Pare pare pare!!! Opsesija!!!

Pera_Zdera

Domaćin
Poruka
3.555
Aj posto ovde vole slucajeve da prepricam jedan od druga jednog:

Ode on na pice sa jednom devojkom. On plati turu. Odu na drugo pice, ceh 180 din. On vidi da ima sitno samo 160 i daje 1000-arku. Na to konobar nesto mrda glavom levo desno. I tip kaze devojci imas ti 20 sitno. Na to ona ljutito vadi i daje konobaru 200 i kao sva nekim cudnim glasom kaze "u redu je". Tip odma konta nesto nije u redu... ali kao ni ne razmislja o tome...nastavljaju pricu dalje... E sad posle nekog vremena ona njega nazove "stipsom". A on onako zbunjen... ne zna ni sta da joj odgovori...

A meni se cini da ta devojka ima neki kompleks od para. I te svoje komplekse onda nasla na njemu da leci.
Da li ta materijalna opterecenost utice na vase zivote? I dokle ide ta opterecenost sa parama?
PS Taj tip je sasvim dobrostojeci i on spada u klasicne muskarce koji ne razmisljaju o parama uopste.
 
I tako gledam na nekoj drugoj temi Bresku i njen slucaj kad je(njena verzija) raskinula svoju 3-4 god dugu vezu zato sto on nije imao para i perspektive. A sad ovde godinama kuka kako bi mu se vratila i kako joj je on bio najbolji. A Breska i nije neki materijalista.
I bar da je to jedini slucaj...ima ih jos mnogo...al necu sad da navodim...i ovde na forumu...

I dokle bre ide ta opterecenost sa parama? Koliko cete zivota sebi upropastiti dok ne naucite?
 
E moj Pero,mnogo ces se ti jos nagledati takvih u zivotu.Imam utisak da si jako mlad.Cekaj kad pocnu ozbiljni problemi pa ces da vidis sta je opsednutost parama.Nego ti lepo Perice drugi put odvedi svoju dragu da gledate zvezde iznad Nebojsine kule,romanticno je a i dzabe!
 
storm cloud:
Па грбави се за 20 динара, шта је ту нејасно? Боји се да ће му конобар вратити само 800 динара кусура. :lol:
Pa lepo pise da mu je taj tip dao hiljadarku... Procitaj prvi post ponovo.
Pera_Zdera:
On vidi da ima sitno samo 160 i daje 1000-arku.


E ovo je bas slucaj o kome ja pricam....opterecenost parama.... opsesija....u svemu vide besparicu.... to vec ljudi moji nije zdravo... to je bolest...

MP3 predlog:
Opsesion....

Inace kad sam sad vec tu da navedem i jos neki primer, da postoje devojke kojima je prrvo pitanje kad nekog upoznaju..." a gde radis" "a koliko zaradjujes"... I nema veze i ako tip lepo radi i ima super platu... ona u njemu vidi stipsu... ma bolest bre...
 
Pero,toj ribi su verovatno Snezana Dakic,Ruska Jakic i slicne udavace rekle da dame na zapadu ne vade novcanik.Pa se ona utripovala da je dama i da je na zapadu.
Ma to je smesno...narvno da covek nije stipsa. Zasto da sitni soma dinara za 20 din. Sto se kaze kolje vola za kilo mesa. Lepo je pitao za jebenih 20 dinara...pa ja vise dam prosjacima. Smesno...ja bih posle toga usitnio hiljadarku vratio joj 200 din. i rekao zdravo dovidjenja.
 
PLESsitnihDEMONA:
Pero,toj ribi su verovatno Snezana Dakic,Ruska Jakic i slicne udavace rekle da dame na zapadu ne vade novcanik.Pa se ona utripovala da je dama i da je na zapadu.
Ma to je smesno...narvno da covek nije stipsa. Zasto da sitni soma dinara za 20 din. Sto se kaze kolje vola za kilo mesa. Lepo je pitao za jebenih 20 dinara...pa ja vise dam prosjacima. Smesno...ja bih posle toga usitnio hiljadarku vratio joj 200 din. i rekao zdravo dovidjenja.
Ma hteo sam ja da dam hiljadarku...nije uopste pitanje sitnjenja... Ebe mi se za sitnjenje...
A i ponudio sam joj pare ali kao nije htela... "ti si platio tamo ja ovde i to je ok" - tako rece... I ja se slozih...
A posle "stipsa"...
 
PLESsitnihDEMONA:
Samo da dodam da je taj tip trebao da kaze konobaru da cifru zaokruzi na 200 dindzi. Ja uvek ostavljam baksis i to tako treba da se radi. To je pravilo svuda u svetu...samo kod nas ne. Vidjao sam pojedine da cekaju i metal da im vrate,a popili su soma dinara.
Ma (da se vratimo u trece lice) :lol: ON :lol: je pruzio hiljadarku ni ne razmisljajuci o zaokruzivanju ni ne gledajuci konobara...nije situacija ni doslo do zaokruzivanja...
 
peach:
sta ja da ti kazem?! :roll:
ja upravo saznah zasto sam ostavila dugogodisnjeg decka...oh,Christ! :shock:
pero,prosvetitelju! :mrgreen:

Најбоље је да признамо себи истину и олакшамо душу, па да кренемо у лов на спонзоре. :roll: Заједно смо јаче. :lol:

А после ћемо да се такмичимо која ће свог више да опељеши. :roll: :roll: :roll:
 
a ovaj pera shto je zanimljiv sa ovim pisanjem o sebi u trecem licu, i projekcijom svojih "tripologija" na sve ljude ovog sveta :roll:

meri pero, meri premeravaj, rachunaj , to je jako korisno
meri koliko si joj telechnih technosti ucurio
broj koliko si suza proplakao (zbog okrutnog lez sveta)
izbroj koliko je ona puta ishla u wc kod tebe i koliko je vode potroshila

zamoli i nju to isto da radi da kasnije mozhete da uporedite , ne daj bozhe neko nekom duzhan da ostane :roll:


e da i javi kad ti je rodjendan, da ti organizujem neshto na lez kutku tipa dobrotvorni prilog za perine egzaktne ljubavne charolije (ono pribor za merenje, menzure, vage, pipete, shestari, shubler, kasica prasica i sl )
 
storm cloud:
По бонтону, на износ рачуна додаје се 10% као бакшиш. Све мање или више од тога је некултурно!
Daklem jeste culi svo koji ne daju bar 10% baksisa si stipse... Bar po necijim kriterijumima... Po onima opterecenim parama....

Sto meni niko ne daje baksis? :roll:
Inace na zapadu niko nikad ne daje baksis ni 5 centi za tvoju informaciju.... Ebu se za cent...samo su ovde u Srbiji galantna gospoda... i likovi optereceni sa "boze da ne pomisli ova moja nesto ma dacu i 1000 din baksisa"... Ma pacenici... i ti koji zato daju i one koje procenjuju tipa po datom baksisu... :razz:

Licno nekad dam baksis nekad ne dam... sve zavisi...i od usluge... a da budem iskren i od konobarice... :wink: A u principu i ne razmisljam o tome.... jer mi je to totalno nebitno...
 

Back
Top