Pitanja u vezi musterija...

simbol

Početnik
Poruka
5
E, pa devojke, mozda je malo ruzno sto sa ovim pocinjem upoznavanje i druzenje ali evo da se predstavim. Zovem se Jelena i zivim i radim u Beogradu. Drzim svoj mali salon za negu tela na Novom Beogradu. Elem, sva pitanja koja se ticu nege tela i lica i noktiju i koze, ma svega, slobodno pitajte. Ko se stidi na pm, a ko ne, topicu...

Malo je glupo sto sam prvo postavila topic pa tek onda pitala gazaricu da li je ok ili ne takav vid reklame (slobodno ga obrisi)... Jos jednom, izvinite...

Sve u svemu ajde da postavim pitanje i da nadjem makar neke zeljene odgovore.
Koliko cesto idete u salone i da li ih posecujete samo zbog zeljenih tretmana ili spadate u grupu devojaka i zena koje vole da procaskaju, popiju kafu i komentarisu sve i svasta itd...
Ponekad imam utisak da neke zene dolaze samo zbog toga. Tipa: e, cao, znas, ako moze pola manikira tj. ovde malo da mi isturpijas (pokazujuci na nevidljivu naprslinu u noktu) i onda zasedne i ne ode po sat i po, dva... A opet nemam srca da takvim zenama kazem da imam posla itd... Sta uraditi u takvim situacijama? A da ne gubim musterije...
Mislim, volim i ja da pricam sa nekim devojkama o stvarima koje me zanimaju, takodje znam da je deo mog posla (kao i taksistima hehe) da slusam druge ljude i njihove price ali ponekad je stvarno previse...

Ajd sad...
 
jaooo
ja kad god prođem pored moje frizerke...svrnem...da čujem ko je koga i zbog čega
žena je savršena radio mileva:p
hm da ima blejača...provalila sam,ja svrnem na vrata...ono ćao ćao...
pa nema razloga da se bilo ko ljuti kad aje fakat da imaš posla:p
 
hehe... pa upravo tako. Ali ponekad se bre umorim od toga i dodje mi da vristim i da ih sve izbacim napolje... Ali znas u cemu je fora? Sto ponekad neke koje i ne volim bas bas, sede i lelemude pa neko virne unutra i pomisli da je guzva i ode. A ove piju kafu jer obicno idu u grupama !!! hehehe! Horde zena koje opsedaju salone!!! A samo jedna nesto radi...
Bas nisam pametna sta da radim. A, ponekad opet, kad je bangav mesec ili nedelja pa niko ne udje u salon, molim boga i da mi te tri zenske naidju...
 
ahammm
dakle ti imaš te tri redovne?
pa pošalji ih na kafu u obližnji kafić...uz izgovor da si u strašnoj gužvi,
i da si sluđena jer imaš neku papirologiju d azavršiš......
trep,trep...divo je što ste svratile...vidimo se za par dana....
 
pa mozda cu i tako morati da pocnem da radim... ali neverovatno je kako bas te koje non-stop dolaze i koje ostavljaju kintu, bas me one nerviraju... mislim nije to toliko bas katastrofalno nego sa mhtela cisto da znam kako vi funkcionisete... mislim, i ja kada idem da se friziram, ostanem duuuuuuugooooo! Lepo mi je... Ali znam da je osoba koja to radi, moja jako dobra prijaetljica i da joj to ne smeta. Valjda. Uf... Moracu da je pitam...
 
simbol:
.... Ponekad imam utisak da neke zene dolaze samo zbog toga. Tipa: e, cao, znas, ako moze pola manikira tj. ovde malo da mi isturpijas (pokazujuci na nevidljivu naprslinu u noktu) i onda zasedne i ne ode po sat i po, dva... A opet nemam srca da takvim zenama kazem da imam posla itd... Sta uraditi u takvim situacijama? A da ne gubim musterije...
Mislim, volim i ja da pricam sa nekim devojkama o stvarima koje me zanimaju, takodje znam da je deo mog posla (kao i taksistima hehe) da slusam druge ljude i njihove price ali ponekad je stvarno previse...

Ajd sad...

nema nacina, moras da ih saslusas. znam da strasno zvuci, pogotovo ako uzmes u obzir da te to ceka jos bar par decenija radnog veka, ali drugacije nece biti.
moj savet ti je da ljubazno slusas, i da vezbas da "iskljucis" sve cim zatvoris vrata od salona. i - jos bitnije: nikada, nikako - nemoj prepricavati unaokolo ono sto ti je receno, ni pod kojim okolnostima, i nemoj "uzimati pravdu u svoje ruke". ne sudi, ne procenjuj, nemoj davati savete. oprosti mi sto zvucim ostro :), veruj mi da znam vrlo dobro sta govorim :). desice se da cujes i stvari koje ni njihovi najblizi ne znaju, a sve lako moze tebi da predje preko ledja.
i mnogo srece :).
 
Ja idem u salone isključivo po prekoj potrebi ... znači kad mi treba pedikir, manikir .... ili frizura. To su ljudi sa kojima proćaskam koliko moram .... i ne zadržavam se više nego što tretman traje.

Nikada mi nije bila jasna potreba žena da tamo vode abrove - to mi deluje kao jeftina zabava za one koje nemaju šta da rade u životu ... za one koje jesu ili pretenduju da budu domaćice, i već su svoj život postavile izmedju dve šerpe, frizera i manikira.
 
Nisam ništa loše htela da kažem za ''prave domaćice'' ... nego za one instant ... koje nisu sposobne ni ručak da skuvaju, a po ceo dan im se svodi na abrovisanje po komšiluku i posećivanju raznoraznih salona ... a kad im udješ u kuću, od smrada ne možeš da se zadržiš koliko ni čašu vode da popiješ.
 
simbol:
Tipa: e, cao, znas, ako moze pola manikira tj. ovde malo da mi isturpijas (pokazujuci na nevidljivu naprslinu u noktu) i onda zasedne i ne ode po sat i po, dva... A opet nemam srca da takvim zenama kazem da imam posla itd... Sta uraditi u takvim situacijama?.

pa ako ona zasedne, kako ti nemas druge musterije? mislim ako imas druge onda ne mozes ni da mislis o toj sto sedi, posto opsluzujes ove ostale... a ako ti dolazi njih 3 i one dodju vise da pricaju..onda imas mozda problem poslovanja..tipa los marketing (ne usudjujem se da kazem usluga).. postani psiho salon ebiga :)))
slusaj ove, koristi ih da ti dovlace druge mushterije..nemam pojma
zaposli neku veshticu koja ce ih terati ;)))
hm...skloni stolice za sedenje..nece imati de da sednu

haha meni doshlo da uradim to, da joj se jadam .. jednom sam isla da mi cupaju obrve mada i nije moralo bash..al prija mi taj kontakt s njima tj njom :)) doduse nemam obicaj da smaram, bar za sad :)) pa sam mozda i suvishe poslovna.. ja ne idem jedino mi eto cupaju obrve, i ici cu na shishanje. nije sve to lose, ali stedela bih pare, mada nekad me nije tesko navuci. gledam gomilu kozmetike sve je to divno narocito ona tzv "prirodna" : )) Deluje lepo (ne razumem se ali videla sam l occitane mada meni jeto jedino sto sam videla od tih ali nekako dopalo mi se) ali opasno je kad udjes u to nema napolje : ))) a pola od toga realno ti i ne treba... ma i vise od pola! cak je mozda i shtetno toliko smarati kozhu, ali lepo je ebiga, i secer ne valja pa.. : )) e da i umocicu se u cokoladu jednom..
a sta ces tu te maze i paze u kozm. salonu...a koji je nacin..ne znam moli se bogu hahah..bar znash da im je prijatno..
 
indigo:
nikada, nikako - nemoj prepricavati unaokolo ono sto ti je receno, ni pod kojim okolnostima, i nemoj "uzimati pravdu u svoje ruke". ne sudi, ne procenjuj, nemoj davati savete. oprosti mi sto zvucim ostro :), veruj mi da znam vrlo dobro sta govorim :). desice se da cujes i stvari koje ni njihovi najblizi ne znaju, a sve lako moze tebi da predje preko ledja.
i mnogo srece :).
[/font]


hahahha ovo mu dodje ko sveshtenichki posao... :))) uzijmash im posao... :))
kozmeticharke=sveshtenice

e ne znam kad ti tako sede a niko nece da udje a ti budi tuzna..."jao niko mi bre ne ulazi sta da raidm nema posla..." kao pitaj ih sta da radis
 
hehe!!! Nije losa ideja... Obicno dolaze krajem nedelje, cetvrtak, petak... Ma fora je sto ponekad dodju sve tri, nekad dve a nikad ona sama... Ta jedna... A prostor nije toliko velik da bi mogle da sede po sat- sat i po i da bas nikome ne smetaju. To isto kao i kad vidis red na jednoj trafici ili guzvu u lutriji (kad mojima uplacujem loto, sta cu kad sam najmladja 'cera) i odmah se okrenes i kazes sebi - ma kupicu cigare na drugoj trafici ili uplaticu loto sutra... Jednostavno, ponekad dodju ljudi koji iz elementarne kulture kazu - necu da ti smetam, vidim da ti je guzva... a ja samo slegnem ramenima i kazem da me zvrcne kasnije. A bakute kuliraju... Ma resicu ja to na neki nacin... Ostavicu ih u solarijumu 20 minuta duze! Na najjacem! Hhehehe! Bice bas preplanule! Salim se naravno!
A mozda ih samo i shibnem napolje... Uf!!! Sto ja nisam kao druge zene - izvinite, sad mi dolazi sledeca musterija, jel mozete da se terate u tri p... m...!

Ma resicu nekako. Mada moram da priznam da i ja volim (kada imam vremena, mada je to retko) da uzivam po sat i vise u drugim salonima... Opusta me... Od solarijuma do masaze... mada su to opet sve neke moje drugarice koje jako dugo poznajem pa ne pricamo prazne price. A kad smo kod te tri bakute, nema ih vec dve nedejle, ali ja kao da ih prizivam... Uzas...
 

Back
Top