Firefox problem!

klika

Ističe se
Poruka
2.852
Juce mi se nesto odjednom zakucala Mozilla i kada sam pokusao ponovo da je pokrenem jednostavno nije htela, pojavio se samo jedan prozor u kome se nalazi ikonica USER i trazi da se potvrdi da se program otvori za tog istog usera (pretpostavljma da bi instalirao pri pokretanju sve parametre: bookmarks i sve ostala podesavanja), medjutim kada kliknem OK jednostavno ne dozvoljava da se ulogujem pod tim imenom nakon cega sam ja napravio novi username i sada mi se Mozilla otvara za tog novog usera i naravno nemam svoj bookmarks, exstensions i sve ostalo.

Kako da se vratim na stari user sa svim mojim ranijim podesavanjima?
Pokusao sam da importujem bookmarks ali i to nisam uspeo.
Jednostavno ne znam o cemu se radi, totalno cudne stvari.
A da bi sve bilo jos cudnije, posto na kompjuteru postoje dva usera, kada sa tog drugog naloga pokrenem Internet Explorer otvara se Mozilla! Neverovatno!

Da li neko ima resenje za ovaj problem?
 
i meni se desilo nesto slicno, nisam bas cackao, tako da ne znam kako da ga vratis, ali evo preventive...
kada ti pokaze taj prozor, gde biras progil ti samo kazi EXIT...onda CTRL+ALT+DEL, i u procesima nadji firefow.exe, ubij ga, i ponovo startuj FF...i to je to....
 
Svaka verzija Firefoxa ima bagova. Izbacuju cak i optimizovane verzije svake noci, naravno Beta. Softver ima problema i sa Javom, ali sve u svemu ide ka finalizaciji. Treba se zadrzati na najstabilnoj verziji, sve dok se ne napravi neka koja je bug free.
 
I meni se desilo to pre nekih 15-20 dana, ali sam uspeo sve da povratim na normalu. Nasao sam fajl (kod mene je bio na C, ali sakriven), sad ne mogu da se setim tacno gde, ali proceprkaj malo i nadji gde se nalazi taj profil koji si snimio. Kad ga nadjes, videces da pored njega postoji i "Default", obrisi novi profil, i kad sledeci put pokrenes Mozillu imaces sve bookmarkse i themes i extensions koje si imao pre problema.
 
mezzano:
I meni se desilo to pre nekih 15-20 dana, ali sam uspeo sve da povratim na normalu. Nasao sam fajl (kod mene je bio na C, ali sakriven), sad ne mogu da se setim tacno gde, ali proceprkaj malo i nadji gde se nalazi taj profil koji si snimio. Kad ga nadjes, videces da pored njega postoji i "Default", obrisi novi profil, i kad sledeci put pokrenes Mozillu imaces sve bookmarkse i themes i extensions koje si imao pre problema.


Pokusacu da nadjem fajl, hvala na savetu.
 
mezzano:
I meni se desilo to pre nekih 15-20 dana, ali sam uspeo sve da povratim na normalu. Nasao sam fajl (kod mene je bio na C, ali sakriven), sad ne mogu da se setim tacno gde, ali proceprkaj malo i nadji gde se nalazi taj profil koji si snimio. Kad ga nadjes, videces da pored njega postoji i "Default", obrisi novi profil, i kad sledeci put pokrenes Mozillu imaces sve bookmarkse i themes i extensions koje si imao pre problema.

A mori zemljak od Leskovac :-), resio sam problem, uspeo sam nekako da iskopam stari Bookmarks u Document and Settings .
 
GZ:
kad se vec gramaticki ispravljate, a da je pravilno (ili se samo salite) za nije ispravnije
"iz Leskovca"

Poz.

Ne , nisi razumeo , moja majka je iz okoline Leskovca i poznajem prilike u tom kraju i kako se tamo govori, delija Mezzano zna o cemu pricam.

Ne znam koliko si upoznat sa time kako se prica u toj okolini, oni se poprilicno gadjaju sa padezima, u tom kraju se kaze npr. "Ja sam iz Leskovac" sto je naravno nepravilno.
Ima tu jos mnogo primera, recimo mi bismo rekli , "sredio sam kompjuter" , a recimo tamo bi u selu rekli , "onodia sam gi", ne verujem da bi to iko razumeo sa strane, jel tako delija :-)?

Jos jedan pozdrav za deliju Mezzana!
 
LePiaf:
Meni se desilo neshto slichno. Problem sam reshio reinstalacijom. A oprostio sam se i od bookmarksa.

Pa ne moraš da se oprostiš sa bookmarksima. :roll:

Kopiraš fajl:
C:\Documents and Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ime_profila\bookmarks.html

negde, bilo gde. Recimo na desktop. Izbrišeš Ceo Folder C:\Documents and Settings\Application Data\Mozilla\ i nema potrebe za ponovnom instalacijom... Samo pokreni ponovo FF i nakon toga vrati bookmarks.html u novo-kreirani profil.
 
klika:
Juce mi se nesto odjednom zakucala Mozilla i kada sam pokusao ponovo da je pokrenem jednostavno nije htela, pojavio se samo jedan prozor u kome se nalazi ikonica USER i trazi da se potvrdi da se program otvori za tog istog usera (pretpostavljma da bi instalirao pri pokretanju sve parametre: bookmarks i sve ostala podesavanja), medjutim kada kliknem OK jednostavno ne dozvoljava da se ulogujem pod tim imenom nakon cega sam ja napravio novi username i sada mi se Mozilla otvara za tog novog usera i naravno nemam svoj bookmarks, exstensions i sve ostalo.

FF se ponekad zakuca i onda ti pokazuje taj dijalog za kreiranje novo usera. Nikad nemoj da kreiraš novi. Umesto toga pritisni CTRL+ALT+DEL i dobićeš listu trenutno pokrenutih programa. Klikni na drugi tab "Processes" i tu nađi firefox.exe, klikni na njega a zatim klikni na dugme "end process". Sačekaj 5-10 sekundi i startuj ponovo FF.

A sada kako da se vratiš na stari user?
Klikni na "Start" dugme izaberi "Run". U dijalog za pokretanje upiši "firefox -profilemanager". Pojaviće ti se onaj isti dijalog za profile. Izbriši novokreirani i odaberi onaj stari. Finito.
 
iluzionista:
FF se ponekad zakuca i onda ti pokazuje taj dijalog za kreiranje novo usera. Nikad nemoj da kreiraš novi. Umesto toga pritisni CTRL+ALT+DEL i dobićeš listu trenutno pokrenutih programa. Klikni na drugi tab "Processes" i tu nađi firefox.exe, klikni na njega a zatim klikni na dugme "end process". Sačekaj 5-10 sekundi i startuj ponovo FF.

A sada kako da se vratiš na stari user?
Klikni na "Start" dugme izaberi "Run". U dijalog za pokretanje upiši "firefox -profilemanager". Pojaviće ti se onaj isti dijalog za profile. Izbriši novokreirani i odaberi onaj stari. Finito.

Nisam ja hteo da napravim taj novi user nego nije hteo nista drugo da uradi osim toga, stalno sam pokusavao da se resim tog prozora ali nije uspevalo i onda sam onako iznerviran napravio taj novi user i zaje*** se, medjutim kao sto rekoh, resio sam problem, nasao sam u Document and Settings ........stari user i vratio stari Bookmarks. Sada je sve ok.
 
GZ:
Ok... napomenuo sam da je mozda to.. Samo sam primjetio da je to to ili sam i sam pomislio na fore iz tog kraja.. Slicna situacija sa govorom je i oko Pirota ako se ne varam..

Pozdrav za Delije...
U pravu si. Pirocanci i Vranjanci su jos gori od nas (imam kolege na fakultetu iz Vranja i Pirota). Leskovcani govore malo pravilno, malo izvrnuto, a Vranjanci i Pirocanci 70 % izvrnuto.
Pozdrav i tebi.
 
klika:
Nisam ja hteo da napravim taj novi user nego nije hteo nista drugo da uradi osim toga, stalno sam pokusavao da se resim tog prozora ali nije uspevalo i onda sam onako iznerviran napravio taj novi user i zaje*** se, medjutim kao sto rekoh, resio sam problem, nasao sam u Document and Settings ........stari user i vratio stari Bookmarks. Sada je sve ok.

Ma, ok. Samo ti kažem za ubuduće, da se ne zayeb... ;)
 
klika:
Ne , nisi razumeo , moja majka je iz okoline Leskovca i poznajem prilike u tom kraju i kako se tamo govori, delija Mezzano zna o cemu pricam.

Ne znam koliko si upoznat sa time kako se prica u toj okolini, oni se poprilicno gadjaju sa padezima, u tom kraju se kaze npr. "Ja sam iz Leskovac" sto je naravno nepravilno.
Ima tu jos mnogo primera, recimo mi bismo rekli , "sredio sam kompjuter" , a recimo tamo bi u selu rekli , "onodia sam gi", ne verujem da bi to iko razumeo sa strane, jel tako delija :-)?

Jos jedan pozdrav za deliju Mezzana!
Potpuno si u pravu. Niko ne zna sta znaci (sem Leskovcana, naravno) glagol
"onoditi".
 

Back
Top