Are we alone?

Antheia

Početnik
Poruka
8
Pretpostavljam da dobar deo vas smatra da nismo sami u svemiru s obzirom na njegovu veličinu. Ali, da li mislite da ima vanzemaljaca među nama? Svakim danom viđamo nama čudne osobe, situacije, slušamo o iskustvima drugih ljudi, ubistvima, prevarama, teorijama zavere i da ne smaram dalje, mislite li da su mali zeleni malo umešali svoje lepljive prste u sve to? Možda je to ono čuveno "zavadi pa vladaj"? Think about that! :confused:
 
ako mislis vanzemaljaca u smislu, da su oni neka vrsta 'spijuna' sa drugih svetova, onda definitivno i sigurno NE. Razlog zasto tako mislim - ne znaju da postojimo, tj. tek otprilike sada bi poceli da primaju informacije o nasem postojanju...(radio talasi).
mada, meni je neko jednom rekao da kao da nisam sa ove planete ;)
 
Antheia:
Pretpostavljam da dobar deo vas smatra da nismo sami u svemiru s obzirom na njegovu veličinu. Ali, da li mislite da ima vanzemaljaca među nama? Svakim danom viđamo nama čudne osobe, situacije, slušamo o iskustvima drugih ljudi, ubistvima, prevarama, teorijama zavere i da ne smaram dalje, mislite li da su mali zeleni malo umešali svoje lepljive prste u sve to? Možda je to ono čuveno "zavadi pa vladaj"? Think about that! :confused:
ne, za ovo nam nisu nužni vanzemaljci
pojave koje opisuješ su deo naše prirode i načina života
 
Citat iz knjige "Secanja na buducnost" od pisca Eriha von Denikena :
"Broj zvezda samo u nasem Mlecnom putu procenjuje se na 30 milijardi.Danasnja astronomija smatra prihvatljivim misljenje da nas Mlecni put obuhvata najmanje 18 milijardi planetnih sistema.Pokusajmo sada te brojeve koji dolaze u obzir svesti na najmanju mogucu meru pa pretpostavimo da su udaljenosti planetnih sistema takve da samo svaka stota planeta u ekosferi kruzi oko svojega sunca,onda jos ostaje 180 miliona planeta na kojima bi mogao postojati zivot.Pretpostavimo zatim da se zivot razvio samo na svakoj stotoj od onih planeta na kojima se mogao razviti;jos bi ostalo 1.8 miliona planeta sa zivotom.Po iducoj pretpostavci na svakoj stotoj od onih planeta na kojima se razbio zivot postoje bica sa stepenom inteligencije kao u H o m o S a p i e n s a.Pak,i nakon te poslednje pretpostavke u nasem MLecnom putu ostaje jos more od 18000 naseljenih planeta"
Mislim da je ovaj citat odgovorio na sva vasha pitanja :D
 
Ne mogu da se setim tacno formule, a ni astronoma koji ju je formulisao.
Uglavnom je nesto slicno tome sto si napisao.
Racuna se ukupan broj planeta Mlecnog puta, onda nekakve udaljenosti, pa pretpostavke itd. i dobija se velika brojka mogucih naseljenih planeta Mlecnog puta.
 
Naravno,ne bih voleo da se moja izjava uzme pogreshno...NE mislim da su vanzemaljci medju nama itd...da su toliko napredni da mogu da dodju do nas ne bi morali da se ubatzuju na tako patetichne nachine,shtavishe mi ne bismo imali shanse da ih provalimo nego bismo uzhivali u svom snu...ali ako krenemo tim putem razmishljanja zavrshitjemo blesavi[verujte mi] :D
 
E moram da kazem nesto povodom onoga da li su medju nama...
Uzmimo predpostavku da postoje... Ali, ko kaze da ce biti i priblizno nasoj visini, tezini i sl... Ne bi bilo lako da se maskiraju tek tako :>
Uostalom, zasto ta bica uopste moraju da budu inteligentna? Mozda uopste i ne zive u zajednicama... blah...
Ne znam zasto sam ovo ispricao :>
 
Medju nama ne verujem da ih ima...a postoje sigurno samo josh nisu dosli do tog stepena tehnologije koji im omogutjava da predju velike razdaljine u svemiru kao i nama,ali kako koja godina prolazi sve je vetja i vetja sansa da mi na nekoga naidjemo ili neko na nas da naidje...samo se nadajmo da oni koji naidju na nas nisu i Galaktichke niskogradnje...:lol:
 
Oximoron:
Citat iz knjige "Secanja na buducnost" od pisca Eriha von Denikena :
"Broj zvezda samo u nasem Mlecnom putu procenjuje se na 30 milijardi.Danasnja astronomija smatra prihvatljivim misljenje da nas Mlecni put obuhvata najmanje 18 milijardi planetnih sistema.Pokusajmo sada te brojeve koji dolaze u obzir svesti na najmanju mogucu meru pa pretpostavimo da su udaljenosti planetnih sistema takve da samo svaka stota planeta u ekosferi kruzi oko svojega sunca,onda jos ostaje 180 miliona planeta na kojima bi mogao postojati zivot.Pretpostavimo zatim da se zivot razvio samo na svakoj stotoj od onih planeta na kojima se mogao razviti;jos bi ostalo 1.8 miliona planeta sa zivotom.Po iducoj pretpostavci na svakoj stotoj od onih planeta na kojima se razbio zivot postoje bica sa stepenom inteligencije kao u H o m o S a p i e n s a.Pak,i nakon te poslednje pretpostavke u nasem MLecnom putu ostaje jos more od 18000 naseljenih planeta"
Mislim da je ovaj citat odgovorio na sva vasha pitanja :D
Xe,upravo sam video sad jedan post kao odgovor na ovo na jednom drugom 4umu[netju kopirati nego tju preprichati]
Uzmimo da je svemir star onix 13 milijardi godina...i uzmimo da je prvix...5 milijardi bio prevrutj da bi se ishta u njemu rodilo...ostalo nam je priblizhno 8 milijardi godina za tix 18000 planeta...
Dakle...ako uzmemo primer nashe zajednice,a mislim da tjete se slozhiti da je zemaljska zajednica u velikoj @pasnosti...ma nebitno,uzmimo da tje swaka vanzemaljska civilizacija zhiveti...5 miliona god[mi izgleda ni tolko netjemo dochekati].
E sad...zamislite tix 18000 civilizacija koje zhive po 5 miliona god u periodu od 8 milijardi god...
Josh ako uzmemo da se pola njix nalazi u drugom delu galaksije...mislim da sam sve reko.
 
Svaka sekunda je specifichna. Univerzum ne postoji tako kako ga mi vidimo. Da li si se nekad zapitao ko si ti i da li je ovo svet iz koga ti dolazis. Univerzum je kao frekvencija na radiu, a ovo mesto gde smo mi sada vrvi od paralelnih svetova. Da li si siguran da si iz ovog? ...
 
Psihologue:
Svaka sekunda je specifichna. Univerzum ne postoji tako kako ga mi vidimo. Da li si se nekad zapitao ko si ti i da li je ovo svet iz koga ti dolazis. Univerzum je kao frekvencija na radiu, a ovo mesto gde smo mi sada vrvi od paralelnih svetova. Da li si siguran da si iz ovog? ...
O chemu ti prichash ?
 
Vidim Oximoron-e da se zanimash za SF.Tema je jako zanimljiva...Koji deo nisi razumeo...Razlika izmedju nas dvojice je gledishte sa kojeg nastupamo...Ti si praktichan i to kroz knjige i vesti pokushavash da shvatish , dok sam ja skeptik u sve shto cujem i oslanjam se na svoje iskustvo u ovakvim stvarima...
 
Antheia:
Pretpostavljam da dobar deo vas smatra da nismo sami u svemiru s obzirom na njegovu veličinu. Ali, da li mislite da ima vanzemaljaca među nama? Svakim danom viđamo nama čudne osobe, situacije, slušamo o iskustvima drugih ljudi, ubistvima, prevarama, teorijama zavere i da ne smaram dalje, mislite li da su mali zeleni malo umešali svoje lepljive prste u sve to? Možda je to ono čuveno "zavadi pa vladaj"? Think about that! :confused:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: meni su ovi lepljivi prsti mnogo smesni :lol:

verovatno nismo sami u svemiru,ali ne...ne verujem da su oni medju nama. :roll:
 
@Psihologue molio bix te da prestanesh da prichash o mojim godinama sobzirom da nisi obaveshten o istim...
A onako bi odgovorio bilo ko ko koristi zdaw razum pri razmishljanju...shta bi bilo danas da je galilej reko :
Ma neam ja isqstva sa tim planetama & stuff bolje ja da se bawim petzanjem!
De bismo sada bili?
 

Back
Top