ste procitali iz gore navedenog bilo pre petnaest godina. Danas Nis broji oko 500 do 600 hiljada neukljucujuci okolna naselja!!! I za sve one koji nisu bili na casu geografije tog dana kad se ucilo o geografskom polozaju i populaciji stanovnistva, Novi sad je malo vise rasprostranjeniji od nisa ali broj stanovnika u Nisu oduvek bio veci!!! Razlog:Novi sad se nalazi na ravnici pa je bilo veoma lako za prosiravanje infrastrukture dok je Nis okruzen planinama i nepovoljnim terenima za izgradnju!!! Zato se neobrazovani moji u nisu nalazi mnogo vise visokospratnica i samim tim je gustina naseljenosti veca u odnosu na Novi Sad!!!
Novi sad da je rasprostranjen nije istina. Jel si ikada bio u Novom Sadu? Grad je jako zgusnut. Novi sad je i zvanichno najvece gradiliste u Srbiji ... Shta mislish za koga se grade tolki stanovi? Za golubove?

I kakve veze ima infrastruktura sa brojem stanovnika? Mogu ja da kazem, e BG je jako rasprostranjen, ima ga i u Sremu, Banatu, sredisnjoj srbiji, Novi Sad mora da je veci od njega jer nije tolko rasprostranjen.

Evo ti neshto za reference chisto.

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/Zip/SN31.pdf
 
OBAVESTENJE ZA NEUPUCENE

Da vam se obrati i neko ko je malo vise upuceniji od ostalih i podvrgne mnoga "nagadjanja'!!!

Pre petnaest godina na saobracajnoj tabeli na ulasku u Nis je pisalo "Naseljenost 250000" a to je ,kao sto ste procitali iz gore navedenog bilo pre petnaest godina. Danas Nis broji oko 500 do 600 hiljada neukljucujuci okolna naselja!!! I za sve one koji nisu bili na casu geografije tog dana kad se ucilo o geografskom polozaju i populaciji stanovnistva, Novi sad je malo vise rasprostranjeniji od nisa ali broj stanovnika u Nisu oduvek bio veci!!! Razlog:Novi sad se nalazi na ravnici pa je bilo veoma lako za prosiravanje infrastrukture dok je Nis okruzen planinama i nepovoljnim terenima za izgradnju!!! Zato se neobrazovani moji u nisu nalazi mnogo vise visokospratnica i samim tim je gustina naseljenosti veca u odnosu na Novi Sad!!!

Nije tacno , Ns je po povrsini veoma mali grad svega 120 km2 i ako se gleda samo gradsko jezgro Nis je veci po povrsini buduci da on ima povrsinu od 175km2 a Ns je veci u sirem smislu , 250 000 stanovnika Nis ima u sirem smislu ,racunajuci tu i prigradska naselja a sam grad po starom popisu ima 170 000 stanovnika , Novi Sad grad ima 190 000 a u sirem oko 300 000 , specificnost Ns je u anglomeracijskim naseljima poput Veternika , Futoga ,Petrovaradina i Kamenice gde danas zivi oko 90 000 ljudi a taj broj se ne racuna u uze jezgro nego u sirem smislu , po novijim pokazateljima Ns ima oko 220 000 u uzem a 350 000 u sirem smislu ,u Nisu je doslo dosta ljudi sa Kosova u poslednjoj deceniji tako da se i tu povecao broj stanovnika u odnosu na poslednji popis i procenjuje se sam grad na blizu 200 000 a sa okolinom 270 000
 
Novi sad da je rasprostranjen nije istina. Jel si ikada bio u Novom Sadu? Grad je jako zgusnut. Novi sad je i zvanichno najvece gradiliste u Srbiji ... Shta mislish za koga se grade tolki stanovi? Za golubove?

I kakve veze ima infrastruktura sa brojem stanovnika? Mogu ja da kazem, e BG je jako rasprostranjen, ima ga i u Sremu, Banatu, sredisnjoj srbiji, Novi Sad mora da je veci od njega jer nije tolko rasprostranjen.

Evo ti neshto za reference chisto.

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/Zip/SN31.pdf

Novi Sad je manji po povrsini i od Subotice i Kragujevca a cak i Pancevo sam grad obuhvata povrsinu od 150km2 naspram Ns koji ima 120km2,tako da je Ns ubedljivo najgusce naseljen grad u Srbiji
 
ja sam cuo da je ono kada je bilo prijavljivanje za DZ akcije,
da je u novom sadu prijavilo oko 350.000 ljudi.
sto znaci da u novom sadu trenutno boravi oko 350.000 punoletnih gradjana starijih od 1989. godista,
iskljucujuci zaposlene u velikim drzavnim firmama poput EPS, NIS, i slicno kao i penzionere tih drzavnih firmi...
sad kad ubacite osobe koje su mladje od 1989, plus zaposlene u gorenavedenim, plus njihove penzionere...
ima tu MNOGO ljudi.

p.s. nis? ne budite smesni :)
 
ja sam cuo da je ono kada je bilo prijavljivanje za DZ akcije,
da je u novom sadu prijavilo oko 350.000 ljudi.
sto znaci da u novom sadu trenutno boravi oko 350.000 punoletnih gradjana starijih od 1989. godista,
iskljucujuci zaposlene u velikim drzavnim firmama poput EPS, NIS, i slicno kao i penzionere tih drzavnih firmi...
sad kad ubacite osobe koje su mladje od 1989, plus zaposlene u gorenavedenim, plus njihove penzionere...
ima tu MNOGO ljudi.

p.s. nis? ne budite smesni :)

Gluposti , to su besmislene price , zvanicno je Ns imao 190 000 ljudi na poslednjem popisu , na sledecem ce imati 220 000 po procenama ljudi koji se bave statistikom ,dakle sam grad a sa okolinom pre svega Futogom ,Veternikom koji su se najvise prosirili i ostalim prigradskim naseljima koja uglavnom stagniraju itd imace 350 000 ljudi
 

Back
Top