Male hidroelektrane

intra

Poznat
Poruka
7.145
Da li neko ima iskustva sa ovim poslom? Čuo sam da u okolini Kraljeva ima više MHE i da pristojne kontakte. Možda je tema više za tehničke nauke, ali mene prvenstveno interesuju ekonomski parametri konkretno cijena opreme.
 
Probaj sledece kontakte/sajtove :

"AD Tim¨preduzeće za proizvodnju i promet pogonske tehnike, projektovanje i inženjering
24000 Subotica, ul. Ante Parčetića 14
Tel. /fax (024) 547-868
Tel. (024) 546-662
www.adtim.co.yu / adtim@eunet.yu / adtim@adtim.co.yu



ili:


Balkan Energy Solutions Team
http://www.balkanenergy.com/srpski/o_nama.htm
office@BalkanEnergy.com .


ili


"Hydroart d.o.o." Vojvode Milenka 44, 11000 Beograd - Srbija i Crna Gora
011 / 36 - 19 - 007 011 / 24 - 41 - 310
info@hydroart.co.yu
www.hydroart.co.yu



ili za potrebnu elektroniku:

"IED d.o.o." Beograd
tel./fax. +381 11 3066208
office@ied.co.yu
http://www.ied.co.yu/index.html



itd... ima kolko hoces informacija na netu...
 
A pazi ovo:

Francuska firma, vodeća u Evropi za proizvodnju, instalaciju i remont TURBINA ZA MALE I SREDNJE HIDROELEKTRANE (DO 20 MW) želi poslovnu saradnju sa odgovarajućim firmama iz SCG radi izgradnje malih hidroelektrana, prodaje turbina, remonta postojećih, zajedničke eksploatacije itd. Radi mogućeg zajedničkog ulaganja, svaki projekt u vezi hidroelektrana je potencijalno zanimljiv. Firma je pored Francuske imala uspešne angažmane u Španiji i zemljama Istočne Evrope.

Blize informacije na
Tel/Fax: ++ 381 (0)11 361 59 93,
++ 381 (0)11 361 63 28,
++ 381 (0)11 64 26 38.
E-mail: office@eicc.co.yu

Kad ih kontaktiras, pozovi se na REF: 0403-58
 
Ja se ne bih u to upustao.
Dobra je ideja, ali je drzava veliki problem u toj prici. Traze nenormalnu kolicinu kojekakvih papira, a na svaki se ceka neko dugo vreme koje se moze broajti u 2-4 godine.
Ovo ne znam iz prve ruke, ali po pricama koje sam cuo od pre par godina, bilo je tako. Mozda se u medjuvremenu nesto promenilo.
 
I ja ne verujem da to moze da te izadje ispod 100 k jevreja
jer dok poplacas drzavi razne dozole . koncesij itd + to jos nije zakonski regulisano... pa kad te napadnu ovi za ocuvanje prirode.... Sve u svemu moze da bude jalova rabota.
 
ako si ozbiljan po pitanju malih HE,mogu te spojiti sa poznanikom koji proizvodi turbine i ima dugu tradiciju u tim stvarima

ovo je patak rekao :U vezi energije, holandjani daju kredit za energiju vetra, i besplatno šalju ekipu za merenja....

Samo treba imati vetrovito njivce.....mesto.....


to me zanima da dodju i procene, gde ja da placam experte i cuda :roll:
 
Улагање у мини хидроелектране, као и алтернативне изворе електричне енергије је врло интересантно. Као што сам раније писао, ужичка општина је представила чак 28 локација погодних за изградњу МХЕ. Ово је представљено и страним инвеститорима на сајму инвестиција у Бечу.
Уколико је неко заинтересован за ову врсту улагања, може нам се обратити да му помогнемо код успостављања контакта и евентуално израде студије изводљивости.
 

Back
Top