Molim za pomoc

Achilles

Obećava
Poruka
75
Pre jedno 3 nedelje, kupio sam neke nove komponente za kompjuter.

Maticna ploca: abit s939 an8 nforce 4
Graficka karta: asus n6600 silencer
Ram memorija 1gb Corsair 400mhz
Procesor: AMD Athlon 64 3200+ Box, Socket 939, 512kB cache, Venice
Kuciste "Antec" zajedno sa napajanjem 350W

Jos od ranije sam imao hard disk WD 200gb i maxtor na 60gb

I sad, problem je sto mi zablokira kompjuter kad pokrenem neku zahtevnu igricu. Recimo F.E.A.R. , znaci, kad pokrenem igru, odem na new player, i kad se ucita, i treba da krene igra, tad zablokira skroz. Cak i kad stavim na najslabije sve, najmanja rezolucija, opet isto. Isto se desava sa jos nekim igricama... recimo swat 4, battlefield 2, Half Life 2 (stim da zablokira u toku igre posle par minuta igranja). Inace Half life 2 sam bez problema igrao na staroj konfiguraciji, 1700+ amd, ati 9000, 512mb rama... a ovde zablokira kompjuter.
Inace, kad zablokira, SKROZ zablokira, ne moze znaci ni CTRL + ALT + DEL, ne radi ni dugme NUMLOCK na tastaturi.. znaci totalno se shlogira, i onda moram da restartujem kompjuter.

Slozice te se da su komponente vise nego dobre, i da bi svaka igrica trebala barem da RADI kako tako, pa makar i da secka, a ne da zablokira ceo kompjuter.

Odma da vam kazem da drajveri nisu u pitanju, jer sam kao prvo skinuo najnovije, kao drugo, cak i sa malo starijim drajverima, opet bi trebalo da radi kako tako... ili da secka igra barem.. a ne da zakochi skroz ceo kompjuter!

Do skoro sam mislio da je u pitanju kabal jedan... posto kabal iz napajanja koji ide u maticnu plocu ima 20 pinova, a na ploci imaju 24 rupe, sto znaci da su 4 visak, i mislio sam da je to mozda, medjutim kupio sam adapter za to, i namestio, i opet se isto desava.

Verovatno je neki hardverski problem. Ne mogu da odnesem kompjuter na garanciju ceo, jer sam komponente kupovao u razlicitim firmama, a da bi odneo nesto posebno, ne znam sta, jer zapravo ne znam sta nije u radu, i to je ono najgore.

Stvarno sam u dilemi, ne znam sta da radim. Ako ima neko ko se razume, molim nek mi pomogne.
 
A da nisi ti to malo OC-ovao? Ako nije to, onda probaj da testirash svaku komponentu ponaosob (memoriju,grafiku, procesor). Za to ti sluze programi kao shto su HotCPU (za proc), memtest ili goldmemory (za memoriju), Maxtool za HDD-ove, 3DMark za grafiku i slichno.
 
jozza:
A da nisi ti to malo OC-ovao? Ako nije to, onda probaj da testirash svaku komponentu ponaosob (memoriju,grafiku, procesor). Za to ti sluze programi kao shto su HotCPU (za proc), memtest ili goldmemory (za memoriju), Maxtool za HDD-ove, 3DMark za grafiku i slichno.

Nisam overklokovao (ako si to mislio lol)
 
imao sam skoro identican problem pre dva meseca. samo sto je meni uspevao da se izvuce, znaci igram igricu (to se desavalo pri zahtevnijim igricama dok sve ostalo (znaci manje zahtevne i i programi i filmovi nisu pravili problem) i on zaledi na desetak sekundi i onda odblokira i onda posle minut opet tako jovo nanovo.
U pitanju je bila graficka karta (moja pretpostavka je bila da je ili otisao chip ili se pregrevala) i zamenili su mi u servisu i sad je sve ok.
Ako imas negde neku video kartu (pozajmi od ortaka) i probaj i ivdeces da se to nece ponavljati.
Smeo bih paru da stavim da ti je to problem :)
 
tab503:
imao sam skoro identican problem pre dva meseca. samo sto je meni uspevao da se izvuce, znaci igram igricu (to se desavalo pri zahtevnijim igricama dok sve ostalo (znaci manje zahtevne i i programi i filmovi nisu pravili problem) i on zaledi na desetak sekundi i onda odblokira i onda posle minut opet tako jovo nanovo.
U pitanju je bila graficka karta (moja pretpostavka je bila da je ili otisao chip ili se pregrevala) i zamenili su mi u servisu i sad je sve ok.
Ako imas negde neku video kartu (pozajmi od ortaka) i probaj i ivdeces da se to nece ponavljati.
Smeo bih paru da stavim da ti je to problem :)

Hvala ti, ovo informacija mi je dosta znacajna, probacu to.
 
POP Mare:
Proveri drajvere... Postaraj se da su najnoviji posebno za graficku, i da imas directx 9c itd.

Vec sam napisao ovo gore, al ajde opet..

Kao prvo proverio skinuo sam najnovije drajvere, kao i directx najnoviji

Kao drugo, cak i sa starijim drajverima, to jest drajverima sa cd-a koji sam dobio uz graficku, opet bi trebalo da RADI barem, da secka recimo ili tako nesto.. a ne da zablokira ceo kompjuter na svaku malo noviju igricu.

Tako da nije do drajvera.
 
Ma, jesi li ti testirao te komponente ili nisi :?: Pusti Burn-in u Sandri pa vidi da li kuca. Ovako mozemo samo da nagadjamo. Nadji nekog druga sa slichnom konfiguracijom pa menjaj komponentu po komponentu. Znam da je komplikovano ali je tako najsigurnije. I ne zaboravi da kontrolishesh temperature u toku bencha. Poz. 8-) 8-) 8-)
 
udji u bios i vidi na koliko Mhz stoji cpu fsb clock i na koliko je mb namestena video karta isto u biosu i vidi u knjizi od ploce da li su na ploci namesteni dzamperi kako treba fsb mode jumper i cpu fsb frekvencu jumper
 
AMD/INTEL? Postavio si pitanje na forumu.
Da si poslusao ljude na forumu mozda i nebi imao problem. Tek ti dolaze muke sa AMD-om. I ja sam ih imao flesovo bios i tako to dok nisam presao na INTEL sad je sve OK.

:roll: :roll: :roll: Pozdrav tobra
 

Back
Top