Kako preživeti u zgradi?

vesnam71.ptt.yu

Početnik
Poruka
31
Živim preko 30 godina u zgradi u kojoj se do skoro znao red i poštovala se prava svakog stanara.Čak je,kada sam bila mala, na ulazu u zgradu postojao kućni red.Roditelji su nam često ukazivali na njega a pri tom ga i sami poštovali.
Nažalost,dosta ljudi iz ulaza je umrlo ili se odselilo,a došli su novi stanari.Većinom su iz okolnih sela ili odakle već,pa pošto vikendom idu kod svojih,tada,sva sreća imamo malo mira.Radnim danima ja haos.Dozvoljavaju deci da se u stanu igraju loptom,a verovatno znate da buka udružena sa vibracijama,razara nervni sistem.Obratili smo se roditeljima,koji su nam odrubili da ne žele svoju decu da sputavaju ni u čemu.Ostali smo nemi i ne objasnivši im da je reč o nepoštovanju i uznemiravanju.
Od kada su se te dve porodice uselile,išarani su nam zidovi zgrade,koja je redovno održavana i čišćena.Čak su žvrljali i vrata nekim stanarima.Ja sam ih videla kako vade poštu iz sandučića.Nisam ih prijavila jer verovatno ne bi bilo svrhe.
Recite šta da uradimo.Lepim ne ide.Postoji li način ,,da divlji ne isteraju pitome?,,Da li postoji zakonsko sankcionisanje onih koji stvaraju buku u stanovima i tako smetaju drugim ljudima?Meni je majka bolesna i ti udarci joj jako smetaju,jer je jedna od tih porodica iznad nas.Ja uglavnom,kada postane nesnosno idem u šetnju.Ali,pitam se,zašto da bežim od svoje kuće?Hvala na svakom savetu i sugestiji.
 
Napiši preteću poruku i zakači je za komšijska vrata nožem. Nema tu lepo sa komšijama. Ako imaš muža il dečka nek se pokaže da je pravi muškarac balkanac. Nasilje je jedino i ispravno rešenje za problem sa komšijama. Kako zbog stana, tako i zbog međe.
 
ja bi to ako nece lepo onda pretio, pa onda poceo da bijem. u stvari ne bih da bijem, jer posle moz me tuzi. nego lepo npr izvalish mu vrata, ubacish dimu bombu kroz prozor (ako moz se dobacish) ili tako neshto. da zna ko je ali da ne moze da dokaze. znas
 
U mojoj zgradi je bas do jaja!
Liftovi retko kad rade, a i kad rade, plasis se da udjes unutra. Non stop mi nesto lupkaju, i kucaju iznad glave... Kese s djubretom se bacaju oko 3 ujutru sa terase, stalno mi komsije lupaju o radijator, i salju preteca pisma kako bih trebalo da smanjim elektricnu gitaru, i da kazem sestri da ne duva (saksofon) posle 23, i itd.
 
Mislim da je sve stvar dogovora.Ako lepim ne ide,mislim da ste pogresili u startu.Zasto ne ide lepim? Kazite im,u redu,nek se deca igraju loptom preko dana,ali uvece hocemo da spavamo.Ja svojoj deci nikada necu zabranjivati sve.Deca su deca.Druga je stvar sto ste vi navikli da tu stanuju stariji ljudi koji su bili necujni i nevidljivi.Moj savet je,ohladite se malo,ne potezite teske reci i zakone,nego se lepo dogovorite.Ipak treba da zivite sa tim ljudima pod istim krovom ko zna koliko jos vremena.Zelite li da imate neprijatelje pred vratima?Poznajem neke ljude koji razmisljaju ovako kao ja,kojima ne smetaju ni zurke,ni deca,koji su se prilagodili jedni drugima....Mora lepo da se razgovara o svemu to je najvaznije.
 
TOMAX:
Lutkice, polako sestro slatka... još nema ni 7 sati, a ti se raspričala ko navijena... :lol: :wink:

Sta drugo da radim.Svi spavaju.Meni se malo poremetio bioritam,nisam spavala jednu celu noc i sad svaku noc zaspim tek pred zoru.Sad necu uopste da spavam,pa cu veceras da legnem rano i ujutru da ustanem u osam.
Rasplinula sam se o ovoj temi zato sto sam stanovala u zgradi i stvarno sam videla kako to izgleda.Mislim da je sve to smaranje.Pre bih otisla u setnju ako mi nesto smeta nego da se svadjam sa komsijama.I sve bih uradila da su mi lepo rekli sta im smeta.Kad smo pravili zurke pitali smo ih.Nego najveca je fora sto pojedini baksuzi ne mogu da ti kazu sta im smeta zato sto njima sve smeta,smeta im na primer kad neko od tvojih gostiju prodje hodnikom pa procita i prokomentarise njihovo prezime.Smeta im sto je u tvom kupatilu sve u redu,a kako to u njihovom curi.Otkud ja znam sta curi u njihovom kupatilu,nek pitaju majstora.Smaranje.
 
Samo ti se čini da ne možeš da zaspiš....
ja sam pre sat vremena došao kući sa posla i baš mi se ne spava,
ali kad spustim roletne i zavučem se pod ćebe.... he,he :-)
... i meni se poremetio bioritam...
oslabio mi apetit. :-?
 
TOMAX:
Samo ti se čini da ne možeš da zaspiš....
ja sam pre sat vremena došao kući sa posla i baš mi se ne spava,
ali kad spustim roletne i zavučem se pod ćebe.... he,he :-)
... i meni se poremetio bioritam...
oslabio mi apetit. :-?

Spava se meni ali necu.Necu ponovo da ustanem u 5 po podne.Meni je to super doslo za dijetu.Po celu noc sam ostajala budna a ne jedem mnogo u noc.Prespavam ceo dan,jedem kad ustanem i sve mi se svede na taj jedan obrok.
 
Nisam napisala da u mojoj zgradi ima i druge dece,koja za igranje koriste prelepo uređen park i sportski teren ispred zgrade.Oni tu žive od rođenja.Nijedan stanar nije imao problema sa ponašanjem te dece i na njih se i ne žalim.
Ali šta sa dođošima i u gradove i u stanove?Kako njima objasniti da,,nisu sami,, i da bismo svih nas 60 stanara funkcionisali kako treba,moramo da uvažavamo i poštujemo i tuđe potrebe?
Nije reč o sputavanju dece,ali ako oni ne nauče da poštuju druge,već im bude dozvoljeno da rade šta hoće,to neće izaći na dobro.Čak ni za njih same.
 
SweetChildOfMine:
E ostavite decu na miru. Kad ce da luduju ako ne sada dok su mali? U granicama naravno, ali neka ih, ne znaju oni sta ih sve u zivotu ceka. Nek luduju dok mogu. URA ZA DECU!!!
KO JE JOS ZA DECU NEK' GLASA!!!
Naravno da sam za to! Sestra i ja stvaramo najvecu buku, i onda mi je lepo stiglo pismo: "Postovane komsije, molimo vas da obuzdate vasu decu koja svojim muziciranjem prave nepodnosljivu buku u ovoj zgradi i okolini. Takodje vas molimo da ne sviraju dok je kucni red 14-17h, kao i posle 23h uvece (meni uvek dodje da upalim gitaru oko pola dvanaest). Cudi nas da se deca tako kulturnih ljudi kao sto ste Vas suprug i Vi ne pridrzavaju kucnih pravila. Ako ne budete nesto uradili povodom ovoga, bicemo primorani da pozovemo nadlezne organe."
Mamu im njihovu... obuzdajte... k'o da smo sestra i ja neke zivotinje... Ali, kao sto Teodora (sestra) kaze: "Ima da duvam gde hocu, kad hocu, i sta hocu!" (to sta hocu joj bas i nije bilo potrebno). Saksofon, naravno. Ja jos uvek drndam, a nista od njihovih nadleznih organa... :razz:
 

Back
Top