DECA IZ ZVECANSKE

kacamak

Zainteresovan član
Poruka
285
Secam se tog trenutka kada sam video tu napustenu decu.Tek u tom trenutku sam bio toliko ljut na sebe,iz samo jednog razloga sto nisam za njih uradi bukvalno nista.I zelim da se promenim i da konacno nesto uradim za njih,da pomognem toj slatkoj deci koliko mogu.U poslednje vreme vidjam neke likove kako na ulici prikupljaju priloge za tu decu.U tom momentu to prikupljanje priloga je delovalo kao neka prevara ili zickanje moljakanje za novac.I ovim putem pozivam ljude dobre volje da zajedno osnujemo fond za njih,a ideja je sledeca:
Da zajedno orgnizujemo razne vrste akcija od kojih bi ostvarivali dobit koja bi odlazila u fond.Zatim fond koji bi u banci orocavali na odredjeni period i od kamate finansirali dalje akcije.Naravno fond bi se vremenom povecavao i samim tim i kamata kojom bi organizovali dalje akcije.Sto znaci posle nekog vremena ukoliko bi fond narastao do odredjene sume ozbiljnije,njenom kamatom bi moglo da se za njih uradi mnogo sta, a naj vaznije oni vise ne bi morali da mole za novac .
PR: prikupljenih 100 000 e za period od 10 godina naseg rada sa kamatom od 8% na godisnjem nivou za orocena sredstva iznosi:

IZNOS KAMATE NA GODISNJEM NIVOU-----8 000 e

Zamislite sta mozemo da im sve priustimo sa tom cifrom.Naravno kako vreme bude prolazilo fond ce biti sve veci i jaci, a prihoda od kamate sve vise.To znaci da jednog dana mozemo da budemo toliko jaki da svako to dete iz zvecanske mozda stambeno obezbedimo ili posaljemo u neke skupe skole i to sve bez toga da molimo ljude i prosjacimo po ulici.Ideja je sjajna,i ima masa stvari koje treba regulisati(ko kontrolise fond,kako sacuvati fond od prevaranata,uvrstiti donatore nekih vecih cifara u upravni odbor...itd).STA MISLITE O OVOJ IDEJI??????????
 
Ja sam jednom sa svojim detetom bila u bolnici pored napustenog deteta od 1,5 god. koje je
bilo zaostalo u rastu jer su ga roditelji zapostavljali. Ono je kasnje otislo u Zvecansku.
Ne mogu da opisem recima kakav je to osecaj biti sa tom decom i koliko toj deci nedostaje ljubavi.
Tada sam mu nesto beznacajno pomogla ali sam cvrsto resila da usvojim jedno dete iz Zvecanske i na tome radim.
Iskreno mislim da ovim putem neces puno postici. Prvo ljudi su nepoverljivi, otkud znaju ko si, a drugo takvu humanost neces naci ovde na krstarici u to sam se i licno uverila.
Reci ce sto bi ja pomagao deci roditelja koji su bili glupi,ludi pa pravili decu a nisu imali novca.
 
U samom upravnom odboru mozemo da budemo svi ,a posebno i osnivaci celog projekta.Jedino sto moram da priznam, da takvi projekti i njihova uspesnost zavise samo od naseg verovanja u njih i mnogo truda i rada .Mada meni za takve stvari nikad nije bilo tesko jer svoj smisao zivota i vidim kroz taj humanitarni rad.Istina glasi da bi usrecili mnogo dece iz zvecanske ako bi taj projekat"FOND" zaziveo.Sto se krstarice tice ti si prva videla ideju pa oceni sama da li mozes i hoces da pomognes.Cak i ako neces ,smatram da ti cinis isto sto i ja samo mnogo plemenitije.
pozdrav
 
kacamak:
U samom upravnom odboru mozemo da budemo svi ,a posebno i osnivaci celog projekta.Jedino sto moram da priznam, da takvi projekti i njihova uspesnost zavise samo od naseg verovanja u njih i mnogo truda i rada .Mada meni za takve stvari nikad nije bilo tesko jer svoj smisao zivota i vidim kroz taj humanitarni rad.Istina glasi da bi usrecili mnogo dece iz zvecanske ako bi taj projekat"FOND" zaziveo.Sto se krstarice tice ti si prva videla ideju pa oceni sama da li mozes i hoces da pomognes.Cak i ako neces ,smatram da ti cinis isto sto i ja samo mnogo plemenitije.
pozdrav
Ako si iskren, onda si melem za moju dusu koja je mislila da na krstarici nema humanih ljudi od dela i koji zele da stvarno pomognu a da ih ne zanimaju neke sporedne stvari tipa:
sto im drzava ne pomogne, nisam socijalna ustanova itd.
Ako okupis jos ljudi ja bi vam se ili moj muz ( jer civamo i dvoje dece i radimo), pridruzili.
Ne bi bilo lose da mi kazes da li si nekad radio u nekoj humanitarnoj organizaciji i da li znas nekoga ko jeste ili radi pa bi mogao da nam da savet.
 
Care ja sam vrh za marketing i znam samo jedno da dobro osmisljene marketing kapanje mogu da donesu mnogo para.I sve moze da donese novac,od prodaje majica do pravljenja dobrih televiziskih emisija komercijalnog tipa.Imam puno ideja samo treba pomoc.Za sada sam samo ja pridruzite se.Ono sto je nama bitnije je da novac zavrsi stvarno tamo zasta je i planirano.
 
Pre par godina po povratku iz vojske pridruzio sam se udruzenju boraca rata sa zvezdare.Jednom prilikom sam sa firmom OFY TOJ organizovao prikupljanje decijih paketica za decu boraca.Na kraju celog projekta ostalo je oko 30 paketica.U kancelariji u nastavku prostorija info stana precednik tog udruzenja je ponudio da zadrzimo paketice i da ih prodamo a zatim podelimo novac.Tog momenta sam izasao iz udruzenja boraca rata i vise nikada nisam bio njihov clan,I ako bi njihovim clanstvom imao popuste na info stan i ko zna sta jos.Tog momenta se i rodila ideja da organizujem neku humanitarnu akciju koja nece zavrsiti u privatnim dzepovima.

Ovu informaciju naravno mozete da proverite.
 
Javno prikupljanje novca kao skupljanje priloga za mene je prosjacenje.Postoje drugi mnogo kulturniji nacini za prikupljanje novca za humanitarne akcije.
1 Prodaja majica sa jedinstvenom porukom" BEOGRAD ZA SVOJU DECU".
2 Organizovane predstave ciji bi novac od prodatih karata isao u dobrotvorne svrhe.
3 Organizovane modne revije ili izlozbe
I na kraju kad pricamo o pomoci,u pomoc ubrajam i moje drugarice koje rade kao fizioterapeuti volonteri u zvecanskoj, i moje drugarice vaspitacice koje ih organizovano vode na izlet, i jednom u dva meseca im posvete paznju kao da je njihovo dete.Ima mnogo nacina da se pomogne tim malisanima.Inace ako mislis da se bavis iskreno humanitarnim radom onda principe ostavi daleko iza sebe.Naravno za ovakve kompleksne akcije,ideje o drugim akcijama pa do sprovodjenje u delo trebam zasigurno i vasu pomoc.
Ajde osmisli jednu dobru akciju i pomozi na taj nacin!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Srela sam ljude iz Zvecanske koji prodaju cestitke po radovima dece iz Zvecanske za 100 din po razglednici , i to je sve ok. Taj novac takodje ide u fond centra za zastitu odojcadi, dece i omladine zaduzbina Dragutina i Katice Djukanovic u Zvecanskoj 7. Na razglednici se nalaze i brojevi telefona kao i broj ziro racuna u HVB banci. Sad se ja pitam zar je taj racun toliko prazan da moraju bas na ulici da prodaju razglednice jer ljudi su sumnjicavi, navikli da nikom neveruju.Svaki od mladica koji ih prodaje ima na grudima identifikacionu karticu a videla sam da pored njih ima i policije, verovatno im se desavaju svakakve neprijatnosti.
 
evo javljam se i ja.
za sada im pomažem prikupljanjem odeće...
pravila sam i paketiće za novu godinu,ali kako nas ima samo par nismo mogli finansijski da isteramo za svu decu,pa smo se okrenule ka crvenom krstu.
nikako javno skupljanje novca-ne donosi novac-
samo akcije,koje si pomenuo...
imam veeeliko iskustvo u marketingu,pogotovu POS materijalu...
molim da izneseš neke konkretne informacije.
jer sam zaisa zainteresovana da pomognem
za početak evo ide nova godina...
 
Ajde da organizujemo jedan zajednicki sastanak.Neka svi spreme svoje predloge i sugestije.Mozete svi poslati svoje teme o kojima treba razgovarati.Predlazem da sastanak organizujemo prvog decembra.


kacamakp@yahoo.com

PS.NARAVNO SVI STE POZVANI SAMO SE PRETHODNO NAJAVITE, DA BI ZNALI TACAN BROJ LJUDI KOJI ZELI DA UCESTVUJE NA NASEM PRVOM SASTANKU!!!
 
Prvo i osnovno, novac jeste potreban za razlicite aktivnosti, tacnije za bazicne potrebe te dece. To naravno, nije zanemarljivo, ali ne i najbitnije. Takodje to izaziva podozrenje kod ljudi, akcije tog tipa. Druga stvar, mnogi ljudi u ovoj zemlji nisu u stanju da svojoj deci priuste najosnovnije stvari. Ono sto ti kao pojedinac mozes da uradis, i svi ostali ljudi jeste da im pruzis paznju, da provodes izvesno vreme sa njima. I ne samo sa decom iz Zvecanske, toliko je institucija tog tipa u Beogradu ( Drinka Pavlovic, Vasa Stajic, dom u Sremcici...), kao i diljem Srbije. Moje iskustvo sa tom decom mi je pokazalo da njima ne manjka ciste odece, hrane, cak ni odlazaka na more ili na planinu, nego ukazivanje paznje, pruzanje ljubavi...mozda najvise od svega mazenje...namas pojma kako su oni velike maze. Ko je cvrst njihov zagrljaj. Kako su zahvalni i za najmanju paznju koju im pruzis. Nisu njima potrebne delegacije koje ce doci i otici, koje ce im doneti pakete pune slatkisa i konstatovati kako je sve to uzasno. Njima treba neko ko ce im ukazati kako su oni deca kao sva druga deca, i kako postoji puno ljudi koji ih vole i brine o njima.
 
Skrenuli smo sa teme skroz.Ja pokusavam da uz vasu pomoc organizujem osnivanje humanitarnog fonda koji ce se baviti prikupljanjem sredstava koji ce trajno pomoci deci iz zvecanske bez da nekog mole.A posvecivanje paznje toj deci je naravno jedan od programa kome treba posvetiti posebnu paznju.Kao primer sam dao organizovanje izleta jednom mesecno gde bi svako od nas vodio po jedno dete iz zvecanske.Moja mama radi domu zdravlja vozdovac gde cesto organizuju takve akcije.Znaci u buducnosti ovu organizaciju vidim ne kao delegaciju koja ce jednom mesecno dolaziti kod njih sa kesicom bombona, vec kao organizaciju dobrih, pametnih i vrednih ljudi koji ce se potruditi da promene zivot toj deci .
 
Mislim da treba pritisnuti sve one velike kompanije koje se diče srpstvom, ljubavlju prema deci i željom da pomognu. Početi od BK pa nadalje...
A što se tiče pomoći, treba uključiti sve penzionere kojima je dosadno, pa oblače mace i kuce u svečana odela, umesto da tu brigu posvete dečici, kojima je to potrebnije.
 
Ja sam kupila raspored casova sa crteyima te djecice. Ja sam jos u srednjoj skoli pokusala da izmolim od ljudi koju paru, neke priloge u vidu odjece, knjiga, bilo cega, za klince iz djecjeg doma u Herceg Novom. Naravno da su me opusteno pogledali u stilu, ma ko te bre sljivi, nemam ya kafu, a ne za neke priloge...

Tako, jako mi je drago sto postoje ljudi koji imaju ideju, motiv, volju... I, kada, kako? Kacamak je dao predlog, a mislim da je dosta snalazljiv... Reci. Ja sam student, imam mnogo obaveza, ali opet, evo trenutno prakticno ne radim nista, tako da bih stvarno bil arada da nesto ucinim!
 
Trenutno pregovaram sa skolom IVAN GORAN KOVACIC na zvezdari da nam ustupi ucionicu za 01.12.2005, kako bi mogli da se vidimo,upoznamo i dogovorimo o osnivanju i daljem radu.Naravno i kod mene ide to malo sporije zato sto i ja radim.U svakom slucaju, ideju ste lepo prihvatili, a jos vaznije je da zelite da ucestvujete u njoj.

Puno pozdrava!!!
 
pa cekaj ako forsiras ove iz zvecanske ostali ce biti ljubomorni pa ce da ih biju morash svima ravnomerno
ja ne bi provodila vreme s njima nisam od onih shto se loze na decu. verovatno je stresno
al ko mozhe neka mu
 
kacamak i ostali,molim vas zanima me sve u vezi Zvecanske i dece bez roditeljskog staranja. Vrlo ozbiljno i dugo obradjujem ovu temu i problematiku pa su mi informacije jako bitne.Pogotovo me zanimaju izvorne informacije koje mogu dati zaposleni, korisnici
/roditelji ostavljene dece, usvojitelji, .../. Propagiram hraniteljstvo, usvojenje, zelim da sto manje dece tamo udje i sto vise njih izadje. Strasno je sto su ljudi puni predrasuda kada su ta deca u pitanju. Nisu svi bioloski roditelji koji su ostavili decu narkomani, ludaci, monstrumi...kako ih cesto ljudi okarakterisu. Svako ima svoju muku.
Verujem da mozemo pomoci toj deci, njihovim roditeljima, potencijalnim usvojiteljima, ili onima koji su vec postali sretni roditelji.
Hajde dobre duse, zajedno smo jaci, a nagrada ce nam biti njihova nasmejana lica. Ako nekoga specijalno zanima moje iskustvo koje imam sa tim andjelima mozemo i licno kontaktirati. Cekam vas! Pozdrav cvukut !
 

Back
Top