Уефа мења статут само да прими Косово

Za igranje klubova u kval. za LS i LE nije toliko cudno. Primeljni su i imaju pravo. Sad da li moze to tako brzo ili su oni poseban slucaj ne znamo. Bukvlano, su za dve nedelje ekspresno primljeni u UEFA, FIFA i imaju mogucnost igranja kvalifikacija za ls i le. Mislim da ce se kad-tad i nasi klubovi i A tim sastati sa njihovim, nece ovog leta, sledeceg, ali od kvalifikacija za EP 2020. godine za dve-tri godine sigurno. Samo da se slegne malo ova prasina.
 
Poslednja izmena:
Za igranje klubova u kval. za LS i LE nije toliko cudno. Primeljni su i imaju pravo. Sad da li moze to tako brzo ili su oni poseban slucaj ne znamo. Bukvlano, su za dve nedelje ekspresno primljeni u UEFA, FIFA i imaju mogucnost igranja kvalifikacija za ls i le. Mislim da ce se kad-tad i nasi klubovi i A tim sastati sa njihovim, nece ovog leta, sledeceg, ali od kvalifikacija za EP 2020. godine za dve-tri godine sigurno. Samo da se slegne malo ova prasina.

Још ове..пази шта ти кажем
 
Za igranje klubova u kval. za LS i LE nije toliko cudno. Primeljni su i imaju pravo. Sad da li moze to tako brzo ili su oni poseban slucaj ne znamo. Bukvlano, su za dve nedelje ekspresno primljeni u UEFA, FIFA i imaju mogucnost igranja kvalifikacija za ls i le. Mislim da ce se kad-tad i nasi klubovi i A tim sastati sa njihovim, nece ovog leta, sledeceg, ali od kvalifikacija za EP 2020. godine za dve-tri godine sigurno. Samo da se slegne malo ova prasina.

Malo morgen rekli bi Nemci.

- - - - - - - - - -

Још ове..пази шта ти кажем

Kako Evgenije samo nam objasni..
 
Ne moze nigde. Koliko se secam glasanje je bilo anonimno. Jedino iz izjava nekih predstavnika saveza mozes da saznas/nagadjas ko je za koga glasao. Znam da su Rusi bili protiv, a cini se i Crna Gora (provlacilo se ono sa Dejom Savicevicem kroz medije dosta).


Savićević tj. Crna Gora je glasala za prijem ali je on lično upitao posle toga kako mimo statuta može da se odluka uopšte sprovede u delo. TO JE PUNA ISTINA.
 
Покушај пријема Косова требало би да се деси у уторак 3. маја на конгресу Уефе у Будимпешти.
Планира се промена Статута Уефе који тренутно предвиђа да члан ове организације може да буде само земља чију независност признају Уједињене нације.

У предлогу новог Статута бришу се „Уједињене нације” и замењују формулацијом „већина међународне заједнице на европском континенту”.
Како Косово признаје већина европских земаља, тако се овим формално-правно отвара могућност да Косово постане 55. члан Уефе.


http://www.politika.rs/scc/clanak/354028/Sport/Uefa-menja-statut-samo-da-primi-Kosovo



MA NEKA RADE STA HOCE,
ISTO NAM JE.
BITNO JE DA GA MI NE PRIZNAJEMO I DA GA NE PRIZNAJU MNOGE VELIKE I ZNACAJNE ZEMLJE KOJE BI VRLO LAKO MOGLE POSTATI GOSPODARI SVETA USKORO.
KADA SE TO DESI.
KOLIKO GOD OVI MENJALI STATUTE, KONVENCIJE, REZOLUCIJE, DZABA IM.

I NARAVNO, JAKO, JAKO JE BITNO DA NE GUBIMO BLISKE PRIJATELJSKE ODNOSE SA TIM ZEMLJAMA POD PRITISKOM NEKIH DRUGIH ZEMALJA.
AKO NEKO ZELI DA ZIVI LEPO SA NAMA, SUPER, I MI ZELIMO.
AKO NAS UCENJUJE DA SE POSVADJAMO SA NEKIM DRUGIM KO NAM NISTA NIJE URADIO DA BI SMO LEPO ZIVELI SA ONIMA KOJI OD NAS TRAZE DA SE POSVADJAMO.
ZAO NAM JE ALI CAO TUTI.
 
MA NEKA RADE STA HOCE,
ISTO NAM JE.
BITNO JE DA GA MI NE PRIZNAJEMO I DA GA NE PRIZNAJU MNOGE VELIKE I ZNACAJNE ZEMLJE KOJE BI VRLO LAKO MOGLE POSTATI GOSPODARI SVETA USKORO.
KADA SE TO DESI.
KOLIKO GOD OVI MENJALI STATUTE, KONVENCIJE, REZOLUCIJE, DZABA IM.

I NARAVNO, JAKO, JAKO JE BITNO DA NE GUBIMO BLISKE PRIJATELJSKE ODNOSE SA TIM ZEMLJAMA POD PRITISKOM NEKIH DRUGIH ZEMALJA.
AKO NEKO ZELI DA ZIVI LEPO SA NAMA, SUPER, I MI ZELIMO.
AKO NAS UCENJUJE DA SE POSVADJAMO SA NEKIM DRUGIM KO NAM NISTA NIJE URADIO DA BI SMO LEPO ZIVELI SA ONIMA KOJI OD NAS TRAZE DA SE POSVADJAMO.
ZAO NAM JE ALI CAO TUTI.

kristiansand ugasi capslock kad pises.
 
CAS odlučuje o žalbi FSS zbog članstva Kosova

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&dd=31&nav_id=1194060

- - - - - - - - - -

Završeno ročište, CAS obećao brzu odluku

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&dd=31&nav_id=1194200

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&dd=31&nav_id=1194081

Da li to izgleda nekog svrbi bulja...

Pa naravno da se ovo pretvara u politiku. Iako je od pocetka odluka da se primi Kosovo u UEFA i FIFA cista politika. A naravno da nema nista od nase zalbe jer je Albanski lobi prejak u Svici gde se nalazi sediste CAS-a tako da kao i uvek fucka se njima za nekakvu Srbiju i njihove zalbe.
 
Свети Лука.jpg


Алилуја! :heart: :heart:
 
Kosovo ipak član UEFA


Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani odbacio je danas žalbu Fubalskog saveza Srbije na prijem Kosova u Evropsku fudbalsku uniju (UEFA), što znači da je nacionalni savez Kosova član evropske organizacije.
CAS je u obrazloženju naveo da je FSS imao razloga da se žali, kada je naveo da je UEFA prekršila sopstveni statut, odnosno član 5.1, koji navodi da je za članstvo u UEFA potrebno da zemlja bude nezavisna i da je priznaju Ujedinjene Nacije. Sud je naveo da je taj član „ambivalentan“ i da zahteva pojašnjenje.
„Kada se uzme u obzir da u UN ne postoji formalno priznanje zemalja, komisija CAS interpretirala je član 5.1 Statuta UEFA da znači da teritoriju na kojoj se nalazi fudbalski savez treba da prizna kao ‘nezavisnu državu’ većina članova UN. Komisija CAS utvrdila je da je ovaj preduslov ispunjen kada je u pitanju Fudbalski savez Kosova, kao i da je takav zaključak u skladu sa voljom koju je iskazala većina saveza-članica Kongresa UEFA, a to je da prihvate Kosovo u svoje članstvo. U skladu s tim, žalba FSS je odbijena“, navodi se u obrazloženju.

UEFA je na svom kongresu prošle godine primila Kosovo kao svoju 55. članicu, sa 28 glasova za i 24 protiv.

https://www.krstarica.com/c/sport/kosovo-ipak-clan-uefa/

Жалосно..
 

Back
Top