zen i luk i strela (i jos neke vestine...)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

njiokmm

Zainteresovan član
Poruka
221
posto je tema o zenu i vestini gadjanja lukom i strelom propala (pretvorila se u obicno prepucavanje bez veze sa temom), mislim da bi mogli opet otvoriti slicnu, ne istu temu...

o vezi zena i raznih borilackih vestina (kendo, aikido, jiujitsu i sl)

E sad, ako me neko napadne zbog enciklopedisanja, zao mi je if i hurt his feelings, ali ipak cu postovati ovo jer verovatno nema mnogo ljudi koji znaju za Sahadoru Oh-a

Born in Tokyo, Oh first earned national attention when he pitched for the team that won Japan's 1957 National Invitational High School Tournament. In 1958 he joined the major league Yomiuri Giants as a first baseman. Self-critical of his poor batting performance, Oh dedicated himself to the study of the martial arts aikido and kendo. Through these disciplines he developed a highly unusual batting stance: standing on one leg while aiming the barrel of the bat at the pitcher.
In 1984 he published Sadaharu Oh: A Zen Way of Baseball


Dakle, zen ne mora biti vezan samo za jaopanske borilacke vestine, vec, kako vidimo, uspesno se moze preneti sa kendo-a i aikido-a na baseball..

dakle, u cemu bi bila caka sa tim zenom i zasto nikad nismo videlu knjigu "yoga way of basketball", "tai chi way of golf" i sl?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top