Pivot funkcionianje monitora

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Danas sam nabavio LCD monitor Philips 190P6 i dobro funkcionise, sve u svemu zadovoljan. Ono sto me nervira je da nigde ne nalazim uputstvo ili nacin kako da koiristim tu prokletu "pivot" funkciju rada. Kako god okrenem ekran, slika se ne postavi u "A4" format. Nemam nikakva iskustva sa time, jel' ima neko savet? Nije mi neka frka i za sada nemam ideju za sta bi taj rezim ada koristio, ali me nervira sto ne umem da upotrebim, makar mi ne treba :)
Instalisoa sve programe koji pomazu u radu i podesavanjima, ali se "pivot" nigde ne pominje...
 
Ma to sam nasao u nVidia drajver setup.... Kad mi treba, rotiram sliku i zdravo.

Mislio sam, da li postoji automatsko podesavanje slike na "portrait" ako koristim Word recimo ili slicno, a da softver za monitor, prepozna neko okretanje ekrana.... i adekvatno podesi sliku...
 
Nisam nikada koristio tu opciju na nijednom monitoru, pa ne znam. Za sada ono sto mogu da postignem je da okrenem ekran za 90 stepeni i da u setup podesim na rotiranje za tih 90 stepeni. Tada ima sliku kao da pisem na A4 formatu.
Pomislio sam posto je monitor jos u uputstvu deklarisan da ima pivot funkcoju, da je dovoljno da samo startujem Word na primer, okrenem ekran i da ce ekranski drajver automatski detektovati promenu i sliku adekvatno prikazati.
Izgleda da cu ako mi ta opcija rada ipak bude trebala, svaki puta morati da setujem u properties...
Slabo se razumem u LCD monitore, ali valjda nije bas tako los primerak ovo sto sam kupio? Meni je svaki ekran dobra koji ima <= 8ms i da je barem 19 inca i da radi, pa sam zato i uzeo bas ovog Philips-a
Al' nema veze, zadovoljan sam i ovako.
 

Back
Top