Tachan broj stanovnika

Ne verujem da je tolika teritorija potpuno srasla mora da postoje neki prekidi! To je nemoguće da grad ima neprekinutu zonu od 600 km! Takve situacije su konurbacije gradova gde konurbacija uvek ima različito ime od bilo kog grada koji je u tom sastavu!
Zemun po meni ipak nema priče jeste Beograd, ono što je potpuno sraslo sa gradom jeste deo grada! Sve što ima prekid nije deo grada po meni! Zemun ima autonomiju u smislu da je opština u okviru grada. Po meni i Futog treba da bude deo Novog Sada jer je srastao sa gradom, ali recimo Rumenka još uvek ne može da bude deo grada možda za desetak godina ako se potpuno spoji!


Google Earth is your friend. JA sam o tome ucio jos u osnovnoj skoli, tzv Boswash
 
A kako onda racunas to sto se Zemun dodaje BG-u? Jedini razlog je taj sto se Vojvodina trampila i to iz razloga jer se Novi Beograd prosirio i spojio sa njim.
Tako su ti u Americi spojeni Boston i Washington a udaljenost je nesto vise od 600km. Da li to znaci da Washington kao glavni grad treba da racuna sve na tom potezu pa tako i sam Boston?

Kad bi beogradjane pitali za misljenje oni bi Washingtonu pripojili i Boston i New Jersey i New Orleans,sve preko Filadelfije do Njujorka :-)
 
Ne verujem da je tolika teritorija potpuno srasla mora da postoje neki prekidi! To je nemoguće da grad ima neprekinutu zonu od 600 km! Takve situacije su konurbacije gradova gde konurbacija uvek ima različito ime od bilo kog grada koji je u tom sastavu!
Zemun po meni ipak nema priče jeste Beograd, ono što je potpuno sraslo sa gradom jeste deo grada! Sve što ima prekid nije deo grada po meni! Zemun ima autonomiju u smislu da je opština u okviru grada. Po meni i Futog treba da bude deo Novog Sada jer je srastao sa gradom, ali recimo Rumenka još uvek ne može da bude deo grada možda za desetak godina ako se potpuno spoji!


Ništa nije nemoguće vidiš da beogradjani imaju apetite i pretenzije da se grad Beograd administrativno proširi sve do Sremskih Karlovaca koji su na 10 km od centra Novog Sada.Da li postoji veći apsurd i alavost od toga?!:-)
Uskoro će Beograd da se spoji sa Novim Sadom,fali još samo 10 km ,haha
 
Ma kakvi 5 puta pa Beograd je prava palanka za Pariz u svakom smislu, pa sa Ajfelove kule vidiš grad 30 km sa svih strana bez livada i pašnjaka između kao što vidiš između Beograda i Mladenovca ili Obrenovca, Lazarevca! Oni smanjuju svoj grad i piše kako ima više stanovnika u predgrađu nego u gradu. Mada sada kao London i oni ispravljaju tu nepravdu prema stanovnicima drugih delova Pariza pa uvode termin Veliki Pariz gde napokon ubrajaju sva urbana područja grada u sam grad. Pariz je od Beograda bez preterivanja veći sigurno oko 8 puta i to Pariz bez okoline! Jer tamo ima skoro 9.000.000 stanovnika a sa okolinom 11.700.000
 
He,he zato ih nerviraju sad podaci sa popisa koji ih bacaju daleko ispod 2 miliona koje sanjaju! Malo mi ih je žao što tih 2 miliona nikad neće doživeti, naročito sa ovim natalitetom u zemlji! Neznam da li će sad da se smire sa lupetanjima o 2 miliona stanovnika ili će i dalje da preteruju. Pričali su čak da imaju 2,5 miliona, to je pa tek preterivanje!
 
Poslednja izmena:
Ma nista se ti ne brini Tiger,Beograd će do sledećeg popisa teritorijalno i adminsitrativno progutati pola Srbije i ima po broju stanovnika da postane i veći od Pariza i Londona :mrgreen:
Eto rekoše sinoć na RTS-u,prema rezultatima popisa"samo se beogradski region uvećava,a svi ostali regioni se smanjuju".Pa kako da se ne uvećava samo beogradski region kad je progutao pola teritorije i gradova Šumadije,plus pola Vojvodine,juzni Banat (Zemun,Surcin,Novi Beograd i Pančevo),a sad kreće attack na Srem pripajanjem Pazove,Indjije i Beške beogradskim opštinama sve dok ne stignu do Karlovaca i praga Novog Sada:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ama čoveče grad Beograd nema ni milion.Jel sam ti već milion puta sabrao cifre svih urbanih beogradskih opština i ta cifra iznosi 790 000 ,pa čak i da dodas Zemun 166 000,Beograd ni sa Zemunom nema ni 1 milion vec 956 000 stanovnika
i tu se zavrsava sva prica.Sve ostalo su smešne cifre i price za malu decu...
Mada da se ja pitam,ja nebih ni Zemun racunao pod Beograd,po meni je to zaseban grad,ali ajde neću da se raspravljam sa tobom ;-)
 
Poslednja izmena:
Ma nista se ti ne brini Tiger,Beograd će do sledećeg popisa teritorijalno i adminsitrativno progutati pola Srbije i ima po broju stanovnika da postane i veći od Pariza i Londona :mrgreen:
Eto rekoše sinoć na RTS-u,prema rezultatima popisa"samo se beogradski region uvećava,a svi ostlai regioni se smanjuju".Pa kako da se ne uvećava kad je progutao pola teritorije i gradova Šumadije,plus pola juznog Banata(Zemun,Surcin,Novi Beograd i Pančevo),a sad kreće attack na Srem pripajanjem Pazove,Indjije i Beške beogradskim opštinama sve dok ne stignu do Karlovaca i praga Novog Sada:mrgreen:

He,he strašno! Vi bar imate autonomiju i možete da ih sprečite u tim namerama jadni smo mi na jugu za sve se pita Beograd! Pa jedan bulevar u Nišu uradili pola jer se došlo do gradskog parka koji je ranije bio izvan grada a sada je u gradu i da bi uradili još dve trake morali iz grada da traže saglasnost centrale Srbija šuma i naravno dve godine stoji tako bulevar na pola urađen jer iz Beograda nema zelenog svetla!
 
Markons82 i ja sam to učio ali sam mislio da ipak ima prekida usput. Moraću da šetam malo googlom to mi baš zanimljivo da pogledam! Svejedno to je konurbacija gradova u pitanju i sam vidiš da ne nosi naziv nijednog grada iz svog sastava! I tokio je tako pripojio nekoliko milionskih gradova usput!
 
Jaka autonomija kad je jos 1988 god Vojvodini ukinuta zakonodavna,sudska i izvrsna vlast.
Imamo skupštinu i Vladu Vojvodine samo na papiru ciji se poslanici u skupstinskoj sali sastaju samo 2-3 puta godisnje,lade m... i dobijaju dnevnice i ne sme ni jedan potez ni zakon da samostalno usvoje dok ne dobiju amin i odobrenje iz Beograda.Ne bih nikom pozeleo takvu"autonomiju",tako da vi juznjaci nemate na cemu da nam zavidite ;-)
 
Poslednja izmena:
Markons82 i ja sam to učio ali sam mislio da ipak ima prekida usput. Moraću da šetam malo googlom to mi baš zanimljivo da pogledam! Svejedno to je konurbacija gradova u pitanju i sam vidiš da ne nosi naziv nijednog grada iz svog sastava! I tokio je tako pripojio nekoliko milionskih gradova usput!

Pa o tome ti i govorim. Zemun je bio grad a sada je opstina!?! KAko to ima logike? Znaci Bg ( Novi Beograd ) se prosirio i spojio sa Zemunom. Zemun jeigubio status grada i postao opstina?!?
 
Jaka autonomija kad je jos 1988 god ukinuta zakonodavna,sudska i izvrsna vlast.
Imamo skupštinu i Vladu Vojvodine samo na papiru koja ne sme ni jedna potez ni zakon da usvoji dok ne dobije amin i odobrenje iz Beograda.Ne bih nikom pozeleo takvu"autonomiju",ali nebih da ulazimo u politiku;)

Naravno nećemo o politici, ali neće moći da se uđe u EU dok se zemlja ne decentralizuje suštinski a ne samo na papiru, moraće da ispune uslove Evrope!
 
Pa o tome ti i govorim. Zemun je bio grad a sada je opstina!?! KAko to ima logike? Znaci Bg ( Novi Beograd ) se prosirio i spojio sa Zemunom. Zemun jeigubio status grada i postao opstina?!?

To je moglo tada jer Zemun nije imao status grada već je bio samo opština! I Futog će kod vas biti pripojen gradu na kraju, i biće opština u sastavu grada i to užeg grada bez okoline! Druga je situacija kada bi napokon došlo do spajanja Jagodine, Paraćina i Ćuprije tu bi se morao smisliti novi naziv grada jer nijedan grad nije toliko dominantniji od drugog da bi mogao da nametne svoje ime!
 
Poslednja izmena:
Markons82 i ja sam to učio ali sam mislio da ipak ima prekida usput. Moraću da šetam malo googlom to mi baš zanimljivo da pogledam! Svejedno to je konurbacija gradova u pitanju i sam vidiš da ne nosi naziv nijednog grada iz svog sastava! I tokio je tako pripojio nekoliko milionskih gradova usput!

Da,samo sto su USA i Japan teritorijalno ogromne zemlje pa mogu sebi da dozvole takvu bahatost i luksuz da spajaju nekoliko milionskih gradova u jednu celinu i da prave megalopolise,a za malu Srbiju koja ima samo 7 miliona stanovnika,ako Beograd nastavi ovako megalomanski teritorijalno da se širi onda do sledećeg popisa kroz 10 godina od Srbije više neće ostati ništa.Polovina osrednje velikih gradova će se adminsitrativno pripojiti megalomanskom Beogradu,a oni najmanji gradovi će se potpuno ugasiti i nestati sa lica zemlje.
Krajnje je vreme da se stavi prst na čelo i da se nekom novom teritorijalnom administrativnom politikom grad Beograd geografski svede na njegove realne i normalne granice u kojima je nekada bio,jer ovo administrativno nekontrolisano sirenje Beograda će progutati i uništiti celu Srbiju...
 
Poslednja izmena:
To je moglo tada jer Zemun nije imao status grada već je bio samo opština! I Futog će kod vas biti pripojen gradu na kraju, i biće opština u sastavu grada i to užeg grada bez okoline!

Kako to mislis? Pa Zemun je od svog osnivanja imao status grada. A pripajanjem Beograda ( inace i 30tih godina proslog veka su pokusali da ga pripoje ) je izgubio status i postao opstina, tj. izgubio saoupravu i zaistao a gle cuda od dela Zemuna je formirana opstina Surcin :)
 
Da,samo sto su USA i Japan teritorijalno ogromne zemlje pa mogu sebi da dozvole takvu bahatost i luksuz da spajaju nekoliko milionskih gradova u jednu celinu i da prave megalopolise,a za malu Srbiju koja ima samo 7 miliona stanovnika,ako Beograd nastavi ovako megalomanski teritorijalno da se širi onda do sledećeg popisa kroz 10 godina od Srbije više neće ostati ništa.Polovina osrednje velikih gradova će se teritorijalno pripojiti megalomanskom Beogradu,a oni najmanji gradovi će se potpuno ugasiti i nestati sa lica zemlje.
Krajnje je vreme da se stavi prst na čelo i da se nekom novom teritorijalnom administrativnom politikom grad Beograd geografski svede na njegove realne i normalne granice u kojima je nekada bio,jer ovo administrativno nekontrolisano sirenje Beograda će progutati i uništiti celu Srbiju...

Opet nisi razumeo. Izmedju Bostona i Washingtona nalazi 10+ velikih gradova koji nisu izgubili svoju samoupravu vec i pored toga sto su medjusobno spojeni i dalje funkcionisu kao zaseban grad. To nije slucaj sa Zemunom koji je nakon spajanja izgubio status grada i saopupravu i postao obicna opstina. To sto su oni napravili megalopolis ne menja cinjenicu da svaki grad ima svoju samoupravu a kod nas je sasvim obrnuto. Glavni grad se gradi i jede sve pred sobom a ostali deo Srbije ko jeeebe.
 
Kako to mislis? Pa Zemun je od svog osnivanja imao status grada. A pripajanjem Beograda ( inace i 30tih godina proslog veka su pokusali da ga pripoje ) je izgubio status i postao opstina, tj. izgubio saoupravu i zaistao a gle cuda od dela Zemuna je formirana opstina Surcin :)

He,he da ali formalno naši gradovi nisu imali status gradova osim Beograda. Sila Boga ne moli kaže naš narod, veći grad guta manji. Zato ti i kažem da će Futog za neku godinu se računati kao deo užeg Novog Sada ja ga već sada tako tretiram!
 
Opet nisi razumeo. Izmedju Bostona i Washingtona nalazi 10+ velikih gradova koji nisu izgubili svoju samoupravu vec i pored toga sto su medjusobno spojeni i dalje funkcionisu kao zaseban grad. To nije slucaj sa Zemunom koji je nakon spajanja izgubio status grada i saopupravu i postao obicna opstina. To sto su oni napravili megalopolis ne menja cinjenicu da svaki grad ima svoju samoupravu a kod nas je sasvim obrnuto. Glavni grad se gradi i jede sve pred sobom a ostali deo Srbije ko jeeebe.

Mislim da su ti gradovi imali stvarni status grada oduvek, a kod nas je to uvedeno tek pre najviše 20 godina! Razumem te potpuno šta mi kažeš, ali imaš iste situacije i na zapadu. Malopre sam pomenuo Pariz on je najsličniji po tom pitanju Beogradu on guta sve gradiće oko sebe. Razlika je samo što ih on guta realno kad ih potpuno prožme a ne kao Beograd prisvaja nešto što je daleko 50 km od njega!
 
Poslednja izmena:
Marko naravno,shvatio sam,znam da iako su ti gradovi u USA spojeni svaki taj grad na popisu ima svoje odvojeno stanovnistvo,samo sam hipotetički rekao da USA i recimo Japan mogu da imaju i naprave megalopolise jer su i velike zemlje,a Srbija ne sme sebi da dozvoli na svojih malih 7 miliona stanovnika takav apsurd i luksuz,a beogradska administracija upravo to radi.Svojom apsurdnom politikom nekontrolisanog administrativnog širenja,Beograd će uskoro progutati i uništiti celu zemlju.
Inače da je grad Novi Sad sledio politiku Beograda već bi odavno teritorijalno u svom sastavu imao opštinu Sremske Karlovce,pa dalje u Srem sve do Pazove,Beške,pa na sever Backe do Vrbasa,zapadno do Bačke Palanke i mogao je ceo juzno-bački okrug da pripoji administrativno gradu Novom Sadu jer svi ti manji gradovi u precniku do 50 km gravitiraju ka Novom Sadu,bilo zbog posla,škole ili nekog trećeg razloga.
Ali Novom Sadu nikada nebi ni palo na pamet da vodi takvu apsurdnu politiku kao što to radi Beograd koji po svaku cenu želi da veštački bude mnogo veći nego što realno jeste i to sve na štetu ostatka zemlje i onda se čudimo sto se cela Srbija polako gasi a gradovi nam odumiru...
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi ovo je maksimum Beograda počeće da pada u broju stanovnika ubuduće videćete! Ipak Novi Sad, Niš, i Kragujevac će sačuvati svoja gravitaciona područja! Ovde je jedino problem rešiti problem nataliteta! Treba se samo truditi da i naši gradovi u svojim regijama ne slede ponašanje Beograda pa da sve grabe za sebe! Treba i Šumadiji i Zapadnoj Srbiji dati autonomiju, zatim Južnoj i Istočnoj Srbiji takođe. Ovde se moji prijatelji iz Leskovca recimo žale da Niš kopira ponašanje Beograda u Južnoj Srbiji. Neznam da li se tako žale recimo stanovnici Sombora na Novi Sad? Treba prepustiti svakom gradu da ima onoliko novaca koliko zaradi a ne sve u Beograd pa onda kašičicom nazad 20%, a 80% Beogradu zauvek! Sviđalo mi se što Vojvodina nije dozvolila od privatizacije NIS-a da sve ode u Beograd nego je ona kašičicom dala samo mali deo Beogradu 10%. Niš su ojadili beograđani kad je prodata Fabrika duvana Filip Morisu od 650.000.000 evra NIšu Beograd vratio samo 20.000.000 evra! A u gradu propale sve fabrike od tih para bi grad rešio sve svoje probleme
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi ovo je maksimum Beograda počeće da pada u broju stanovnika ubuduće videćete! Ipak Novi Sad, Niš, i Kragujevac će sačuvati svoja gravitaciona područja! Ovde je jedino problem rešiti problem nataliteta!

Vidi realno od svih gradova u Srbiji koliko sam ja cuo samo Novi Pazar belezi pozitivan prirodni prirastaj i realan rast,a zna se i vrlo dobro zbog kog razloga.Ko je kriv nama Srbima sto se slabo razmnozavamo :-)
Cak ni Beograd ni Nis ni Novi Sad nemaju pozitivan prirodni prirastaj,iako su tri najveća grada.Dakle stanovnistvo je u realnom padu u svim gradovima sem Pazara.Pojedini veći gradovi se u buducnosti mogu uvecavati samo zbog migracija stanovnistva iz manjih gradova u veće,a realno i stanovnistvo Beograda je u padu
zbog negativnog nataliteta,ali i uprkos tome Beograd će nastaviti veštački da raste.Pogotovo ako se ostvare ideje gradonačelnika Beograda da BG nastavi da se administrativno širi sve do Karlovaca i proguta pola Srema.
Dakle Beograd će i u budućnosti u ciframa da raste i da se uveličava ali će to biti veštacko uvecanje gutanjem okolnih teritorija i pripajanjem novih opština,ali kad bi Beograd zavisio samo od nataliteta,on bi se već odavno smanjivao kao i svi ostali gradovi.
Za razliku od Beograda grad Novi Sad takodje belezi rast ali ne zbog gutanja okolnih teritorija kao Beograd već zbog migracija stanovnistva iz manjih gradova Vojvodine u NS.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi ovo je maksimum Beograda počeće da pada u broju stanovnika ubuduće videćete! Ipak Novi Sad, Niš, i Kragujevac će sačuvati svoja gravitaciona područja! Ovde je jedino problem rešiti problem nataliteta! Treba se samo truditi da i naši gradovi u svojim regijama ne slede ponašanje Beograda pa da sve grabe za sebe! Treba i Šumadiji i Zapadnoj Srbiji dati autonomiju, zatim Južnoj i Istočnoj Srbiji takođe. Ovde se moji prijatelji iz Leskovca recimo žale da Niš kopira ponašanje Beograda u Južnoj Srbiji. Neznam da li se tako žale recimo stanovnici Sombora na Novi Sad? Treba prepustiti svakom gradu da ima onoliko novaca koliko zaradi a ne sve u Beograd pa onda kašičicom nazad 20%, a 80% Beogradu zauvek! Sviđalo mi se što Vojvodina nije dozvolila od privatizacije NIS-a da sve ode u Beograd nego je ona kašičicom dala samo mali deo Beogradu 10%. Niš su ojadili beograđani kad je prodata Fabrika duvana Filip Morisu od 650.000.000 evra NIšu Beograd vratio tačno 20.000.000 evra! A u gradu propale sve fabrike od tih para bi grad rešio sve svoje probleme

Slicna je situacija i ovde.Stanovnistvo manjih gradova Vojvodine optuzuje Novi Sad da postaje Novi Beograd i da sve vise centralizuje Vojvodinu,ali ja se ipak nebih slozio sa tim jer Novi Sad i pored skupstine i Vlade Vojvodine ima slabu samostalnost i autonomiju jer se i dalje svi konci i odluke povlače u Beogradu,a sve ostalo je prazno slovo na papiru,tako da se ne slazem sa tvrdnjama nekih da se Novi Sad razvija na štetu ostatka Vojvodine.
Jedino zbog cega ostali stanovnici Vojvodine mogu kriviti Novi Sad je što se broj stanovnika Novog Sada brojčano uvećao zbog migracija iz manjih gradova u Novi Sad,ali niko recimo somborce ili suboticane nije naterao da dodju da zive u novi sad,svi su oni dosli samostalno ovde i svojom voljom.Sve ostale price o eksploataciji ne piju vodu :-)
 
Poslednja izmena:
Pa da Niš pa tek nema uticaja da drugim gradovima juga šta oduzima jedino što se Niš dosta gradi pa oni misle da je na njihovu štetu. Ali grad ne gradi zgrade i fabrike nego investitori koji procenjuju gde im je bolje da investiraju! Investitori pre svega idu u Beograd, Novi Sad i sever Srbije a na jugu im je jedino Niš zanimljiv!
 

Back
Top