Trajanje kertridza

mezzano

Zainteresovan član
Poruka
438
Koliko, otprilike mogu da istraju kertridzi stampaca HP Photosmart 7450? Znaci, koliko stranica moze da se odstampa sa jednim? I interesuje me koliko kosta refil kertridza za pomenuti stampac, i da li je kvalitet isti kao sa originalnim, i da li je isto vreme trajanja, odnosno broj odstampanih stranica?
 
Pa ako radis nesto vise sa stampacem isplativije ti je da kupis komplet boja i da sam radis(punis)i

one te kostaju oko 2000-2500 din za tvoj stampac,a mozes da punis oko 4-5 puta sto je mnogo boje

nego da placas 1000-1600 din kertridz(zavisi gde kupujes,punis)crni,a kolor malo skuplje.

Ovo ti govorim zato sto su meni punili oko 70%,a ostatak sebi u dzep pa ti vidi..............

Nadam se da sam ti pomogao,koliko toliko........

pozdrav!
 
Mozes da kupis u svakoj radnji koja se time bavi,a pretezno su to radnje u kojim su racunarske

komponente(software,hardware)pa cak i gde su provajderi za uplatu internet sati.

Sto se tice boja sam prodavac ce te pitati koji imas stampac i reci ce ti koliko kostaju boje za taj

tip,mada po mom misljenju su gotovo svi slicni,tj.zanemarljiva je razlika(mislim na boje).

Kertridzi se pune uz pomoc sprice koja dodje u kompletu sa bojama,ali za svaki slucaj pitaj

prodavca da ti objasni kako to ide,posto imas jedan crni i jedan kolor kertridz.U kompletu boja

dobijas:1.bocicu crne boje,1-bocicu plave,crvene i zute koliko se secam + spricu za punjenje i to je

to........napunis,stampas i samo dalje.............

pozdrav!
 
Zaboravio sam da ti kazem ovo u vezi boja,sto sam naveo da je razlika zanemarljiva nemoj shvatiti

ozbiljno ali je u principu tako,jer ima i skupljih boja za skuplje stampace,a i ove boje sto su malo

jeftinije obavljaju posao bez ikakvih problema.

Ja sam ti naveo cene otprilike posto nisam ni ja kupovao zadnjih par meseci pa i ne znam bas

koliko se tacno krece.

I da to su cene kako rekoh otprilike ovde u Bg-u.

poz
 
Mislim da cesh moci da punish te kertridze i vishe od 5 puta. Ja sam ovaj moj HP 5150 punio skoro 10 puta i josh shljaka. Kvalitet shtampanja je malko manji, ali se ne primeti ukoliko ne uporedish istu sliku uradjenu sa org. kertridzima i sa punjenim. Uglavnom razlika je ogromna u ceni, (oko 9 puta jeftinije, u mom sluchaju) pa ti vidi da li cesh da punish ili necesh. HP je poznat po tome shto se isti kertridzi mogu puniti i po 16 puta (dok ne crkne chip na samom kertridzu), dok je to kod drugi shtampacha bar duplo manje (Lexmark i slichne jeftinije varijante, koje na kraju izadju na isto). Shto se tiche uputstva za punjenje, potrazi komplet za punjenje koji sadrzi boje (crna i tri bochice sa po jednom bojom), chetiri shprica (od kojih tri manja i jedan veci), gumene rukavice i CD sa video uputstvom i prigodnom muzikom u pozadini. Na takvom CD-u se mogu naci i programi za shtampach sa malo naprednijim opcijama za shtampanje (iako opcije u drajverima samog shtampacha nisu loshe). Evo ti jedan link: www.casperink.com 8-) 8-) 8-)
 

Back
Top