Pa gde mi to živimo

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
I od ADSL-a moze brze

li piše "Li pise: Prema poslednjem broju ''Mikra'' saznaje se da se na teritoriji SAD pojavila nova internet usluga,tacnije Fios koji moze da razvije brzinu downloadovanja cak i do 30 MB/s.Predvodnici ovog novog talasa su kompanije Verizon i SBC, za koje se koristi opticki kabl kao i izuzetno prosirenje propusnog opsega konkurentskih kablovskih kompanija.Za korisnike to znaci momentalno povecanje brzine preuzimanja muzickih datoteka fotografija videa i softvera.Ko zeli da sebi priusti ovakvu uslugu,primera radi, za osnovni paket usluge fios koji omogucava prenos brzinom od 5 MB/s i slanje podataka brzinom od 2 MB/s kosta 40 USD mesecno; za deset dolara vise moze se koristiti i veza od 15 MB/s (za preuzimanje), a najskuplji paket od 200 USD mesecno omogucava preuzimanje podataka brzinom od 30 MB/s i slanje od 5 MB/s. Za sada ovu uslugu koriste pretezno ljudi na teritoriji SAD.

Preuzeto sa linuxo.org

Pa pogledajte cene pa ih uporedite sa telekomovim pa bruka :( :(
Oću u USA
 
Ma nije samo to razlog.... Kod nas se koriscenje interneta jos uvek smatra luksuzom. Samo cekam da mi zviznu porez na koriscenje interneta :(
Zacepili cene a na infrastrukturi i ne rade. Evo sad Telekom spusta cene zakupa bandwidtha, ali naravno ne mnogo, tek da se kaze da je nesto uradio. Daleko od dobrog...
Danas je Verat imao problema, Telekom nije na vreme uskocio i pola neta se usporilo na skoro 0.
Niki nista, moze se....
kakav T1, T2, T3 a da ne pricamo o ovome sto je tema... To mi necemo imati ni za 500 godina. Kakav ADSL, pa 90 % Beograda ga ne moze imati (dvojnik, PCM analogne centrale, nema parica, nema ovog nema onog, itd.... ) da poblesavis...
Ljudi sretni kad im broj promene pa dobiju "2" ispred,....
 
Evo ti jedna od ponuda iz francuske:
http://www.free.fr
* 20Mbit/s download
* 1Mbit/s upload
* Novi broj telefona
* Potpuno BESPLATNI razgovori sa svim fixnim telefonima u FR ( znaci ti zoves koga hoces na fixni besplatno i neograniceno vreme ! ! )
* Kad vas zovu na taj novi fixni cena je lokalnog poziva i ako ste udaljeni recimo 800km
* Service TV sa preko 200 kanala od toga 100 potpuno besplatno
* Dok god ste njihov korisnik, daju vam besplatno modem ruter WIFI na koristenje

I sve to za samo 29,99 evra mesecno
P.S.
ne radim kod njih i nije nikakva reklama
 
ccccccccc...

Znate li vi ljudi sta je monopol..

Ako znate sve vam je jasno... U zapadnim zemljama se utrkuju sa svakog korisnika, dal to bila fixna, mobilna, ili internet usluga da ne govorim o kjekakvim kablovskim emiterima..

Na prostorima bivse YU je suprotno, te s toga mozemo samo da blejimo kao ovce za pojedine stvari i da od ponudjenog imamo sistem "UZMI ILI OSTAVI", ako ostavis nemas, a ako uzmes onda geldaj kako i koliko dzep trpi..

Evo primjera sta znaci monopol.. Od 1 novembra u Bh Telekomu cijene usluga sa fizicka lica su se povecala za 3 puta pa vi pogeldajte, a prije poskupljenja su nas bombardovali kojekakvim obavjestenjima kako to u stvari uskladjivanje cijena i da je to vise manje popust..

Da ima jedno desetak operatera istih usluga, jos bi me za rukav vukli da budem njihov korisnik..

S toga sve je jasno...
 
Ja placam oko 65 evra za wireless 256/128 stalni IP mesecno, sa fiksnom brzinom rada. Jedna firma iz USA kojoj nesto odradjujem ima T1 liniju sa uzasnim (za nase pojmove) brzinama, za firmu itd... da ne pominjiem stalne IP adrese itd... placa to isto 134 dolara mesecno.....
Sad treba da predju na neki T3 preko optike, sa dramaticnim uvecanjem perfomansi za MANJE pare.... !!! A ja sedim u Srbiji i suze ronim....
No, kao sto rekoh, sacekacu tih prokletih 500 godina, pa cemo valjda svi imati 256/256 doduse sa deljenim bandwidthom ali cemo imati!
 
Pre gledam na tv reklamu da u Portugalu nude neke pakete od 8Mb/s.
Josh bih samo dodao da je najveca brzina postignuta izmedju Amerike i Francuske( ili Kanade) i to 400 i nesto TERABAJTA po sekundi.
 
pedja_fr:
Evo ti jedna od ponuda iz francuske:
http://www.free.fr
* 20Mbit/s download
* 1Mbit/s upload
* Novi broj telefona
* Potpuno BESPLATNI razgovori sa svim fixnim telefonima u FR ( znaci ti zoves koga hoces na fixni besplatno i neograniceno vreme ! ! )
* Kad vas zovu na taj novi fixni cena je lokalnog poziva i ako ste udaljeni recimo 800km
* Service TV sa preko 200 kanala od toga 100 potpuno besplatno
* Dok god ste njihov korisnik, daju vam besplatno modem ruter WIFI na koristenje

I sve to za samo 29,99 evra mesecno
P.S.
ne radim kod njih i nije nikakva reklama


Da...za to sam cula pre neki dan od sestre...Bas to koristi..strava
MA MI SMO SLEPCI I MRZIM OVU DRZAVU I OVAJ SLEPACKI NAROD !!! Nikad nama nece biti bolje ! Nije ni cudo sto mladi beze napolje!
 
Evo razgovora izmedju mene i izmedju tehničke podrške mog provajdera pa vi vidite gde živimo:
Cenzurisano: shta je
Ja: sta se desava?
Ja: izletio sam danas 3 puta ako ne i vise
Cenzurisano: pshta
Cenzurisano: nije to nish

Za njih je ništa štp sam ja puko s neta tri puta i što je bio prekid od dva sata manje više...i što sam ja skido nešto a nisam koristio download manager pa moram iz početka al to je ništa u fazonu biće toga još a izbora nemam mogu samo da ćutim...
 
mirjana nismo svi slepci, ja bar nisam.
a nama ostaje samo da cekamo, koliko znam Telekomu monopol istice 31. decembra ove godine...ili je to sledece? Tada ce valjda da krene nabolje.

rede zmaje :) koje provajder u pitanju?
 
Veruj mi da ne znam živim u Srbiji a wireless vučem iz Bosne pošto su kod nas nesposobni da to urade...fon nemam a i da imam nema adsl od kablovske ni reči znaši katastrofa...

Koliko ja znam telekomu je monopol isteko...
 
Obersturmfuehrer:
mirjana nismo svi slepci, ja bar nisam.
a nama ostaje samo da cekamo, koliko znam Telekomu monopol istice 31. decembra ove godine...ili je to sledece? Tada ce valjda da krene nabolje.

rede zmaje :) koje provajder u pitanju?


Dokle god nam bude bilo ovako SVI smo slepci jer svi zivimo u istoj drzavi...A ko je izabrao ovakav nacin zivota nego mi...Necu o politici, samo kazem da svi propadamo zbog necije gluposti...a generalno to je narod u vecini...kapis?
a037.gif
c013.gif
 
Amerikanci kasne sa 30 Mb/s kod nas u Norveskoj pusteno prbno 26 MB/s josh u januaru ove godine.Ja lichno imam 4Mb/s in i 2000Mb/s out a platjam nekih 3500 dinara mesechno i koristim net 24 sata dnevno.Brzina je uvek oko 4000 kb/s a neki put i predje preko(4150-4200kb/s)
 
Mirjanadz:
.Necu o politici, samo kazem da svi propadamo zbog necije gluposti...a generalno to je narod u vecini...kapis?

znam ja na sta ti mislis, ali i pored toga necu da se svrstavam u slepce...ja sam apsoultno zadovljon svojom kablovskom konekcijom i cutim...
a to da li francuz ili svedjanin za iste pare ide 3x brze...pa boze moj....srbija je ovo....ja sam 96-97 slao mailove preko raznih bbs-ova, sa zadrskom od par sati, kada su oni razmenjivali postu sa ostalim serverima u okolini....tako da mi je sve ok :)
 
codemaker:
Jel' ti to "bravar" na avataru? :)
Zavidim ti na internet konekciji, ali tvrdoglavo ostajem ovde i cekam narednih 500 godina, da se razvijemo, pa jkad sednem za komp brate.... Ce samo da zvizdi :)
Pa moraju i oni vetj jednom uvesti neku "ljudsku" konekciju...Mada ne bi me zachudilo da 26 MB/S vetj ima po beogradu ali u ogranichenim kolichinama...

Jedna mala zanimljivost: Shvedska ima najjachu internet konekciju gledano po glavi stanovnika,kod njih je skoro istrebljen modem a normalna brzina im je oko 2Mb/s.
 
Monopol jeste istekao jos u junu ove godine i sta smo dobili?
Kao sto codemaker rece, u BGu sam dobio 2 ispred broja, ali posto nisam bio tamo na duze vreme, nisam video koliko se popravilo. A kucu imam na Dusanovcu, manje vise centar.
Znaci prelazi se sa analogne na bolju analognu. Pomak, nema sta.

E sad. Ja hocu da budem operater za fiksnu telefoniju. Znaci sve je legalno, telekomu istekao Monopol itd. Kome da se prijavim? Kome da podnesem zahtev? Koju inspekciju da zovem? Zakon jednostavno ne postoji. Monopol je ukinut na papiru, a oni koji bi hteli da mu udare konkurenciju morace da sacekaju dokonu vlast da se seti na regulise i to.
Kobajagi se malo popravljaju, najavljuju ADSL u Nisu, pomalo pustaju u prodaju i one "specijalne telefone" za jeftiniji razgovor sa inostranstvom i cak ide za DZ ako oba korisnika imaju "specijalne telefone".
Specijalni su zato sto kostaju ko Sv. Petra kajgana, i sto ti za iole bolji model treba i bolja veza, protok je kod nas ionako haos, a oni pricaju o nekom tamo Video callu....da za 500 godina kada ce u svetu dvoje mladih stotinama km udaljenih moci i da se "vole" preko telefona mi cemo imati video call koji ne secka.
 

Back
Top