The Black Keys

klika

Ističe se
Poruka
2.852
Da li je neko mozda slusao band The Black Keys?

Imaju 3 albuma , samo gitara i bubanj, veoma mocno zvuce, to je nakakv garage blues sa veoma prljavim zvukom gitare, mocan glas u pozadini.

Jako dobro , preporucujem!
 
Arnold_Layne:
nabavicu, zvuci zanimljivo

koje su godine u pitanju?

Oni su poceli pre par godina i izdali koliko ja znam tri albuma i sva tri su fantasticna. Ne znam tacno godine, proveri to na internetu, zadnji album Rubber Factory je izdat valjda ove godine.

Mozes da skines sve od njih preko Torrentovih servera, Bitcomet i slicni P2P programi, ja to koristim. Kada instaliras taj program idi na www.isohunt.com i samo u pretrazivac ukucaj ime i sve ces naci. Jedino je problem ako si na modemu ali probaj ako imas nekog prijatelja koji je na ADSL-u da ti to poskida.
Veruj mi neces se pokajati, momci su neverovatni, ako volis blues.
 
The_knight_who_say_NI:
...na allmusic napisase da lice na Jon Spencer Blues Explosion i My Morning Jacket...pa ako je tako onda vredi njakati se sa p2p klijentima...odo videti da li ima sta na soulseek_u...

Da, slicni su JSB Exlosion, MM Jacket nisam slusao pa ne mogu da komentarisem.

S tim da su mi Black Keys za nijansu bolji, jednostavno ja nisam cuo od njih iole losu pesmu, uverices se i sam. Potrudi se malo preko P2P programa, mislim da ce ti se trud isplatiti. Uostalom, skini par pesama da vidis da li je to ono sto ti se svidja a kasnije skini sve ostalo.

Uglavnom ih svrstavaju u pravac garage blues, sto bi mozda i moglo najslicnije da opise njihovu muziku, ne bih se slozio sa konstatacijom na Allmusic da sviraju garage punk jer njihova muzika stvarno vuce korene iz bluesa s tim da je gitara jako distorzirana. I glas pevaca se neverovatno uklapa u gitare, pomalo hrapav i mocno prodoran.

Evo bas imaju koncert ovde u Torontu 19. novembra i to cu obavezno da pogledam, ako ne iskrsnu neke ne predvidjene stvari.
 

Back
Top