Novo poskupljenje struje

_guru_

Primećen član
Poruka
674
EPS najavljuje da ce traziti novo poskupljenje struje od 20%. PR objasnjava kako je potrosnja povecana zadnjih par nedelja, pre svega zbog grejanja. "Posto je struja jeftina pogodna je za grejanje i tome se mora stati na kraj". EPS zeli da novim povecanjem umanji potrosnju.


Pre svega da kazem da se ja grejem parno preko sopstvenog kotla. Meni nije grejanje toliki problem, ali racun za struju mi opet ode na oko 3000 mesecno. I kapiram ja da je SM unistio EPS, ali ne mozemo to sada mi da otplacujemo. Od kada su krenuli sa poskupljenima nikako da stanu, i to mislim na realno poskupljenje u dolarima/evrima. Cena struje je stvarno velika i izjava da je struja jeftina je smesna. Od sada cemo morati da im dajemo cele plate za taj racun. Izjava da nije ekonomicno za EPS da takodje smesna, jer svako ko se greje na struju ulazi u 2. tarifnu (plavu) zonu gde je racun skoro 2 puta veci nego u prvoj. Nisam siguran da li ta cena prelazi cenu u okolnim zemljama, ali siguran sam da nije daleko.
Uostalom evo malo sam guglao i nasao. Najveca skorasnja cena u USA 0.09$/KWH(62 para po kilovat casu). Najvisa cena koju sam nasao na najskupljoj tarifi u Francuskoj distribuciji je 0.47e/kwh(4 din) za super potrosace u najskupljem terminu. Inace vecina kucnih paketa je oko 0.05e/kwh(42 pare).
Cene kod nas:ZELENA ZONA do 350 kWh
Jednotarifno
merenje
2,97
Veća
tarifa
3,40
Manja
ta
rifa 0,85
PLAVA ZONA od 351-1600 kWh
Jednotarifno
merenje
4,46
Veća
tarifa
5,10
Manja
tarifa
1,27
CRVENA ZONA preko 1600 kWh
Jednotarifno
merenje
9,66
Veća
tarifa
11,04
Manja
tarifa
2,76

Vidite i nase cene koje su znacajno vece, iako predstavnici EPS nonstop tvrde da imamo jeftinu struju. Ja stvarno ne znam sta vise da radim. Imaju monopol i za ovo ce ocigledno morati narod da izadje na ulice. Sto ne izvuku neki dinar iz njihove budzovanske plate i uglave je u tu neku razliku u ceni struje (iako je u francuskoj i USA struja mnogo jeftinija od nase). Mamu li im svima po spisku.:mad::mad::mad::mad:
 
Od decembra na taj lopovluk ide i 300 kinte za tv. Istu onu koja je kao nova o d 5.10 2000. i radi na trzisnim principima .I do sad je radila i radi bez tih para pa se glupo namece pitanje kome treba ta para od sirotinje jer el .brojila ima i po kolibama sa jednom sijalicom i u selima gde niko ne zivi (brojilo se vodi na nekog).Beograd ima oko 400000 brojila puta 300 din i vec je cifra a cela Srbija,pare bre ljudi kao na loto. Ej imam jedno drzalje od lopate pa se nesto mislim ...U stvari sta li je sledece?
 
Гуру, ако су тачни подаци које си пронашао... ма треба им ј---- мадр факр =")(#$/=(%&!"/#%&/...
... држаља од лопате је незгодна... више волим бејзбол палице... личе ми на модернизован буздован Краљевића Маарка...
 
Ma ima jos ! Struja skupa i okrene se narod na plin .Kupuje boce ugradjuje u kola atesti cuda sve placas kao silikone ,pa evo ti i kotao na plin prava stavar...ali ne lezi vraze od 300 din . boca od 10kg stigla na 800. tek ima da im trebaju pare jer dolaze krediti za naplatu a privreda se izjednacila sa poljoprivredom i jedno i drugo u korovu...
 
Нешто мислим... потпуно је нелогично да КОД НАС СТРУЈА ИМА ИСТЕ ЦЕНЕ КАО У САД ИЛИ У ДРУГИМ ЗЕМЉАМА ЕУ ... како када су зараде 20 пута мање... ово није нормално... кхм... интересује ме да ли шиптари и Бондсвил плаћају струју коју потроше И КОМЕ ЈЕ ПЛАЋАЈУ... то ме веома интересује, јер код њих 70% становништва је потпуно без посла... а странци ВЕРУЈЕМ ДА СУ НА НАШИМ ЛЕЂИМА !!!!!!!!!!!!!!! Да ли неко нешто зна о томе ???
 
eremita:
Гуру, ако су тачни подаци које си пронашао... ма треба им ј---- мадр факр =")(#$/=(%&!"/#%&/...
... држаља од лопате је незгодна... више волим бејзбол палице... личе ми на модернизован буздован Краљевића Маарка...

e....jebesh bejzbojku, mnogo amerikanski :D

da vidish shto imam buzdovanche jedno fino....bombona
 
Vacarenje je osnovna privredna grana u Srbiji trenutno. Grebe se i vacari ali preko institucija koje su stabilne i nezamenjlive kao sto je EDB, RTS vodovod i ostalo. APP - ako prodje - prodje. Ako prodje jednom, proci ce jos koji put a Srbi ce to zaboraviti posebno ako se uhvati blag ritam otimacine.
 
Какав благ ритам, човече, грејем се на струју... како да платим... ******... једино да џепарим на релацији Славија - Црвени Крст...
 
@Аналитичар
Шта те заболе како се ми у Србији грејемо? Кинези једу штапићима и не пада ми на памет да им тупим како је једноставније и практичније користити виљушку.

@Остали
Ја то зовем пљачком! Нема теорије да ЕПС може да послује са губитком ако струја не поскупи! Најјаче компаније на свету су оне чија је основна делатност везана за енергенте ( и то продају јефтино): електропривреда, нафта, гас ... Значи, ни Мајкрософт, ни Гугл, ни Џенерал моторс.
Дакле - пљачка!
 
Sto je najgore, ove stvari nam ne radi ni Svaba ni turcin nego Srbin. Jos gore je to sto je u normalnim vremenima sitna lopuza uvek vezana za kokosarnike a sada je dogurala do preduzeca u kojem ne dolaze do izrazaja poslovne sposobnosti nego kleptomanija nesposobnih ljudi. Moja zgrada trosi po stanu 60 tona vode mesecno i nemamo sanse da izvrsimo servis jer ne dozvoljavaju, dobro zive od nase zgrade. Telefonske racune drpaju samo tako, zabili su iglu u svaku venu na koju su naisli. Svaka zica je njihova, cev. Sada imamo i prisilnu otimacinu za neki javni servis, RTS. Namet pa robija. Banditska posla.
 
Dinna:
Ma, da se zainatimo svi i udružimo, pa da im ne plaćamo barem tih 300 din za RTS. E, to bi bilo strava! Pa, neka nas sve tuže i neka nam seku struju!
Bojkot pretplate za RTS! Baš bi bilo super!
Kada bi bili tako slozni i razboriti ne bi se kokosari dogadjali tako lako na mestima koja su javni servis i koja nude elementarne usluge savremenog doba. Naravno, jos nije kasno da im se " podvikne " jer oni idu politikom APP - ako prodje - prodje. Nastupe drsko i bezobrazno, stanu pred coveka i ceo narod i lepo mu kazu: Ja sam dosao da vam uzmem kintu. Razlog je nelogican i jako smesan ali ja ne znam nista drugo da vam kazem. U svakom slucaju, stradace svako ko mi ne da kintu a na kraju krajeva, sta je to 300 din stipse kad ja pojedem 5000 din za vece. Vredi se zainatiti protiv takvih jer je stvarno blam nevidjeni da ti takav balvan mazne 300 din svakog meseca. Klosarska posla.
 
Ne dam 300 din! Dajte, ljudi, da organizujemo neke demonstracije, nešto da mrdnemo, dokle će ovako da nas deru?
E, je l' znate kako se to radi na jugu Srbije? Ogromna većina ne plaća struju, a EPS samo nešto preti, a svi i dalje imaju struju.
 

Back
Top