sony play station 2

nacafaca

Zainteresovan član
Poruka
375
Ja se ne razumem u ovu stvarcicu ali planiram da je kupim ovih dana pa bi volela da mi ljudi koji su upoznati sa ovim malo pomognu:).Zanci kada ga kupim sa njim dobijama onu konzolu i joystick i kablove pretpostavljam?E sada ja na njemu mogu da igram samo original igrice ili ne?U kom su formatu su te original igrice posto na nekima pise kao pusta dvd a na nekim dvix?Pa ako ja kupim taj koji pusta dvix posto je jeftiniji da li cu moci da igram te original igrice ili ne?Mozda su ovo glupa pitanja ali bas sam zbunjna pa mi pomozite MOLIM VASSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!
 
Kopije mozes igrati, ako ima ugradjen cip u sebi. Oprema je dakle konzola, jedan analogni dzojstik i kablovi. Mada ja bih ti preporucio da jos malo pricekas izlaza PS3, jer njegovim izlaskom, developeri polako ce prelaziti na tu konzolu, tako da neces imati mnogo koristi od 2, trebala bi kostati nekih 450$, pa bolje skupljaj za nju.
 
Pa sad je najbolje kupovati NOV PS2 poshto mu spada cena jer dolazi u novembru X-box 360 a kasnije idutje godine i PS3.
A ti shto kazesh da tje PS3 da koshta oko 450$ grdno se varash.Da si ti meni ziv i zdrav PS3 tje koshtati najmanje 600$ a i ko zna dal tje motji da se chipuje.To jest netjesh motji duze vreme da gledash DivX na njemu nego samo DVD.Ovako kupish PS2,i plus chipujesh ga i onda mozesh sve zivo na njemu,i piratske igrice i DVD i DivX,mogu i slike da se gledaju...A takodje igre za PS3 tje biti nenormalno skupe tako da se nikako ne isplati,jedino ako sachekash jedno godinu dana posle globalnog izlaska konzole i kupish ga po nekoj iole povoljnoj ceni.

 
Ma nece, kakvih 600$, potvrdjeno je da ce se XBOX 360 kretati nekih 450$, zar mislis da ce Sony toliko odstupati od cijene glavnog konkurenta na trzistu ? Cisto sumnjam.
Sto se tice cipovanja, tu nema brige, jer nepostoji ta zastita koja se nemoze razbiti, sto je milion puta dokazano, a igre ce (dakle ne originali) biti mozda malo skuplji, posto ako se nevaram koriste blue ray diskove. PS2 nebih preporucio iz gore navedenih razloga, jer ce developeri preci na razvoj igara za PS3 i XBOX 360, tako da ce nastati susa u PS2 industriji, a ako ces moci igrati stare naslove, u vrijeme kada ce svijet oko tebe igrati igre filmske grafike, onda kupi PS2.
 
X-box ide na to da manjom cenom pridobije shto vishe kupaca,dok kod Sony-ja to NIKAD nije bilo popularno...njihove konzole su uvek bile najskuplje,pa PS2 je i dan danas skuplji od Microsoftovog X-boxa a nishta ekstra ne pruza...U svakom sluchaju ja sam za to da ona kupi PS2,a ako joj se ne zuri onda nek kupi PS3 ili chak X-box 360 samo su problem igrice za njega dole u Srbiji.
 
Hvala ljudi!Ja cu ipak uzeti ps2 mislim da ce za mene biti sasvim ok jer ja nisam neki zaludjenik sa igicama ali ih ipak volim:)Znaci nebitno da li cu kupiti onaj sto pusta dvd ili dvix svejedno cu moci da igram original igice?Da li sam u pravu?Vec imam dvd player pa me ne interesuje da preko ps gledam filmove:)
 
Master_Chief:
X-box ide na to da manjom cenom pridobije shto vishe kupaca,dok kod Sony-ja to NIKAD nije bilo popularno...njihove konzole su uvek bile najskuplje,pa PS2 je i dan danas skuplji od Microsoftovog X-boxa a nishta ekstra ne pruza...U svakom sluchaju ja sam za to da ona kupi PS2,a ako joj se ne zuri onda nek kupi PS3 ili chak X-box 360 samo su problem igrice za njega dole u Srbiji.
Evo uzet ce PS2, ok srecno sa njim, samo bih dodao da neznam odakle ti informacija da je PS2 i dan danas skuplji od XBOX, kada je cijena XBOX od samog izlaska bila uvijek veca od cijene PS2, pa i danas, recimo ovdje PS2 sa cipovima mozes pronaci za nekih 350 maraka, dok za XBOX moras izdvojiti oko 450 ??? Neznam, mozda je tako u Srbiji.
Pozdrav.
 
to je verovatno dole kod vas,ali kod nas ovde je Xbox nekih 900 norveshkih kruna dok je PS2 1200 kruna.Izlazna cena PS2 je bila 5-6000 kruna a izlazna cena Xbox-a je nekih 4000 kruna.
(nadji kursnu listu pa izrachunaj,mene mrzelo);)
 
Ovde u Americi PS3 je do nedavno bio $800, a trenutno se moze naci za $400 na eBay. Ja sam platio PS2 $180 pre nekoliko godina, a PS3 cu uzeti kad mu cena bude uspod $300. Ne zuri mi se, i tako jos uvek nema dobrih igrica za PS3.
 

Back
Top