dali je to sramota?!

palcica11919

Zainteresovan član
Poruka
121
pricam nedavno sa jednom drugaricom..naime jedna zena (moja poznanica)je zavrsila na psihihatriji brojni su problemi kod nje poslednji god. nebitno je sad to nego potegnusmo nas dve temu kao posto zivimo u manjoj sredini i kod nas je to tako da kazem sramota ako sad ima neko problema (psihicki) ili da jednostavno hoce da ode psihologu na razgovor smatraju ga odma kao prolupalog. Bolesno zar ne?!
 
Dobro je sto ste ti i drugarica to zapazile i sto ste pricale o tome. Nadajmo se da ce to biti prvi korak u produbljivanju vase svesti (ne znaci da nije i sad produbljena, no svkako moze postati jos produbljenija) sto podrazumeva uocavanje nepravilnosti u onome kako misle drugi, odnosno ti uniformisani, uproseceni, ograniceni umovi koji vas okruzuju. Ako jednog dana dostignes visok nivo zapazanja, svakako ces imati dobar preduslov da postanes spisateljica. Pisaces naravno, o svojim zapazanjima, ne shvatajuci uniformnost mase, ali ujedno pokusavajuci da je rastumacis da je rasclanis i razumes uzroke. Kao spisateljicu, tvoje okruzenje ce te za zivota verovatno mrzeti, i gledati na tebe kao na antagonistickog intelektualnog odmetnika. No, mozda te jednog dana sede brade iz Nobelovog komiteta nagrade. E, onda ce te svi slaviti, voleti, ceniti i postovati.

To je masa, to je ono sto nam ponekad omogucuje da uocimo koliko gluposti ima oko nas.
 
ma da....to ti je uvek tako....pa posle netje lokalni shmekeri da te zhene jel su chuli da se smucash po ludnicama....majq mu....kako doskochiti tome....mozhda neko maskiranje....malo se poguri....vegni maramu...ponesi kotaricu....i glumi baq koja je krenula da uvali sir i kajmak doktoru....mislim....ne mozhe ti niko od nas iz beloga sveta pomotji....improvizacija je majka uspeha....
 
Ma kakva sramota ici kod psihijatra.
Pa na zapadu psihijatri se obogatise koliko pacijenata imaju,a mi glumimo da smo cool.
Ja verujem da svako ko ima neki psihicki problem treba sebi da pomogne tako sto ce probiti taj tabu i leciti se!
 
scharfschuetze:
Dobro je sto ste ti i drugarica to zapazile i sto ste pricale o tome. Nadajmo se da ce to biti prvi korak u produbljivanju vase svesti (ne znaci da nije i sad produbljena, no svkako moze postati jos produbljenija) sto podrazumeva uocavanje nepravilnosti u onome kako misle drugi, odnosno ti uniformisani, uproseceni, ograniceni umovi koji vas okruzuju. Ako jednog dana dostignes visok nivo zapazanja, svakako ces imati dobar preduslov da postanes spisateljica. Pisaces naravno, o svojim zapazanjima, ne shvatajuci uniformnost mase, ali ujedno pokusavajuci da je rastumacis da je rasclanis i razumes uzroke. Kao spisateljicu, tvoje okruzenje ce te za zivota verovatno mrzeti, i gledati na tebe kao na antagonistickog intelektualnog odmetnika. No, mozda te jednog dana sede brade iz Nobelovog komiteta nagrade. E, onda ce te svi slaviti, voleti, ceniti i postovati.

To je masa, to je ono sto nam ponekad omogucuje da uocimo koliko gluposti ima oko nas.

pa i ti poakyujes veliku produbljenost, ti cesh im biti glavni konkurent u nobelu
 
Ne,to u opste nije sramota...svi mi imamo neke probleme samo su neki laksi a neki tezi pa se ljudi obracaju psihijatru.Na zapadu svaki covek ima svog psihijatra koji je sastavni deo njihovih zivota.Takvi ljudi budu smireniji jer i svoj najmanji problem iznose bas psihijatru.Moja koleginica je imala veliki problem i bas zbog sramote,jer mi smo takav narod,zar ne,dugo se nije usudila da ode na razgovor sve dok nije uvidela ce propasti.Isla je na par seansi i od tada sve gleda drugacije,veselije,cistije i mnogo je drugacija.Niko od nas...mislim na kolege..se nije smejao tome,svi smo je podrzali a veruj da smo je svi cenili uvek.I niko je nije,niti je sada ismejava.Svaki normalan covek ce se obratiti psihijatru u zelji da ostane normalan.To je moje misljenje.Pozdrav!
 
Ma kakva sramota!!! Hvala Bogu da psihijatri postoje, jer kad nas nesto boli, kad smo prehladjeni idemo lekaru opste prakse, a kad imamo problema sa dušom i osećanjima onda je sramota... Svašta, uostalom koga je sramota ne mora ni da ide, posle će da ga drugi vode i to vezanog od pozadi...
 

Back
Top